fbpx
Сьогодні
22:06 18 Лип 2021

Українські дослідниці створюють інтерактивну мапу кінотеатрів радянського періоду

У кінці червня українські дослідниці Олена Сирбу, Валерія Карпань, Ксенія Рибак, Поліна Байцим, Марина Хрипун та фотографка Маша Матяшова розпочали створення інтерактивної мапи українських кінотеатрів радянського періоду в рамках проєкту "Кінографія. Географія українських кінотеатрів радянського періоду" (скорочено "Кінографія"). 

"Кінографія"  –  дослідження географії українських кінотеатрів, створених згідно з програмою кінофікації у 1940-80-ті роках, та, які збереглися до 1991 року. Проєкт триватиме все літо 2021 року. 

Онлайн-мапа представить об'єкти колишніх кіномереж та хроніку їхньої трансформації. До розділів мапи увійдуть текстові аналітичні матеріали про кінофікацію міст, розвиток кіномережі в Україні за радянської доби та трансформацію протягом останніх 30-ти років. Дослідниці проєкту переосмислять зв'язок між місцем кінотеатрів у радянський час і в сучасній Україні як культурних інституцій та зразків модерністської архітектури і мистецтва. Особливий фокус "Кінографії"  – модерністські будівлі кінотеатрів, що мають художню, історичну, дослідницьку цінність на локальному і національному рівні. 

Українські дослідниці створюють інтерактивну мапу кінотеатрів радянського періоду

Створення інтерактивної онлайн-мапи кінотеатрів, доповненої архівними матеріалами і дослідницькими текстами, допоможе висвітленню програм та політик, а також цінностей приватних та комунальних кіномереж та окремих кінотеатрів. Оскільки, вони є центрами соціально-культурного розвитку громад та, у  перспективі,  центрами для міжгалузевої співпраці та державного інвестування.

Презентація інтерактивної мапи, а також публічна дискусія щодо стану кіномереж запланована у жовтні. Дослідниці анонсують події на сторінці Facebook

Також, за розвитком проєкту можна слідкувати на сторінці Instagram

Проєкт реалізується незалежними дослідницями, спільно з ГО "Культурні географії", за підтримки Українського культурного фонду.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Вибачте, для коментування необхідно увійти.
Завантажити ще

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: