Новини

Коронавірус вносить зміни до клітин крові, — дослідження

Люди, які заразилися коронавірусом та перехворіли, ще певний час страждають від серйозних наслідків постковідного синдрому. Найчастіше – це втома, виснаження, головний біль і задишка. Такі симптоми можуть бути лише тиждень, а в деяких випадках тривають місяцями. Тобто, навіть ті люди, які вже начебто одужали від коронавірусу, виявляються не зовсім здоровими.

Як повідомляє Sciencealert, результати нових досліджень свідчать, що стійкий відбиток COVID-19 може бути пов'язаний з тим, що вірус вносить значні зміни в клітинах крові, які можуть проявлятися і через кілька місяців після діагностування інфекції.

Коронавірус негативно впливає на кровообіг, в результаті чого у людей може бути тромбоз або закупорка судин. Також після перенесеної хвороби кров втрачає нормальну функціональність, щоб розносити кисень по організму.

На думку німецьких вчених з Центру Макса Планка, саме погіршення роботи кров'яних клітин і викликає ускладнення після того, як людина хворіла на коронавірус. Тому що змінюється жорсткість та розмір червоних і білих кров'яних тілець у клітинах крові.

Фото: wikipedia.org

Для дослідження клітин крові вчені відібрали 17 людей, які хворіли на коронавірус у важкій формі, 14 одужали, і ще 24 людини були здоровими та не хворіли ще на COVID-19.

Усього науковці вивчили 400 мільйонів клітин крові. Вони використали спеціальний метод, який називається – цитометрія деформованості в реальному часі RT-DC, під час якого клітини пропускають через вузенький канал пристрою.

За словами директора інституту Макса Планка, науковці змогли виміряти чіткі та тривалі зміни в клітинах крові, як під час гострої інфекції, так і після неї.

За результатами дослідження, розмір та деформованість червоних кров'яних клітин (еритроцитів) у хворих учасників дуже відрізнялися від клітин здорових людей, які не хворіли на коронавірус.

Це вказує на те, що клітини хворих людей були пошкоджені, а у здорових людей клітини крові більш еластичніші та проходять крізь найтонші вени, не створюючи тромб.

Також дослідники виявили, що форма білих кров'яних тілець (лейкоцитів) була менш жорсткою у пацієнтів з COVID-19, у той час, як моноцити, були значно більшими, і саме це може призводити до утворення тромбів.

Свіжі дописи

  • Новини

Швеція профінансує виробництво українських далекобійних дронів за “данською моделлю”

Міністр оборони України Рустем Умєров під час робочої поїздки до Швеції провів низку результативних зустрічей… Читати більше

Friday November 22nd, 2024
  • Новини

Зимова єПідтримка: у Мінекономіки роз’яснили, як отримати 1 000 гривень від держави

Міністерство економіки України оприлюднило деталі отримання одноразової допомоги від держави "Зимова єПідтримка". Про це повідомляє Мінекономіки,… Читати більше

Friday November 22nd, 2024
  • Новини

У ЗСУ спростували інформацію про ймовірну присутність північнокорейських військових на Харківщині

Інформація про нібито присутність військовослужбовців Північної Кореї на території Харківської області не відповідає дійсності. Про… Читати більше

Friday November 22nd, 2024
  • Новини

У трьох районах Києва не працює сигнал повітряної тривоги: у чому причина?

В окремих частинах Святошинського, Шевченківського та Соломʼянського районів Києва тимчасово не працюватиме система оповіщення населення… Читати більше

Friday November 22nd, 2024
  • Новини

Легендарний “Щедрик” українського композитора Леонтовича прозвучав у святковій рекламі Chanel

Легендарна різдвяна пісня «Щедрик» авторства українського композитора Миколи Леонтовича стала музичною основою святкової реклами модного… Читати більше

Friday November 22nd, 2024
  • Новини

Львівська бібліотека зібрала понад 350 дитячих малюнків та листівок для військових на передовій

Нещодавно у Львівській муніципальній бібліотеці провели збір листівок, малюнків та оберегів для захисників та захисниць.… Читати більше

Friday November 22nd, 2024

Цей сайт використовує Cookies.