fbpx
Сьогодні
11:57 18 Лис 2019

Юрій Луценко мав зустріч з Джуліані в Нью-Йорку: про що говорили

Колишній генпрокурор Юрій Луценко розповів, як літав з сином до Нью-Йорка і три дні зустрічався з адвокатом президента США Дональда Трампа Руді Джуліані.

Про це він розповів в інтерв'ю "УП".

"Кілька разів нам не вдавалося зустрітися. А потім десь уже після Нового року я знову отримав усне запрошення… від Джуліані, передане через прокурора Криму. Взяв відпустку і полетів разом з меншим сином, бо він ніколи не був у Нью-Йорку. Ми пробули там, якщо не помиляюся, 4 дні, із них три дні по декілька годин ми зустрічалися з паном Джуліані в його офісі".

За словами Луценка, "жодних всесвітніх змов" під час цих зустрічей не було. Мовляв, говорили про спільне слідство у справі 7 мільярдів, виведених з України злочинною організацією президента-втікача Віктора Януковича. Про те, що скоро у США оберуть нового генпрокурора і після цього треба буде зустрітися з ним, аби очі в очі розповісти деталі.

Також Луценко розповів, що під час цих зустрічей обмінялися думками про роль Марі Йованович, яка, "зайняла деструктивну позицію в Україні".

За словами ексгенпрокурора, він критикували Йованович у розмові з Джуліані, оскільки вона намагалася контролювати правоохоронну систему України.

Мовляв, слідство встановило, що працівники НАБУ офіційно зливають процесуальну документацію в американське посольство – "передають їм підозри, інформацію про слідчі дії, довідки про кримінальні провадження, включаючи Burisma".

Луценко також додав, що, на його думку, посольство США "хотіло контролювати ГПУ так само, як воно контролювало діяльність НАБУ".

Також ексгенпрокурор розповів, що говорив з Джуліані про 3 мільйони доларів технічної допомоги від США для ГПУ для розробки тестів, які до Генпрокуратури так і не дійшли.

Джуліані також цікавився справою "Burisma". Зокрема, говорили про те, що Хантер Байден, син ексвіцепрезидента США, був у борді "Burisma" і отримував чималі кошти як член спостережної ради. А також про те, що Байден розповідав, як він легко навчився вирішувати питання в Україні.

Джуліані цікавився, чи можуть проти Байдена порушити справу в Україні.

Але Луценко, за його словами, на ці питання відповідав, що Україна не може відкрити щодо нього провадження, але можна створити спільну слідчу групу JIT – Joint Investigation Team, як це було, наприклад, з Нідерландами у справі MH17, і тоді вся інформація обох країн стане спільною інформацією, а розслідування проходитиме набагато швидше і ефективніше.

Ця триденна зустріч, за словами Луценка, завершилася тим, що вони домовилися дочекатися обрання нового генпрокурора США і створювати спільну слідчу групу, якої так і не створили.

Рубрика:
Політика

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Завантажити ще

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: