fbpx
Сьогодні 04/08/2020 14:31
09:26 08 Гру 2019

Телевізори – на другому місці: яким джерелам новин надають перевагу українці

Результати щорічного опитування USAID-Internews 2019 чудово демонструють ставлення українських споживачів інформації до ЗМІ. Телевізори поступаються соціальним мережам, а друковані джерела взагалі повільно втрачають довіру читачів.

Які засоби масової інформації користуються довірою українців?

Топ-5 джерел новин, яким найбільше довіряють мешканці України:

•  Соціальні мережі. Як не дивно, саме соціальні мережі, які ще кілька років тому вважалися суто розважальним винаходом, посіли 1 місце у топі. Найактуальніші новини у Facebook та Telegram дізнається понад 68% опитуваних.

•  Телебачення. Телевізори залишаються лідерами рейтингу для представників старшого покоління. Наразі телевізійним службам новин, політичним ток-шоу та прямим трансляціям різноманітних подій на державних, регіональних та місцевих телеканалах довіряє приблизно 66% учасників опитування.

•  Спеціалізовані інтернет-портали новин. Можливістю отримувати новини в режимі онлайн зі спеціалізованих сайтів та форумів постійно користується майже половина опитаних українців. Буквально за 5 років довіра до інтернет-ЗМІ відчутно зросла – ще у 2015 новинні портали регулярно відвідувала лише третина громадян.

•  Радіо. Недовіра до радіо – це те, чим українці суттєво відрізняються від громадян інших європейських країн. За даними Європейської мовної спілки саме радіо є найавторитетнішим джерелом інформації у Швеції, Швейцарії, Великобританії та багатьох інших державах. В Україні новини з радіо воліє отримувати лише близько 18-20% дорослого населення.

•  Друковані ЗМІ. Читачі з активною політичною позицією досить часто звинувачують паперові ЗМІ в заангажованості. Також причиною негативного ставлення до друкованих видань слугує занадто низька оперативність.

Опитування також довело, що останнім часом українці вважають доцільним перевіряти новини, отримані з різних ЗМІ. Так, підтвердження інформації, почутої в ефірі державного телеканалу, громадяни намагаються знайти на новинних сайтах або в соцмережах.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!
Завантажити ще
Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: