fbpx
Сьогодні
21:36 05 Сер 2021

Вища рада правосуддя змушена зупинити розгляд дисциплінарних справ

Фото: 24 канал

Вища рада правосуддя зупиняє розподіл між членами Ради дисциплінарних скарг, а також скарг на рішення про притягнення до дисциплінарної відповідальності судді або прокурора.

Про це Вища рада правосуддя ухвалила відповідне рішення.

Приводом для прийняття рішення став закон "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо порядку обрання (призначення) на посади членів Вищої ради правосуддя і діяльності дисциплінарних інспекторів Вищої ради правосуддя", який набув чинності 5 серпня.

Відповідно до закону, повноваження Ради по здійсненню дисциплінарного провадження стосовно судді реалізує служба дисциплінарних інспекторів Вищої ради правосуддя, дисциплінарний інспектор Вищої ради правосуддя є учасником дисциплінарної справи. Однак цих інспекторів на сьогоднішній день немає.

За даними джерела ZN.UA у ВРП, конкурс з обрання інспекторів може тривати три місяці. Однак сам конкурс буде оголошений Вищою радою правосуддя тільки після того, як відбудеться процедура разової оцінки членів ВРП спеціальною комісією, до якої увійдуть три міжнародних інспектори та три представники Ради суддів України.

Однак цієї комісії на сьогодні також немає, вона може з'явитися в першій половині жовтня. Після цього знадобиться ще 6 місяців на процедуру оцінювання, після чого повинен з'явитися оновлений склад ВРП, який оголосить конкурс на дисциплінарних інспекторів.

За словами джерела, щомісяця очікується до 800-1000 скарг, однак їх не будуть розподіляти і розглядати. Таким чином дисциплінарна процедура опиниться в колапсі на 8-12 місяців.

"Колапсу можна було уникнути, якби в перехідних положеннях закону була фраза: до початку функціонування служби дисциплінарних інспекторів дисциплінарне провадження здійснюється членами ВРП і функціонує служба інспекторів. Початок реформи ознаменувалося колапсом на багато місяців найважливішої процедури, яка займала приблизно 90 відсотків часу роботи ВРП", – підсумувало джерело.

Відзначимо, протягом перших шести місяців 2021 до ВРП надійшло 5954 скарги щодо дисциплінарного проступку судді. Протягом цього періоду Дисциплінарні палати та члени ВРП повністю завершили розгляд 6134 дисциплінарних скарг, включаючи ті, що надійшли в попередні роки. За підсумком їх розгляду прийнято 53 рішення про притягнення до дисциплінарної відповідальності 61 судді.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Вибачте, для коментування необхідно увійти.
Завантажити ще

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: