fbpx
Сьогодні
12:58 15 Чер 2021

Зеленський пообіцяв "рівні, прозорі і єдині правила для всієї України"

Президент Володимир Зеленський, коментуючи деолігархізацію, пообіцяв "рівні, прозорі і єдині правила для всієї України", а також покритикував попередників за те, що "щороку росла тільки кількість борців з олігархами і кількість самих олігархів".

Про це він сказав під час виступу на форумі "Україна 30. Економіка без олігархів", передає ЕП.

"Сьогоднішня тема – важлива, потужна тема деоліархізації. Вона не нова для України, для нашого суспільства. Серед старих політиків дійсно складно знайти тих, хто не обіцяв боротися з олігархами для зростання економіки України, але натомість щороку зростала тільки кількість борців з олігархами і кількість самих олігархів.

Причина очевидна – діти не можуть відрубати у батьків руку, яка їх створила, яка їх привела до влади, і яка їх щедро щодня годує", – сказав президент.

За його словами, "вперше за роки незалежності замість обіцянок ми перейшли до реальних дій для подолання цього замкненого кола впливу олігархів".

"Суть цього кола достатньо проста – олігархи накопичують капітал – дуже часто незаконний – частина цього капіталу йде на створення, просування і подальше утриманя політиків різного рівня, чиновників задля примноження саме того капіталу.

І олігархи, і політики, і політики-олігархи розраховували, що цей двигун працюватиме вічно. Але у своєму рівнянні вони не врахували дві дуже важливі "невідомі" – це держава Україна та громадяни, які мають іншу думку і які про це заявили на виборах у 2019 році", – додав Зеленський.

"Сьогодні олігархи використовують ці статки проти своєї ж країни, вони намагалися впливати одразу на все: на ухвалення рішень як в парламенті, так і щодо призначення міністрів, керівників держпідприємств в усіх секторах економіки. Вони вирішували, що і кому дивитись по телебаченню, за якими тарифами і за що саме сплачувати кошти і багато іншого…

Я недаремно називаю ці дієслова саме у минулому часі, бо відтепер буде інакше. Все, що ми хочемо, – зрозумілих, прозорих, рівних і єдиних правил для всієї України. Не важливо, ти маленький підприємець, великий магнат або іноземний інвестор. Рівні правила для всіх", – сказав Зеленський.

"Всім варто остаточно зрозуміти, що держінституції та суди мають бути незалежні не тільки від інших гілок влади, але й від великого бізнесу. Політичні партії, ЗМІ, державні службовці всіх рівнів, судді, правоохоронці, наглядові ради держкомпаній – всі повинні функціонувати без підтримки та впливу цього великого олігархічного капіталу", – резюмував він.

"Важливо: великий бізнес – це нормально, правильно, круто, потужно. Ненормально ставати великим бізнесом, коли ти або незаконно щось береш із бюджету держави, або щось не докладаєш у державний бюджет.

Так само ненормально, коли великий бізнес одноосібно контролює окремі галузі економіки й диктує правила розвитку країни", – додав президент.

"Ми хочемо країну нормальних правил і законів, які працюють, конкурентної економіки й незалежних ЗМІ – відкритих і вільних. Саме тому я зробив перший важливий крок, щоб демонтувати визначальний вплив олігархів на життя, нашу політику й майбутнє держави – це закон про олігархів", – сказав Зеленський.

За його словами, цей закон – лише початок, він має стати фундаментом для нормативно-правової бази, яка поставить на перше місце захист інтересів України і всіх платників податків.

"І особисто я, і все наше суспільство чекаємо швидких та зрозумілих законодавчих ініціатив, які мають запровадити ефективні антитрастові інструменти для подолання олігархічної системи", – резюмував він.

Рубрика:
Економіка

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Вибачте, для коментування необхідно увійти.
Завантажити ще

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: