fbpx
Сьогодні
13:18 08 Лип 2021

НАЗК просить звільнити суддю КСУ Сліденка за неетичну поведінку

Національне агентство з питань запобігання корупції просить Постійну комісію з питань регламенту та етики Конституційного Суду звільнити суддю КС Ігоря Сліденка за неетичну поведінку.

Про це повідомляє пресслужба НАЗК, передає Рубрика.

"Міжнародні акти визначають, що суддя має дотримуватися високих стандартів поведінки та не вчиняти дій, які підривають авторитет правосуддя. Натомість суддя КСУ Ігор Сліденко неодноразово порушував етичні принципи, а тому має бути звільнений", – зазначається у повідомленні.

Прикладами таких дій Ігоря Сліденка названо:

  • Підготовку суддею рішення Конституційного суду України про неконституційність електронне декларування в умовах конфлікту інтересів.
  • Лист-погроза Сліденка на адресу працівника НАЗК із цитатою з роману Олександра Дюма-батька.
  • Чисельні заяви Ігоря Сліденка у ЗМІ, які свідчать про можливе порушення етичних принципів.

19 жовтня 2020 року, коли на розгляді в КС перебувало подання щодо неконституційності деяких норм закону "Про запобігання корупції", НАЗК надіслало КС лист про те, що стосовно судді Сліденка було складено адміністративні протоколи, оскільки він не подав декілька повідомлень про суттєві зміни в майновому стані, чим порушив цей закон.

Сліденко подав заяву про самовідвід у вказаній справі, однак усе одно голосував за визнання неконституційними низки норм на засіданні 27 жовтня 2020 року.

Одразу після ухвалення скандального рішення КС про e-декларування Ігор Сліденко відправив електронний лист на адресу працівника НАЗК, який вручав йому протокол. Для цього він використав свою офіційну адресу — [email protected].

Лист було надіслано французькою мовою. Його переклад українською наступний:

"А тепер, – сказав Атос, загортаючись у плащ і надягаючи капелюха, – тепер, коли я вирвав у тебе зуби, гадюко, кусайся, якщо зможеш! Олександр Дюма. Три мушкетери. P.S. Тож мерсі, панове, і передайте мій привіт пану Н."

Ця ситуація була відображена в Національній доповіді щодо реалізації засад антикорупційної політики у 2020 році.

Тепер НАЗК звернулося до комісії з питань регламенту та етики КС щодо Сліденка.

Окрім зазначеного, судді дорікають за низку інтерв'ю. В одному з них Сліденко визнавав, що "формально порушив закон", але не міг фізично внести зміни до декларації вчасно, бо перебував за кордоном. В іншому – що для судді "приниження" приходити в НАЗК, яке створено "законом "ад хок" і яке "не є конституційним органом".

На думку НАЗК, "такі дії судді КСУ Ігоря Сліденка не мають характеру технічної суддівської помилки", а свідчать про неналежне ставлення судді до службових обов'язків та містять ознаки дисциплінарного проступку, передбаченого п. 3 ч. 1 ст. 21 закону про КСУ.

На підставі ст. 21 закону "Про Конституційний Суд України" НАЗК просить Постійну комісію з питань регламенту та етики КСУ притягнути Ігоря Сліденка до дисциплінарної відповідальності шляхом звільнення його з посади судді КСУ.

НАЗК також нагадує, що 8 жовтня 2020 року суддя Ігор Сліденко подав заяву про звільнення самостійно, однак, КС досі не прийняв рішення щодо цієї заяви.

Рубрика:
Події

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Вибачте, для коментування необхідно увійти.

2 коментаря

спочатку нові
за рейтингом спочатку нові за хронологією
1
Аналіз

допоки в Україні влада буде належати ОКУПАНТАМ -ОЛІГАРХАМ - ЗРАДНИКАМ УКРАЇНИ та їхнім маріонеткам, - коломойським, пінчукам, фірташам, бойкам, льовочкіним, вальцманам, гройсманам, яценюкам, зеленским, шефірам, єрмакам, мендель, бужанським, рабиновичам тощо , ні про яку Конституцію України, її виконання не може бути й мови ! Тільки після деокупації Донбасу й Криму від Росії, та деокупації всієї України від олігархату можна буде говорити про конституційні права і свободи українців , які з моменту прийняття Конституції нахабно порушувалися ВСІМА президентами-холуями олігархів ! А особливо при тому янелоху піськограйському . БАНДУ ГЕТЬ !

2
Платон

Та не просто звільнити, а набити покидьку наглюче є-ло.

Завантажити ще

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: