fbpx
Сьогодні
15:53 26 Тра 2021

Дослідження показало, що вугільні електростанції Донеччини та Луганщини — одні з найбрудніших у Європі

Україна викидає отруйного пилу з вмістом важких металів більше, ніж всі країни ЄС, Туреччина та Західні Балкани разом узяті.

Про це йдеться у новому дослідженні аналітичного центру Ember, пише Східний варіант. 

Згідно з дослідженням, в Європі Україна продукує 72% всіх викидів зольного пилу, 27% двоокису сірки та 16% оксидів азоту.

Серед топ-10 електростанцій з найбільшими викидами пилу (PM10), Україні належать 8 електростанцій. Сюди входять Курахівська, Бурштинська, Трипільська, Луганська, Зміївська, Вуглегірська, Слов'янська, Ладижинська ТЕС. Всі вони були введені в експлуатацію у 60-70-х роках минулого століття. В топ-30 за цими викидам входить 18 українських ТЕС.

Автори дослідження зауважують, що з часу приєднання України до Договору про Енергетичне Співтовариство у 2011 році жодна з українських ТЕС не була приведена у відповідність до вимог Директив ЄС щодо викидів.

Згідно з підрахунками Секретаріату Енергетичного Співтовариства суми державних субсидій у вугільну енергетику України є найбільшими у всьому регіоні та у 2018-2019 роках склали 751 мільйон євро.

"Бути найбільшим забруднювачем Європи – сумнівне досягнення. Використання вугілля є не лише економічним тягарем для держави, але й створює величезні ризики для здоров'я та життя наших громадян. Україна зобов'язана взяти курс на відмову від використання вугілля в енергетиці та закрити застарілі, брудні, ненадійні та небезпечні вугільні потужності.

При цьому, це повинно відбуватися у справедливий спосіб до населення тих міст, які наразі економічно залежать від видобутку та спалення вугілля. Створення нових чистих підприємств та перекваліфікація працівників мають стати основою для справедливої трансформації відповідних регіонів", – коментує Костянтин Криницький, керівник відділу енергетики ГО Екодія.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Вибачте, для коментування необхідно увійти.
Завантажити ще

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: