fbpx
Сьогодні
16:57 05 Лют 2021

Онлайн-засоби в освітньому процесі: як працюють електронні щоденники та журнали у дистанційному навчанні

Для багатьох сімей перший місяць нового року став випробуванням не тільки через оголошений локдаун та пов'язані із ним карантинні обмеження, а й через негоду минулого тижня. Яка несподівано накрила 7 областей України та знов повернула школярів до дистанційного навчання.

Щоправда, частина шкіл все ж зробили висновки після впровадження карантину у 2020 році і грунтовно підготувались до цього процесу, реагуючи на зміни у епідеміологічній карті України – яка постійно змінюється та занурює окремі області у "червоний рівень" небезпеки. Деякі з навчальних закладів продовжують впроваджувати онлайн-засоби в освітньому процесі, такі, як електронні щоденники та журнали. Для частини ж – дистанційне навчання знову стало такою ж несподіванкою, як снігопад у січні для комунальників.

Постає питання, як батькам та вчителям організувати процес навчання так, аби перехід в "онлайн" був для дітей менш стресовим? Та чи допомагають впроваджені новітні інструменти налагодити цей процес якісно та ефективно?

Онлайн-засоби в освіті

Нагадаємо, що вперше електронні щоденники та журнали були запроваджені на Волині – у Вишнівській та Зимніській громадах. Новітні інструменти із початку навчального року успішно запрацювали у 13 школах, а це: 69 класів, 811 учнів, 1760 вчителів. Координувала цей процес минулим літом швейцарсько-українська Програма EGAP, адже одним з важливих пріоритетів її діяльності є підвищення рівня використання цифрових інструментів у роботі муніципалітетів та цифровізація всіх сфер життєдіяльності громади.

 "Сьогодні учителі із задоволенням заповнюють шкільну документацію, а учням не обов'язково записувати домашнє завдання у паперовий щоденник, бо вони отримали доступ до електронних щоденників. Батьки мають можливість переглядати досягнення своєї дитини у зручний для себе час. Із впровадженням електронних журналів учителів звільнено від зайвої паперової роботи, вони економлять свій час на заповненні документації та формуванні багатьох звітів, адже ці звіти створюються автоматично" – зазначає директор опорної школи Зимнівської ОТГ Юлія Степанюк.

Онлайн-засоби в освіті

На думку регіональної координаторки Програми EGAP у Волинській області Оксани Киричук, впровадження у класах та школах електронних щоденників та журналів поступово адаптує вчителів, батьків та учнів системно моніторити ситуацію із домашніми завданнями та успішністю у навчанні. "Сьогодні низка платформ з таким функціоналом – https://e-schools.info, http://shodennik.ua, https://nz.ua – є акредитованими Міністерством освіти та науки України. Крім ведення електронних щоденників та журналів, на платформах можна здійснювати комунікацію та вести онлайн-розклад уроків" – зазначає вона.

Звичайно ж, допомогти та сприяти у налагодженні гармонійного дистанційного навчання має місцева влада. Перш за все, забезпечивши у населених пунктах якісний інтернет. Адже попри те, що рівень покриття інтернетом країни сягає понад 70%, в Україні досі є території, що не мають інтернет-мережі. В основному мова йде про сільські віддалені території із малою кількістю населення. А також придбавши для освітніх закладів комп'ютерну техніку. Використавши на це кошти з залишку освітньої субвенції.

Авторка: Оксана Киричук. Регіональна координаторка Програми "Електронне урядування задля підзвітності влади та участі громади" (EGAP) у Волинській області, Фонд Східна Європа

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Вибачте, для коментування необхідно увійти.
Завантажити ще

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: