fbpx
Сьогодні
11:28 14 Січ 2020

Західноєвропейські фермери, що працюють в Україні, виступили проти заборони на продаж землі іноземцям

Німецькі та західноєвропейські агропідприємства, які працюють та обробляють землю в Україні, написали відкритого листа президенту, прем'єр-міністру та голові Верховної Ради України, у якому закликають не схвалювати заборону на продаж земель іноземцям.

Відповідний лист-звернення розмістив на своїй сторінці міністр розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства Тимофій Милованов.

Зокрема, у листі йдеться про те, що запропонована у законопроєкті про ринок землі норма, якою іноземцям або компаніям, серед власників та засновників яких є іноземці, забороняється купувати землю сільськогосподарського призначення, суперечить Конституції України.

"Відповідно до принципу рівності, держава виступає гарантом рівного захисту усіх суб'єктів господарювання, незалежно від форми власності, шляхом ненадання переваг у захисті прав жодному із суб'єктів господарювання, оскільки кожен суб'єкт наділений тим самим обсягом прав і може відстоювати їх у визначеному законом порядку. Усі суб'єкти права власності рівні перед законом у здійснені ним своїх прав та обов'язків", — йдеться у листі фермерів–іноземців.

Вони зазначають, що не є великими агрохолдингами та переважно працюють як сімейні фермерські господарства, орендуючи земельні паї. Ухвалення закону у чинній редакції, за словами фермерів, призведе до того, що вони "частково або повністю втратять засоби для існування".

"Усі ми роками розбудовували свої господарства та вклали сотні тисяч чи мільйонів євро. Створили багато робочих місць і у більшості випадків ми були єдиними роботодавцями в селі. Багато полів довелося рекультивувати і навіть викорчовувати кущі та дерева. Плоди цієї праці потім пожинатимуть інші", — йдеться у листі.

Також фермери виступили проти обмеження продажу землі іноземцям у прикордонній зоні, про яке стало відомо напередодні. Таку нормо вони трактують як "дискримінацію". Водночас фермери підтримали ідею, яка була у законопроєкті про ринок землі раніше, щодо поступового переходу на ринок землі та надання дозволу іноземцям, які вже протягом 3 років працюють в Україні, купувати землю.

Під листом-зверненням підписалося 25 сільськогосподарських виробників.

 

 

Рубрика:
Економіка

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Вибачте, для коментування необхідно увійти.
Завантажити ще

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: