fbpx
Сьогодні
11:29 18 Січ 2019

Швейцарський суд зняв арешт з активів Газпрому: у Нафтогазі кивають на "друзів Путіна"

Суд у Швейцарії скасував рішення про заморозку акцій  Газпрому в проектах  Nord Stream AG та Nord Stream 2 AG.

Про це повідомляє "Інтерфакс-Україна".

Суд кантону Цуг скасував свою постанову, винесену 29 травня 2018 року, про накладення в Швейцарії забезпечувальних заходів на акції "Газпрому" в Nord Stream AG та Nord Stream 2 AG і на права вимоги Газпрому до цих компаній.

Як зазначено в повідомленні російської компанії, "Газпром" надалі захищатиме свої права відповідно до застосовного законодавства.

Виконавчий директор Нафтогазу Юрій Вітренко пояснив це тим, що компанії Nord Stream AG та Nord Stream 2 AG запевнили судових виконавців, що вони не можуть виконати рішення суду про заморозку акцій, які належать "Газпрому", бо у них їх немає.

"Тобто, цих активів Газпрому, за даними цих компаній, у Швейцарії немає, принаймні їх поки що не вдалося знайти. Тому своє рішення про заморозку активів Газпрому, оскільки вони не знайшлися у Швейцарії, суд в Швейцарії скасував", – сказав він.

Вітренко нагадав, що відносно випадково "Нафтогаз" знайшов частину цих акцій у Великобританії, і дочірня компанія "Газпрому" вимушена була зобов'язатися перед судом у Лондоні нічого з цими акціями не робити до подальшого рішення суду.

"Після цих пригод з акціями "Північних потоків", випущених в документальній формі, які не зрозуміло де знаходяться і кому належать, можна повірити у теорії, що їх роздали "друзям Путіна", зокрема у Європі, і тому окремі політики у Європі так відчайдушно захищають "Північний потік-2", – зазначив виконавчий директор.

Нагадаємо, 28 лютого Стокгольмський арбітраж задовольнив вимогу НАК Нафтогаз України щодо компенсації за недопоставлені російським Газпромом обсяги газу для транзиту. Арбітраж присудив сплатити на користь Нафтогазу $4,63 млрд.

Нафтогаз вимагатиме від Газпрому ще $15 млрд у разі відмови росіян від транзиту газу Україною.

Читайте нас в Facebook і Тwitter, також підписуйтесь на канал в Telegram, щоб завжди бути в курсі важливих змін в країні і світі.

Рубрика:
Світ

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Вибачте, для коментування необхідно увійти.
Завантажити ще

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: