fbpx
Сьогодні
20:33 08 Січ 2020

МЗС України підтвердив, що головною країною розслідування катастрофи літака МАУ є Іран

Фото Reuters

У Міністерстві закордонних справ України пояснили, чому основною країною розслідування катастрофи літака Boeing-737-800 компанії «Міжнародні авіалінії України» є Іран, на території якого сталася катастрофа.

Як пояснив політичний директор МЗС України Олексій Макєєв, Іран є головною країною розслідування, бо на його території впав літак, пише hromadske.

Зокрема тому Тегеран і не повинен віддавати комусь чорні скриньки.

Він нагадав, що розслідування авіакатастроф регламентуються міжнародним правом, зокрема додатком 13 до Чиказької конвенції про міжнародну цивільну авіацію 1944 року. І відбувається вони у співробітництві багатьох держав.

«Головною у розслідуванні є держава, у якій сталася катастрофа. Саме вона утворює незалежну комісію з розслідування. Вона також має оперативно повідомити про катастрофу державу, де зареєстроване судно, державу-оператора (в обох останніх випадаках це — Україна), державу, де повітряне судно було спроектоване/виготовлене, а також ІКАО», — пояснив представник МЗС.

Так, крім головної країни розслідування до нього можуть приєднатися вказані держави, а також країни, громадяни яких постраждали у катастрофі.

Макєєв нагадав, що Україна вже заявила про намір долучитися до розслідування катастрофи.

Раніше в Ірані пояснили, чому не будуть віддавати "чорні скриньки" і на що може розраховувати Україна.

Український літак Boeing-737 авіакомпанії МАУ, який прямував рейсом PS 752 Тегеран – Київ, розбився незабаром після зльоту 8 січня.  На місці трагедії триває пошукова операція. На борту перебували 167 пасажирів і 9 членів екіпажу, всі вони загинули.

Посольство України в Ірані заявило, що, за попередньою інформацією, літак розбився внаслідок аварії двигуна через технічні причини.

МАУ оприлюднила імена всіх пасажирів, що загинули в авіакатастрофі.

Тим часом у Києві до посольства Ірану несуть квіти.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Вибачте, для коментування необхідно увійти.
Завантажити ще

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: