fbpx
Сьогодні
17:12 31 Січ 2021

Вчені пов’язали виникнення пандемії коронавірусу з вирубками лісів

COVID-19 – далеко не остання пандемія, з якою зіткнулося людство. Попереду нас можуть чекати інші подібні вірусні пандемії – в тому випадку, якщо люди не змінять свого ставлення до природи.

Про це йдеться в статті National Geographic, написаній групою вчених, що працюють на Міжурядовій науково-політичній платформі з біорізноманіття та екосистемних послуг (IPBES).

Головною причиною пандемії вчені вважають вирубку лісів. Суть проблеми в тому, що скорочення середовища існування диких тварин робить людину дуже вразливою для нових хвороб, пов'язаних з руйнуванням екосистем.

Без нових стратегій, спрямованих на вироблення превентивних заходів, пандемії будуть виникати набагато частіше, вбиваючи все більше і більше людей і все більше руйнуючи світову економіку.

У статті підкреслюється, що так звані зоонозні захворювання (тобто що передаються людині від тварин), куди відносяться COVID-19, ВІЛ, грип, Зика, Ебола, виникають з мікробів, які живуть в диких тваринах і які можуть передатися людині.

Такими типовими переносниками інфекції є, наприклад, кажани, гризуни, примати і птиці. За оцінками вчених, птахи та ссавці можуть приховувати в собі понад 1,5 млн маловідомих вірусів, і приблизно половина з них здатна інфікувати людей.

На думку вчених, кількість пандемій зростає не випадково – все це безпосередньо пов'язано з людською діяльністю, що руйнує навколишнє середовище. В результаті відбуваються більш тісні контакти з представниками дикої природи, вирваними зі звичних місць проживання.

При цьому головну роль відіграють лісові масиви з найбільшим біорізноманіттям, оскільки, чим вище біорізноманіття, тим більше можливостей для переносників інфекції. Серйозну небезпеку становить вирубка лісів Амазонії. Таке відбувається систематично в ході господарської діяльності.

Ліс найчастіше вирубують, щоб розчистити місце для випасу худоби. І в даному випадку саме домашня худоба може виступити в ролі посередника між інфікованими дикими тваринами і людьми, які взаємодіють з худобою.

Крім того, в звіті стверджується, що руйнування звичного середовища проживання диких тварин призводить до їх переміщення на нові території. Такими територіями цілком можуть стати населені пункти, де тварини у великих кількостях почнуть шукати собі притулку. Приблизно так себе ведуть кажани, птиці та гризуни.

 

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Вибачте, для коментування необхідно увійти.
Завантажити ще

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: