fbpx
Сьогодні
13:57 19 Сер 2021

Вступ України до складу ЄС підтримують 64%, у НАТО – 54% українців, - опитування

Результати соціологічного опитування "Покоління незалежності: цінності та мотивації" показали, що вступ України до складу ЄС підтримують 64% респондентів, у НАТО – 54%.

Дослідження соціологічною групою "Рейтинг" було презентовано на пресконференції, повідомляє "Укрінформ".

"Домінуючим зовнішньополітичним вектором в Україні є європейська та євроатлантична інтеграція. В усіх питаннях, що стосувалися поглядів щодо майбутнього України на міжнародній арені, не менше половини опитаних підтвердили свої прозахідні прагнення. Так, за вступ у ЄС виступають 64%, у НАТО – 54%. Найбільше тих, хто підтримує європейське майбутнє України, серед наймолодших (16-24 роки): 66% за вступ у НАТО, 75% – за вступ у ЄС. Але навіть і в найстарших категоріях не менше половини респондентів – за рух України у західному напрямку", – йдеться у дослідженні.

Загалом серед наймолодших (16-24 роки), на відміну від старших, простежується тенденція до консолідації навколо проєвропейської ідеї України.

Однак, стійкою альтернативою європейської інтеграції є не стільки проросійський вектор, як запит на рівновіддаленість від Заходу та Росії – такий варіант обрали 35%. Серед противників вступу до ЄС лише чверть висловлюються за рух у напрямку Росії. Інші – за самостійний розвиток.

Проголошення Незалежності України загалом підтримали б 80% опитаних, якби цей процес відбувався нині. Не підтримали б – лише 15%, вагалися з відповіддю – 5%. Найвищий рівень підтримки Незалежності України серед покоління, яке народилося після 1991 року – 87%. Також більше тих, хто підтримав би незалежність, серед мешканців західних та центральних регіонів та більш заможних. Попри розбіжності, не менше двох третин у кожній із демографічних груп підтримали б сьогодні проголошення Незалежності України.

Громадянами України ідентифікують себе 75% опитаних (11% не відчувають себе такими), натомість європейцями – 26%, "радянською людиною" – 21%. Серед представників покоління Незалежності ідентифікують себе як громадяни України 86%, як європейці – 40%. Старші менше вважають себе європейцями, але частіше, ніж інші, ідентифікують себе як "радянську людину".

У ціннісному спектрі українців домінують універсалізм, доброта, конформізм та безпека. Найнижчі показники мають багатство і стимуляція. Самостійність, гедонізм та досягнення утримуються на середньому рівні.

Довідка

Відносна більшість опитаних (57%) зазначили, що загалом задоволені своїм життям, 21% – не задоволені, 23% дали посередню оцінку. Чим молодший вік та чим вищі доходи, тим кращий показник задоволеності життям. Цікаво, що серед молоді 16-24 років навіть у бідніших майнових групах рівень задоволеності життям є відносно високим.

Участь в опитуванні брали українці віком від 16 років і старші в усіх областях, крім тимчасово окупованих територій Криму та сходу України.

Рубрика:
Суспільство

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Вибачте, для коментування необхідно увійти.
Завантажити ще

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: