fbpx
Сьогодні
17:24 25 Кві 2020

Північну Корею вперше в історії може очолити жінка: хто вона та що сталося з Кім Чен Ином

Фото: Pool via Bloomberg

Лідер Північної Кореї Кім Чен Ин вже понад 10 днів не зʼявляється на публіці. За даними американської розвідки, зараз він у важкому стані після операції на серці.

Якщо Кім Чен Ин помре, його місце, за даними джерел японської газети Yomiuri, посяде його молодша сестра Кім Йо Чжон, пише thebabel.

Вона з юнацтва захоплювалася і займалася політикою, а після приходу брата до влади у 2011 році стала його найближчим соратником. Зараз Кім Йо Чжон очолює партійний відділ пропаганди та разом із Кім Чен Ином зустрічається зі світовими лідерами. У боротьбі за владу в неї не залишилося конкурентів серед родичів.

Однак деякі аналітики вважають, що в патріархальному північнокорейському суспільстві шанси жінки обійняти найвищу посаду країни невеликі.

Читайте про те, як Кім Йо Чжон стала однією з найвпливовіших осіб у КНДР і головним кандидатом у наступники Кім Чен Ина.

Хто така Кім Йо Чжон

Кім Йо Чжон — молодша сестра Кім Чен Ина. Її точний вік невідомий, за різними даними, вона народилася у 1987, 1988 або 1989 році.

Навчалася у Військовому університеті ім. Кім Ір Сена після повернення на батьківщину. Вивчала інформатику в Університеті Кім Ір Сена.

У січні 2015 вона вийшла заміж за Чой Сонга, другого сина урядовця Чхве Рен Хе. Однак південнокорейські джерела припускають неточність цих даних.

Кім Йо Йон була вагітною в травні 2015 року. Невідомий громадськості батько вважається одним з випускників університету Кім Ір Сена, або посадовою особою в Бюро 39 партії, або працює у військовому підрозділі, відповідальному за охорону лідера країни.

У вересні 2010 року під час Третьої конференції Трудової партії Кореї вона випадково потрапила в об'єктив фотокамер.

На початку 2012 року вона отримала посаду в Комісії з національної оборони менеджером з туризму, але про це не повідомлялося в ЗМІ, за винятком листопада 2012 року, коли Центральне телебачення Кореї показало, як вона супроводжує Кім Чен Ина на військовому майданчику.

У січні 2014 року стала завідувачкою 54-м відділу ТПК, в завдання якого входить матеріальне забезпечення збройних сил. У тому ж році обрана депутатом Верховних народних зборів.

У жовтні 2014 року Кім Йо Йон, за інформацією ЗМІ, взяла на себе державні обов'язки хворого брата, коли він не з'являвся на публіці понад місяць.

28 листопада 2014 року вона була призначена заступником начальника відділу пропаганди і агітації ЦК ТПК. Уже в липні 2015 року його змінила Кім Кі Нам на керівній посаді відділу. Також вона обіймати посаду віцеміністра і регулярно супроводжує Кім Чен Ина в його поїздках.

Повідомляється, що саме Кім Йо Йон стояла за розвитком культу особи брата в країні, змодельованого за зразком їх діда Кім Ір Сена. Те Юнхо, перебіжчик з КНДР і колишній дипломат, розповів в 2017 році, що Кім Е Чжон організовує всі великі суспільні заходи в країні.

У січні 2015 вона вийшла заміж за Чой Сонга, другого сина урядовця Чхве Рен Хе. Однак південнокорейські джерела припускають неточність цих даних.

Кім Йо Йон була вагітною в травні 2015 року. Невідомий громадськості батько вважається одним з випускників університету Кім Ір Сена, або посадовою особою в Бюро 39 партії, або працює у військовому підрозділі, відповідальному за охорону лідера країни.

Фото: Getty Images

Сестра лідера КНДР Кім Йо Чжон під час зустрічі Кім Чен Ина з міністром закордонних справ РФ Сергієм Лавровим у Палаці Сонця в Кумсусані. 31 травня 2018 року.

У січні 2017 року вона була поміщена в "чорний список" казначейства США за порушення прав людини в КНДР.

У 2017 році Кім Йо Йон призначена кандидатом на посаду члена політбюро центрального комітету ТПК, вона стала другою жінкою призначеною на цю посаду.

9 лютого 2018 року Кім Йо Йон була присутня на церемонії відкриття Зимових Олімпійських ігор 2018 року в Пхенчхан у Південній Кореї.

Це був перший випадок, коли член правлячої династії Кімів відвідав Південну Корею після Корейської війни. Вона також була присутня на зустрічі з південнокорейським президентом Мун Чже Іном 10 лютого, де перебувала в якості спеціального посланника Кім Чен Ина і передала особистий лист від брата. Супроводжувала Кім Чен Ина на саміті КНДР-США в червні 2018 року і лютому 2019 року.

Політичний шлях

Із першого дня правління брата вона була поруч з ним. Їхні дружні і довірливі взаємини, найімовірніше, завʼязалися ще наприкінці 1990-х. Тоді вони разом навчалися в приватній школі у Швейцарії та жили в ізоляції — в окремому будинку під охороною.

Колишній північнокорейський лідер Кім Чен Ір ще у 2002 році говорив, що його молодша дочка хоче зробити політичну карʼєру. У 2007 році Кім Йо Чжон вступила до правлячої Трудової партії Кореї. У 2008-му, після того як в Кім Чен Іра сталися кілька інсультів, вона стала його помічницею. Уже тоді, на думку експертів, вона брала участь у підготовці свого брата Кім Чен Ина до ролі наступника батька.

Однак у ті часи Кім Йо Чжон рідко помічали на публіці, а її імʼя не зʼявлялося в державних ЗМІ. У 2010 році вона випадково потрапила в обʼєктиви камер на партійній конференції, а у 2011-му — на похороні Кім Чен Іра.

Уперше північнокорейські медіа офіційно згадали Кім Йо Чжон у березні 2014 року, коли вона супроводжувала брата під час виборів до Верховних народних зборів — найвищого законодавчого і представницького органу КНДР. А через рік вона вже де-факто стала головою партійного відділу пропаганди й агітації. Її головне завдання на цій посаді — піар Кім Чен Ина і правлячої партії всередині країни та за кордоном.

Останніми роками Кім Йо Чжон стала найближчою помічницею брата — по суті, його правою рукою. Вона постійно супроводжує Кім Чен Ина на зустрічах зі світовими лідерами. А в лютому 2018 року Кім Йо Чжон була присутня на церемонії відкриття Зимової олімпіади в Пхенчхані — уперше після Корейської війни член правлячої сімʼї Кім відвідав Південну Корею.

Аналітики в один голос називають Кім Йо Чжон другою людиною в державі. "Те, як про Кім Йо Чжон пишуть північнокорейські ЗМІ, схоже, свідчить про її значну роль у всьому спектрі питань — від внутрішньої політики, економіки, розвитку озброєнь і до відносин з Південною Кореєю, Китаєм і США", — говорить Джоел Віт, колишній чиновник Держдепу США і глава аналітичного центру, що спеціалізується на Північній Кореї.

Єдина темна пляма в політичній карʼєрі Кім Йо Чжон — провал переговорів із Дональдом Трампом у Вʼєтнамі в березні минулого року, відповідальність за який Кім Чен Ин поклав на свою сестру і навіть виключив її з політбюро. Але це не означає, що Кім Йо Чжон назавжди потрапила в неласку. Із березня 2020 року вона робить публічні міжнародні заяви від імені керівництва Північної Кореї, а минулого тижня її відновили на посаді в політбюро.

Важливу роль у зміцненні авторитету Кім Йо Чжон грає також її родовід. Адже сімʼя Кім править у Північній Кореї протягом трьох поколінь. Тому деякі експерти вважають, що Кім Йо Чжон має майже стовідсоткові шанси стати наступницею свого брата.

"Північнокорейський режим — це сімейний бізнес, і Кім Чен Ин, схоже, довіряє своїй сестрі", — говорить Лейф-Ерік Іслі, доцент міжнародних досліджень в університеті Евха в Сеулі.

У боротьбі за владу в Кім Йо Чжон немає реальних конкурентів серед родичів. Діти Кім Чен Ина ще занадто малі — старшому лише 10 років. Один з його старших братів ніколи не цікавився політикою і повністю присвятив себе грі на гітарі. Інший довго жив у вигнанні за кордоном, а в 2017 році його вбили в аеропорту Куала-Лумпуру. У Кім Чен Ина є 65-річний дядько. Але він майже двадцять років був дипломатом у Європі та не брав участі у внутрішньопартійних перипетіях.

Які перешкоди?

Головною перешкодою на шляху до верхівки влади для Кім Йо Чжон можуть стати її стать і вік. Адже Північна Корея — консервативна патріархальна країна. І партійні старожили можуть не підкорятися жінці, якій трохи понад тридцяти.

Деякі експерти вважають, що вона може повторити долю Цзян Цін — дружини китайського лідера Мао Цзедуна. За життя Мао вона мала велику владу, але після його смерті потрапила у вʼязницю за "антипартійну діяльність".

Але якщо Кім Йо Чжон все ж прийде до влади, політика країни навряд чи кардинально зміниться. "Цілком можливо, вона виявиться ще більшим тираном, ніж її брат, батько або дід", — припускає Сон Юн Лі, експерт з КНДР зі Школи права і дипломатії імені Флетчера Університету Тафтса.

Утім, жоден з експертів не береться стверджувати, що відбуватиметься в Північній Кореї, коли Кім Чен Ин помре. Є ймовірність, що боротьба за владу розгориться настільки, що перетвориться на загрозу для всього регіону.

Колишній чиновник Держдепу Джоел Віт згадує, що під час зміни влади в КНДР у 2011 році мало хто робив ставку на Кім Чен Ина. Тоді другою людиною в державі вважався його дядько Чан Сон Тхек. Але через два роки його розстріляли за звинуваченням у шпигунстві, корупції та вживанні наркотиків, а його посаду — голови партійного відділу із забезпечення армії — обійняла Кім Йо Чжон

Рубрика:
Світ

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Вибачте, для коментування необхідно увійти.

6 коментарів

спочатку нові
за рейтингом спочатку нові за хронологією
1
Гість

ПОРА цих ЗЕ-бандитів з Хряком вальцманом всенародним українським судом на майдані судити й на кол садити щоб другим неповадно було народ обкрадати!

2
Гість

САЛА КЛОУНУ ЗЕЛЕНСЬКОМУ!!! Бандиту-крадію пенсій гаду Зеленському Імпічмент і довічно садити на Нари з хряком парашенком напару!!

3
Гість

АЛА КЛОУНУ ЗЕЛЕНСЬКОМУ!!! Бандиту-крадію пенсій гаду Зеленському Імпічмент і довічно садити на Нари з хряком парашенком напару!!

4
Гість

зеленський крадуще пенсії такеж парашенське брехливе ХУЙЛО, ЯКОМУ МІСЦЕ НА НАРАХ!!!!

5
Гість

Зеленському брехуну імпічмент і на нари!

6

нас більше цікавить коли подохнуть крадії пенсій клоун зеленський з хряком вальцманом.

Завантажити ще

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: