fbpx
Сьогодні
16:47 27 Тра 2019

МОЗ впроваджує доказові методи реабілітації

Міністерство охорони здоров'я України вирішило відмовитися від недоказових і малоефективних методів реабілітації пацієнтів.

Про це у себе у Facebook розповіла глава відомства Уляна Супрун.

«Лікування» ваннами з глиною, парафіном або електрофорез — остаточно у минулому. Це важливий крок у подоланні недоказової і малоефективної реабілітації. Наприклад, електрофорез — досі поширений метод функціональної реабілітації, втім, це аж ніяк не свідчить про його ефективності. Апаратна фізіотерапія — лише допоміжний засіб реабілітації", — написала вона.

У зв'язку з цим міністерство вводить низку нових посад для відновленням функціональних можливостей пацієнтів.

Зокрема, лікаря фізичної та медичної реабілітації, фізичного терапевта, ерготерапевта, асистента фізичного терапевта і асистента ерготерапевта, які будуть проводити реабілітацію за допомогою доказових методів.

«Також у мультидисциплінарній команді з реабілітації повинні бути психолог, соціальний працівник, медсестра/медбрат, мовний терапевт та інші фахівці за потребою. Робота таких команд буде спрямована, перш за все, не на саме захворювання або травму пацієнта, а на усунення обмеження діяльності внаслідок хвороби або травми», — додала Супрун.

Раніше Супрун розповіла українцям, як зберегти психічне здоров'я в місті.

"Місто дуже сильно впливає на психічний стан людини. Воно може як погіршувати його, посилюючи тривожність, відчуття самотності і безпорадності, так і сприяти психічному здоров'ю. Для цього місто повинно сприяти взаємодії та діяльності людей, бути безбар'єрним і зеленим", – написала Супрун

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Завантажити ще

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: