fbpx
Сьогодні
11:22 17 Лют 2021

У ВР опублікували текст законопроекту Зеленського про скорочення повноважень Окружного адмінсуду Києва

Президентський законопроєкт №5067 пропонує скороти повноваження Окружного адміністративного суду Києва, виключивши з його підсудності справи щодо оскарження нормативно-правових актів Кабміну, Нацбанку, міністерств та інших центральних органів виконавчої влади, повноваження яких поширюються на всю територію України.

Згідно з пояснювальною запискою, проєкт закону пропонує визначити, що вищезгадані справи будуть підсудні Верховному Суду як суду першої інстанції.

Передбачається, що розгляд адміністративних справ щодо законності (крім конституційності) постанов та розпоряджень Кабміну буде здійснюватися Верховним Судом у складі колегії Касаційного адміністративного суду не менше ніж з 5 суддів.

А адміністративні справи щодо законності та відповідності правовим актам вищої юридичної сили нормативно-правових актів міністерств, інших центральних органів виконавчої влади, НБУ, інших суб'єктів владних повноважень, повноваження яких поширюються на всю територію України, – Верховним Судом у складі колегії Касаційного адміністративного суду не менше ніж з 3 суддів.

Судом апеляційної інстанції у зазначених вище справах буде Велика Палата Верховного Суду.

Також законопроєкт уточнює значення терміну "нормативно-правовий акт" для цілей Кодексу адміністративного судочинства України.

Зазначається, що проєкт закону має на меті запровадити "належний високий рівень суддівського розгляду" справ про оскарження актів вищезгаданих органів влади, повноваження яких поширюються на всю територію України.

Цей законопроект є одним із трьох законопроектів Зеленського, які пов'язані з реформуванням судової системи України.

15 лютого всі три документи було зареєстровано у парламенті.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Вибачте, для коментування необхідно увійти.

1 коментар

спочатку нові
за рейтингом спочатку нові за хронологією
1
євгеній

"Народне радіо" запитують, як розуміти текст законопроекту Зеленського про скорочення повноважень ОАСК? "Народне радіо" відповідає, дуже просто, як давню народну приказку, а саме: "Що попові можна, то д"якові - зась!"

Завантажити ще

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: