fbpx
Сьогодні
20:15 09 Бер 2019

Супрун назвала 4 причини, чому пляшка води має бути завжди з собою

Є речі, які завжди варто мати з собою. Вони знадобляться за будь-якої погоди та настрою, а часом можуть й врятувати в небезпечних для здоров'я ситуаціях. Серед них точно має бути пляшка води.

Про це пише в.о. міністра охорони здоров'я України Уляна Супрун у своєму Facebook.

Чотири причини, чому важливо взяти собі за звичку мати з собою пляшку з питною водою:

💧 Ми маємо пити воду, щойно відчуваємо спрагу

Навіть кілька ковтків води врятують нас від зневоднення. Воно спричиняє поганий настрій, зниження уваги й пам'яті та підвищує ризики закрепу. Тому напоготові завжди слід мати питну воду.
Якщо ви відчуваєте сухість в роті, невелике запаморочення чи втому — скоріш за все це спрага. Сама спрага має змушувати нас пити воду, а не якісь визначені норми споживання води на день.

💧 Вода безпечніша ніж кава чи чай

Багато людей помилково вважають, що чай чи кава замінюють воду. Але це зовсім не так. По-перше, саме вода, а не чай чи кава, переносить поживні речовини, виводить із тіла продукти обміну і змащує суглоби. По-друге, часто каву і чай хочеться підсолодити цукром чи смаколиками. А це — зайві калорії і додані цукри, що для нас шкідливі.

💧 Воду потрібно пити разом з алкоголем

Алкоголь викликає втрату води нирками, тому наступного дня після вживання алкоголю людину може "сушити". Щоби уникнути дегідратації — алкоголь слід запивати водою. Або ж намагатись відмовитись від алкоголю взагалі, бо його безпечної дози не існує.

💧 Вода завжди знадобиться, щоби запити ліки. До прикладу, повна склянка покращить засвоєння ліків.

Але варто бути обережним та не пити з однієї пляшки ні з ким, крім виняткових ситуацій. Зі слиною передаються бактерії, що викликають біль в горлі, віруси грипу, свинки, застуди та інших хвороб. Тому не пийте із однієї пляшки з незнайомими людьми, і не пийте з неї повторно, якщо ви поділилися водою із кимось.

"Мати свою пляшку та заповнювати її водою не лише здорово, але й корисно довкілля. Лише уявіть: близько мільйона пластикових пляшок продають у світі щохвилини. Якщо ви уже купили воду в пластику, то намагайтесь здавати пляшку та кришечку на реутилізацію", – зазначила Супрун.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Завантажити ще

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: