fbpx
Сьогодні 22/01/2021 01:43
20:18 12 Січ 2021

За 30 років на планеті знищили 420 млн гектарів лісу. Це більше за усю територію України у 7 разів

За останні три десятиліття темпи зникнення лісів на Землі сповільнилися, та попри це, з 1990 року людство знищило близько 420 млн гектарів лісу. Це у сім разів більше, ніж уся площа України (60,4 млн гектарів).

Про це заявила пресслужба ООН.

За даними Продовольчої і сільськогосподарської організації (ФАО), більш ніж половина всіх лісів світу припадає на п'ять країн: Російську Федерацію, Бразилію, Канаду, США і Китай. Як повідомляють експерти Всесвітнього фонду дикої природи, наприклад, в Росії залишилося 247 млн ​​га первозданних лісів. Але вони зникають зі швидкістю понад 1,6 млн га на рік, і ці темпи нині стрімко набирають обертів.

Як кажуть в ООН, половина лісових територій сьогодні майже не постраждала від впливу людини, а третина лісів — це незаймані ліси, що не піддавалася наслідкам людської діяльності. Проте зникнення лісів триває, наголошують в Організації.

"Для того, щоб зупинити зникнення лісів і біорізноманіття, нам необхідно переглянути наші методи виробництва і масштаби споживання", — наголошує Генеральний директор ФАО Цюй Дун'юй.

Він закликав зберігати ліси і домагатися відновлення вирубаних насаджень. Зусилля у цьому напрямку вже принесли свої плоди, зазначають в ООН. Так, найбільший приріст охоронюваних лісових територій стався в широколистяних вічнозелених лісах, тобто у тих, що розташовані в тропічних зонах.

Чому це важливо

На ліси припадає основна частина всього наземного біорізноманіття планети: 60 тисяч різних видів рослин і дерев, 80% всіх видів земноводних, 75% видів птахів і 68% видів ссавців. Зникнення лісів призводить до зникнення багатьох диких видів флори та фауни.

Експерти наголошують, що дерева виконують захисні функції: вони запобігають ерозії і втраті ґрунтів та пом'якшують наслідки зміни клімату. До того ж ліси забезпечують людей паливом і продовольством. Для багатьох вони є важливим джерелом доходу.

Сьогодні на ліси припадає понад 86 млн "зелених" робочих місць. З усіх, хто живе за межею бідності, понад 90% виживають завдяки одержуваним від лісу продуктам дикої природи. Тільки в Латинській Америці від стану лісів залежить життя восьми мільйонів людей.

Як повідомлялося, Рівненська та Житомирська області можуть залишитись без лісу менше як через 40 років.

Рубрика:
Світ

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Вибачте, для коментування необхідно увійти.
Завантажити ще

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: