"Рубрика" поспілкувалася з експертом з цифрової безпеки і зібрала інформацію про великий збій, аби точно дізнатися, чи варто тепер змінювати паролі і переглядати своє онлайн-життя.
"Завжди є сенс хвилюватися за власні дані. Є збої чи немає. Але саме в таких ситуаціях, як 4-го жовтня, всі відчувають, наскільки вони захищені від цифрових проблем", — говорить експерт Школи цифрової безпеки DSS380 Павло Бєлоусов.
Так, воно є. Павло Бєлоусов каже — поняття цифрової безпеки включає в себе і наявність резервних каналів зв'язку, тож ви маєте зробити так, аби втративши доступ до одного месенджеру, можна було легко продовжити комунікацію в іншому.
Instagram і WhatsApp також належать Facebook. Тож якщо одна мережа припинить коректно працювати, найімовірніше, те ж станеться і з рештою. Тому варто мати додатковий окремий канал зв'язку, як от електронна пошта, Telegram, Twitter, Viber.
"Це допоможе, продовжити особисте чи робоче спілкування. Також це знизить ризик шахрайства. Якщо людина спілкується з кимось у WhatsApp і він перестав працювати, під виглядом цієї людини хтось може написати її оточенню в інших месенджерах. Так, до прикладу, просять позичати гроші", — розповідає Павло Бєлоусов.
Експерт описує ще один сценарій, як можна стати ошуканим. В інших месенджерах людям надсилають посилання невідомого походження, видаючи їх за так звані резервні канали соцмережі, у якій стався збій. Перейшовши за таким посиланням, ви ризикуєте поділитися своїм паролем зі зловмисником.
"Треба стежити за офіційними джерелами компаній, у яких стався збій. Наприклад, Facebook комунікував через Twitter. Якщо ви залежні від якоїсь компанії, ви маєте бути підписані на її сторінки на інших платформах і чекати на офіційну інформацію. Або ж сайт Downdetector, який показує, в яких регіонах відбуваються збої", — радить експерт.
Що стосується витоків інформації, Павло Бєлоусов заспокоює — не схоже, що цього разу слід хвилюватися. Про це заявляє і Facebook. Та остаточно все стане зрозумілим через кілька тижнів, адже зараз триває вивчення ситуації.
А поза ними й далі вирувало життя. До того ж, як звичайне, так і незаконне.
"У даркнеті з'явилися оголошення про продаж даних користувачів, але підтвердження, що вони справжні, немає. Деякі люди вже розповідають, що купували ці бази, але їх так і не відправляли після оплати, тож схоже на блеф", — каже експерт.
Тим часом на час збою бренди масово перейшли у Twitter. І влаштували таку собі віртуальну вечірку, скріни якої тепер активно гуляють іншими соцмережами.
Через вчорашній збій змінювати паролі не треба. Але як каже Павло Бєлоусов, такі збої — додатковий привід все перевірити, у першу чергу — надійність вашого існуючого паролю. Якщо ви дбаєте про свою цифрову безпеку, дотримуйтеся простих правил, але робіть це завжди:
Державний секретар США Марко Рубіо заявив, що адміністрація Дональда Трампа показала Україні й росії шлях… Читати більше
Європейська рада ухвалила рішення виділити 20 млн євро військової допомоги для зміцнення спроможностей збройних сил… Читати більше
У Києві все ще триває розбір завалів після нічного російського ракетного удару. Росіяни попередньо вдарили… Читати більше
Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль провів зустріч із Прем’єр-міністром — Міністром урядових справ та фінансів Ліхтенштейну… Читати більше
Україна отримала понад 105 мільярдів доларів допомоги від США, і кожен долар задокументований. Сполучені Штати… Читати більше
В Одеській області у селищі Молодіжне 24 квітня відкрили підземну школу-укриття подвійного призначення в межах… Читати більше
Цей сайт використовує Cookies.