fbpx
Сьогодні
13:59 14 Сер 2019

1/4 пестицидів, котрі використовують українські фермери, є контрафактні, - ООН

За попередніми оцінками, оборот незаконних пестицидів становить близько 25% всього ринку пестицидів в Україні.

Такі дані наводять в дослідженні ООН.

На сьогодні, Україна щорічно споживає близько 100 000 тонн пестицидів. Вартість такої інвестиції становить близько 2 мільярдів дол. США. Такий високий попит неминуче привертає зловмисників. Недосконалість законодавства, корупція і брак досвіду в боротьбі з обігом контрафактних пестицидів, а також складна загальноекономічна ситуація робить Україну вразливою до обороту нелегальних засобів захисту рослин.

Незаконні пестициди привабливі для фермерів через свою дешевизну, а також необізнаності людей про те, наскільки шкідливими можуть бути подібні продукти.

Втрати, які наноситься в результаті використання незаконних пестицидів великий. У кращому випадку, вони просто недостатньо ефективно виконують свою функцію по охороні культур від шкідників, а в гіршому – можуть знищити або зіпсувати урожай. Екологічний збиток може бути ще більш масштабним.

"Застосування підроблених засобів захисту рослин може привести до довгострокового забруднення грунтів, поверхневих і ґрунтових вод, а також погрожувати біорізноманіття місцевих агроекосистем," – каже Тамара Кутонова, консультант ООН-Довкілля в Україні.

Крім того, підроблені пестициди завдають шкоди репутації легальних національних виробників, так як найбільш поширені види підроблених пестицидів упаковуються в контейнери, візуально ідентичні використовуваним для справжніх, добре відомих засобів.

Держава також зазнає збитків: підпільна торгівля підробленими пестицидами призводить до скорочення одержуваної державою прибутку від збору податків і завдає шкоди репутації як виробників, так і експортерів внаслідок втрати врожаю через застосування таких продуктів.

Спеціальна програма ООН-Навколишнє середовище надає підтримку в навчанні фахівців з контролю контрабанди хімічних речовин в Україні, наприклад співробітників митниці.

Спеціальна програма також сприяє реалізації Роттердамської конвенції про процедуру попередньої обгрунтованої згоди відносно окремих небезпечних хімічних речовин та пестицидів у міжнародній торгівлі. Конвенція спрямована на просування єдиної відповідальності і співпраці між підписантами в міжнародній торгівлі деякими небезпечними хімречовинами, а також сприяє екологічно обгрунтованого використання таких хімікатів.

Автор:
Рубрика:
Економіка

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Завантажити ще

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: