fbpx
Сьогодні 27/11/2020 16:24
12:12 05 Лис 2020

Верховна Рада прийняла за основу антикорупційну стратегію

Верховна Рада прийняла за основу зі скороченим строком підготовки законопроєкт про засади державної антикорупційної політики на 2020-2024 роки, внесений Кабміном (№ 4135).

За відповідний законопроєкт проголосували 320 народних депутатів.

Проєктом визначено п`ять основних принципів антикорупційної політики на 2020-2024 роки:

  1. Оптимізація функцій держави та місцевого самоврядування, реалізація якої передусім передбачає: усунення дублювання повноважень різними органами; тимчасове припинення реалізації малоефективних повноважень, які характеризуються високим рівнем корупційних ризиків; усунення випадків реалізації одним і тим же органом повноважень, поєднання яких створює додаткові корупційні ризики;
  2. Цифрова трансформація реалізації повноважень органами державної влади та місцевого самоврядування, прозорість діяльності та відкриття даних як основа для мінімізації корупційних ризиків у їх діяльності;
  3. Створення на противагу існуючим корупційним практикам більш зручних та законних способів задоволення потреб фізичних і юридичних осіб;
  4. Забезпечення невідворотності юридичної відповідальності за корупційні та пов'язані з корупцією правопорушення, що створює додатковий стримувальний ефект для всіх суб'єктів правовідносин;
  5. Формування суспільної нетерпимості до корупції, утвердження культури доброчесності та поваги до верховенства права.

У кожній із пріоритетних сфер Антикорупційна стратегія визначає ключові проблеми та формулює стратегічні результати, яких слід досягти для їх вирішення.

Це, зокрема: формування негативного ставлення до корупції; врегулювання конфлікту інтересів, дотримання загальних обмежень та заборон, правил етичної поведінки; здійснення заходів фінансового контролю; забезпечення доброчесності політичних партій та виборчих кампаній; захист викривачів корупції; запобігання корупції у судовій владі, прокуратурі та поліції, у державному регулюванні економіки, у митних і податкових органах, у державному та приватному секторах економіки, у будівництві, земельних відносинах та інфраструктурі, в оборонному секторі, у сфері охорони здоров'я та соціального захисту населення.

Стратегія передбачає забезпечення невідворотності відповідальності за корупцію.

"Ці результати сформульовано таким чином, щоб вони давали однозначне розуміння комплексу заходів, необхідних для їх реалізації", – зазначається у пояснювальній записці до проєкту.

Згідно з законопроєктом, антикорупційна стратегія реалізується шляхом виконання відповідної державної антикорупційної програми, яка розробляється Національним агентством з питань запобігання корупції (НАЗК) та затверджується Кабінетом Міністрів на термін дії цієї стратегії.

Координація реалізації Антикорупційної стратегії і виконання заходів державної програми здійснюється НАЗК у визначеному ним порядку. За потреби при НАЗК може бути створено Координаційну робочу групу з питань антикорупційної політики як консультативно-дорадчий орган.

Для початку впровадження Антикорупційної стратегії цей документ має бути ухвалений Верховною Радою як закон.

Раніше Кабмін підтримав розроблену НАЗК Національну антикорупційну стратегію на 2020–2024 роки.

За попередніми оцінками, запропоновані Антикорупційною стратегією заходи допоможуть Україні економити до 200 млрд грн на рік.

Рубрика:
Політика

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!
Завантажити ще
Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: