fbpx
Сьогодні
17:55 15 Лип 2020

У ЦВК назвали ризики під час проведення місцевих виборів

У Центральній виборчій комісії назвали найбільш проблемні питання, які можуть нести ризики під час проведення місцевих виборів 25 жовтня

Про це повідомили у пресслужбі ЦВК.

Повідомляється, що підготовка до місцевих виборів відбувається в унікально складних умовах з елементом правової та організаційної невизначеності.

"Це зумовлено прийняттям нового виборчого кодексу України, яким передбачено, зокрема, проведення місцевих виборів на основі нових виборчих систем, в умовах карантинних обмежень та з непрогнозованістю епідеміологічної ситуації восени, проблемами фінансування, незавершеністю реформи адміністративно-територіального устрою та внесенням змін до Виборчого кодексу України", – йдеться в повідомленні.

У ЦВК заявили, що адміністративно-територіальні та нормативно-правові колізії створюють низку проблем організаційного характеру як для адміністраторів виборів, так і для самих виборців.

"Розсинхронізованість прийняття рішення про зміни адміністративно-територіального устрою та внесення змін до Виборчого кодексу України можуть спричинити нові прогалини у правовому регулюванні, створити невиправдані складнощі та призвести до непрогнозованих результатів", – йдеться в повідомленні.

Зазначається, що на необхідності ухвалення законопроєкту про внесення змін до деяких законів України щодо вдосконалення виборчого законодавства (проект закону № 3485). У ЦВК кажуть, що зволікання з голосуванням може також унеможливити підготовку до виборів.

"Крім того, в разі неприйняття рішення про утворення нових районів украй необхідно буде вносити корективи, зокрема, до виборчого законодавства, оскільки за рішенням уряду окремі новоутворені громади належать за діючим адміністративно-територіальним устроєм до різних районів, що спричинить значні проблеми стосовно проведення виборів у районні ради, оскільки організаційно неможливо буде віднести територію таких громад до конкретного району", – йдеться в повідомленні.

У ЦВК зауважили, що це зумовить невизначеність щодо утворення округів, організації голосування, транспортування виборчої документації, встановлення підсумків та результатів голосування в таких громадах і районах.

Нагадаємо, 15 липня Верховна Рада проголосувала проєкт Постанови про проведення чергових місцевих виборів 25 жовтня 2020 року.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Вибачте, для коментування необхідно увійти.
Завантажити ще

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: