fbpx
Сьогодні
Слухайте 13:41 01 Лип 2018

Nevzhe Podcast #7. Гендерні стереотипи

Після тривалої перерви Невже Подкаст повертається із оновленнями: ми нарешті запросили третю співрозмовницю і - завдяки їй - перейшли на українську!

Серйозним змінам відповідає серйозна тема – говоримо про гендерні стереотипи (точніше, розпочинаємо серію розмов). І запрошуємо вас долучитися: якщо у вас є питання або бажання висловити власну думку – велкам у коментарі, або пишіть на поштову адресу nevzhe.podcast@gmail.com 

У сьомому Невже Подкасті прагнемо відповісти на низку питань, що цікавлять нас вже не перший рік: які стереотипи існують у сфері приватних стосунків? Хто має проявити ініціативу під час знайомстві, і чи має? Чи почуває себе вільною сучасна українська жінка? Як масова культура впливає на наше бачення "правильних" стосунків?

Врешті решт, що переважає: свобода чи сімейні цінності? І чи варто ставити ці поняття на різні чаші терезів? Не жаліючи себе, розібратися пробують автори подкасту –  Женя і Єгор Буцикіни, кандидати філософських наук, викладачі київських ВНЗ і… просто українці.

А також гостя – Вікторія Березіна, канд. філос. наук, практичний психолог. Член Української асоціації когнітивно-поведінкової терапії. Старший викладач кафедри філософії Національної медичної академії післядипломної освіти імені П. Л. Шупика.

Женя: Сьогодні ми вирішили поговорити про гендерні стереотипи. Це безмежна тема, адже стереотипи нас оточують, ми натикаємося на них на кожному кроці, і можна виділити навіть окремі періоди, або сфери нашого життя – приватного та публічного, де – так чи інакше – гендерні стереотипи проявляються. Ми від них страждаємо, вони є шкідливими, або навпаки – корисними. І сьогодні ми вирішили розпочати із найбільш (або найменш) суперечливого сегменти в межах теми гендерних стереотипів – це стосунки. Як вони розпочинаються, розвиваються між двома людьми, зокрема – між чоловіком і жінкою, і як чоловік і жінка проявляють себе в межах стосунків. Кожен з нас проходить через це: різну кількість разів, з різним ступенем травмованості, тим не менш всі ми стикаємося з певними вимогами, яких вимагає статус перебування у стосунках. Так, Єгоре? Ти на мене так дивишся, наче я тобі щось нове розповідаю!

Єгор: Я просто вже переляканий, тому я радше буду поки мовчати.

Женя: Єгора лякає тема стосунків…

Віка: Можливо, тому що тут дві жінки і тільки один чоловік!

Женя: Можливо, ми вже заступили в тему стереотипів: стосунки – це те, чого прагне жінка, і що лякає чоловіка…

Єгор: Жінка прагне лякати чоловіка? Я тебе не зовсім зрозумів.

Женя: Жінка прагне стосунків.

Віка: І поговорити про стосунки!

Женя: Мені здається, чоловіки теж люблять обговорювати всі ці справи…

Єгор: Ні, ні, немає такого!

Женя: Повіримо тобі. Отже, давайте розпочнемо. У мене намічений план розмови про стосунки, на початку якого пункт знайомства. Є така розповсюджена думка, що чоловік або хлопець має ініціювати знайомство: підійти, розпочати розмову. А вже потім дівчина відповідає на ініціативу. Чи так це насправді, і чи вірним є таке налаштування в соціумі: чоловік має зробити перший крок?

Віка: У наш час протилежна тенденція є панівною: жінки проявляють ініціативу, жінки виступають проти стереотипів…

Повна версія розмови – на Youtube-каналі Rubryka Channel.

Nevzhe – подкаст, в якому гуманітарії говорять про те, що значить бути українцем / українкою, як це – жити в Україні, і головне – навіщо.

Nevzhe Podcast – це спосіб зрозуміти себе за допомогою розмови про цінне. Цікаво? Та невже!

Всі подкасти зібрані за лінком на "Рубриці".

Також ви можете завантажити/слухати випуски через:

Itunes: Nevzhe (для Android: в приложениях Podcast Addict и PodcastGo)
Soundcloud: @nevzhe_podcast

Контакти:
Facebook: @nevzhe.podcast

E-mail: nevzhe.podcast@gmail.com

Музика:
INDT – Savannah Only Temple
INDT – Clone Fight

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Вибачте, для коментування необхідно увійти.
Завантажити ще

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: