fbpx
Сьогодні
20:24 05 Тра 2018

Спростування міфу від Супрун: хрустіння пальцями не призводить до артриту

В.о. міністра охорони здоров'я Уляна Супрун спростувала поширений міф про те, що люди, які люблять хрустіти пальцями, частіше за інших страждають артритом.

Про це вона написала на своїй сторінці у Facebook.

"Перш за все, варто розібратися, чому виникають різні звуки, коли ми рухаємо суглоби. Наразі найбільш переконливою є теорія, яка вказує, що звук хрусту може виникати внаслідок лопання бульбашок газу, що утворюються в синовіальній рідині. Ця рідина заповнює порожнину між суглобами та запобігає виникненню тертя. Речовина в своєму складі також містить гази (кисень, азот, вуглекислий газ). Коли ви рухаєте суглоб, через збільшення простору, зміну тиску та різну густину газів, з них утворюються бульбашки, що під час лопання створюють звук хрусту", – розповіла Супрун.

"Проте серед науковців досі немає 100% впевненості, що це відбувається саме так. Тому час від часу проводяться різноманітні дослідження, які то підтверджують "теорію бульбашок", то спростовують, то знову підтверджують. Найбільш популярні дослідження проводилися з використанням МРТ та ультразвуку. Поки що, все вказує на те, що "теорія бульбашок" правдива", – зауважила вона.

Ще цікавішим є неформальне дослідження американського доктора Дональда Унгера, ідея якого народилась начебто після постійних зауважень матері щодо хрустіння суглобами. Він провів експеримент – близько 50-ти років хрустів суглобами двічі на день тільки на лівій руці. Вчений хотів перевірити, чи буде надана шкода його руці та чи виникатимуть розбіжності між руками. За його підрахунками, це сталось близько 36 500 разів. Після завершення експерименту, науковець не констатував симптомів артриту та взагалі будь-яких відмінностей. За це дослідження Унгер став лауреатом "Шнобелівської" премії.

Взагалі зв'язок між хрустінням суглобів та артритом досліджувався різноманітними науковцями і на сьогодні не представлено жодних переконливих доказів, які б його підтвердили. Результати більшості досліджень вказують на те, що хрустіння не є шкідливим, якщо під час нього ви не відчуваєте болю та дискомфорту.

"Тож якщо після прочитання цього посту у вас виникло сильне бажання "похрустіти" пальцями – не обмежуйте себе 🙂 Проте й не зловживайте, адже існують дослідження, які вказують, що через надмірне хрустіння суглобами може виникати припухлість рук та м'язова слабкість", – зазначила Супрун.

Не хрусти пальцями, бо це шкідливо, буде артрит, тремтітимуть руки! Багато з нас не раз чули такі застереження….

Posted by Уляна Супрун on Saturday, May 5, 2018

Читайте нас у Facebook та Тwitter, також підписуйтесь на канал в Telegram, щоб завжди бути в курсі важливих змін в країні і світі.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Завантажити ще

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: