fbpx
Сьогодні
19:12 29 Гру 2021

За рік середня зарплата в Україні зросла майже на 20%

English version here

Міністерство економіки України повідомляє, що з листопада 2020 року по листопад 2021 року середня заробітна плата в країні зросла на 19,2%.

Про це йдеться на сайті Мінекономіки.

"У листопаді 2021 року середня номінальна заробітна плата в Україні становила 14,3 тис. грн, що у 2,4 раза вище рівня мінімальної зарплати. Порівняно з листопадом минулого року вона зросла на 19,2%, реальна заробітна плата зросла на 8%. Порівняно з жовтнем середня зарплата в листопаді збільшилась на 1,7%", – йдеться у повідомленні.

У пресслужбі зазначають, що з листопада 2020 року позитивна динаміка спостерігалась у всіх видах економічної діяльності. Найбільше розмір середньої заробітної плати піднявся у сфері тимчасового розміщування й організації харчування – на 39,4%.

Крім того, на 30,6% показник піднявся у сфері сільського, лісового та рибного господарства, на 28,8% – у сфері інформації та телекомунікації. Також високі показники у сфері мистецтва, спорту, розваг та відпочинку (підвищення на 25,8%) та освіти (на 24,6%).

Статистика по регіонах показує, що найбільше зростання середньої зарплати відбулось у Сумській (22,1%), Київській (21,2%) та Вінницькій (21,1%) областях.

"Попри запровадження додаткових карантинних обмежень через COVID-19, що відбулось у багатьох регіонах країни в листопаді, зарплати українців зростали. Це свідчить про те, що бізнес достатньо пристосувався до роботи в умовах пандемії. Окрім того, суттєвим чинником підвищення рівня оплати праці продовжує залишатись збільшення рівня мінімальної зарплати, яка з січня поточного року зросла до 6 тис. грн, а з 1 грудня підвищилась ще на 500 грн", – сказав перший заступник міністра економіки Денис Кудін.

У пресслужбі додають, що у листопаді 2021 року найвищий рівень оплати праці мали працівники сфери:

  • інформації та телекомунікацій – 27,1 тис. грн;
  • фінансової та страхової діяльності – 23,4 тис. грн;
  • обов'язкового соціального страхування – 19,9 тис. грн;
  • професійної, наукової та технічної діяльності – 19,1 тис. грн.

Відповідно до регіональної статистики найбільше заробляли в Києві (21,1 тис. грн), Донецькій (14,8 тис. грн), Київській (14,8 тис. грн), Дніпропетровській (13,9 тис. грн) та Запорізькій (13,8 тис. грн) областях.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Вибачте, для коментування необхідно увійти.
Завантажити ще

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: