fbpx
Сьогодні 21/01/2021 23:02
12:58 30 Гру 2020

Кулеба пояснив, чому Україні потрібне подвійне громадянство

фото: МЗС

Україні потрібне подвійне громадянство, щоб зберегти зв'язок із мільйонами українців за кордоном, але воно має бути виключене для держави-агресора.

Про це заявив міністр закордонних справ Дмитро Кулеба в інтерв'ю ТСН.

"Україні потрібне подвійне громадянство, щоб зберегти зв'язок із мільйонами українців, які виїхали і розпочали нове життя в інших країнах. Якщо ми вже не можемо втримати їх географічно в Україні, давайте тоді втримаємо їх ментально та юридично у нашому українському просторі. Безумовно, не може йтися ні про яке подвійне громадянство з державою-агресором. Це табу. Це закрита тема. І це має бути чітко капслоком у законі прописано", – наголосив Кулеба.

За словами міністра, безумовно мають бути серйозні фільтри для отримання подвійного громадянства, але це питання збереження української ідентичності у світі і використання можливостей закордонних українців для розвитку України.

"Якщо ми цього не зробимо, то втратимо усіх цих людей, цей потенціал. Я бачив конкретні приклади у тій же Франції, коли батьки українці і тримаються української спільноти, але їхні маленькі діти вже ростуть франкофонами і їх дуже важко утримувати в українському полі", – констатував очільник МЗС.

Як сказав Кулеба, внесений до Верховної Ради законопроєкт про подвійне громадянство зупинився, бо експерти ВР зробили висновок, що без змін до Конституції, просто на рівні закону, це питання врегулювати неможливо.

"Окей, думка має право на існування. Можна сперечатися і знайти юристів, які скажуть щось інше. Але рішення є, можна пройти шлях змін до Конституції", – заявив міністр.

 

Рубрика:
Політика

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Вибачте, для коментування необхідно увійти.

2 коментаря

спочатку нові
за рейтингом спочатку нові за хронологією
1
Кармелюк

Щоб там не казали такі, лише себе виправдовуючи, а подвійне громадянство потрібно лише тим перевертням, які завжди були "і вашим, і нашим", аби мати на цьому свій бізнес, та вільно приховувати від нього статки по закордонних банках, бо подвійне громадянство, це як і двоєжонство, зрадив одній, побіг до іншої.

2
Юрій Тищук

Відповідно до ст 4 Конституції "В Україні існує єдине громадянство. Підстави набуття і припинення громадянства України визначаються законом". Правда це формулювання не відповідає на велику кількість питань, що виникають в різних ситуаціях. Закон "Про громадянство України" також містить положення, що в певних випадках є взаємовиключними. Зокрема - неможливість позбавлення громадянства в ситуації набуття громадянства іншої держави. Внаслідок цього на території України на окупованих територіях де-факто введене громадянство держави окупанта. Україна не вживає жодних заходів з цього приводу, зокрема продовжуючи виплати пенсій (а можливо й оформлення пенсій особам, які по факту є громадянами країни-окупанта. Загалом , вважаю, що спроба "слуг народу" розмити принцип єдиного громадянства замість його дотримання є черговим кроком до знищення української державності. "Оскільки слуги народу" по факту є прислужниками олігархату, то є очевидним, що введення подвійного громадянства ініціюється з метою обходу обмежень у придбанні земель сільськогосподарського призначення та забезпечення невидачі Україні злочинців з подвійним громадянством інших країн.

Завантажити ще

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: