10:56 24 Січ 2024

Знай наших: у півфінал на Australian Open-2024 вперше вийшла українська тенісистка Ястремська

English version here

Українка Даяна Ястремська радіє перемозі над Ліндою Носковою з Чехії у чвертьфіналі Australian Open-2024, Австралія, 24 січня 2024 року. Фото: AP / Andy Wong

Уперше вийшла до півфіналу Australian Open-2024 українська тенісистка Даяна Ястремська, оновивши таким чином свій особистий рекорд. Попереднім найбільшим досягненням був вихід до чвертьфіналу турніру.

Про це пише "Суспільне. Спорт".

Зауважимо, що на Australian Open Ястремська, у статусі кваліфаєрки, вибила з турніру сімох тенісисток. Останньою перед чвертьфінальною грою стала "нейтральна" білоруска Вікторія Азарєнка.

У чвертьфіналі українська спортсменка зустрілася з чешкою Ліндою Носковою та виборола у неї перемогу.

• Здолати Носкову українці вдалося за підсумками двох сетів. На початку першого тенісистки обмінялися брейками, а ключовим моментом став восьмий гейм: Ястремська зробила ще один брейк, після чого у наступному виграла партію.
  • У першому сеті Ястремська продовжила "агресивну" гру, яку демонструвала у попередніх матчах: зробила 11 віннерів проти чотирьох у Носкової та частіше припускалася невимушених помилок (12-9).
  • Долю другого сету визначив лише один брейк, який також зробила Ястремська за рахунку 3:3. У подальшому Даяні вдалося захистити гейми на власній подачі та перемогти з рахунком 6:4.
  • Матч Носкова — Ястремська тривав 1:20 години. Українка закінчила його з показниками у 19 віннерів та 23 невимушені помилки (у чешки лише шість віннерів та 21 невимушена помилка).

Варто додати, що чеська тенісистка до цього вибила з турніру першу ракетку України Еліну Світоліну.

Ястремська була однією з двох українок, що дійшли до стадії ¼ фіналу Australian Open-2024.

Другою була Марта Костюк, яка на стадії ⅛ фіналу розгромила росіянку Марію Тимофеєву. Участь одразу двох тенісисток з України у чвертьфіналі турніру вважається національним рекордом.

Ястремська є наймолодшою українською тенісисткою в історії у півфіналі турніру Грендслем — їй 23 роки.

У півфіналі українка буде боротися проти переможниці протистояння нейтральної тенісистки з росії Анни Калінскої та китаянки Цінь Вень Чжен. Матч за участі Ястремської відбудеться у четвер, 25 січня.

Нагадаємо, нещодавно ми писали, що до 1/8 фіналу Відкритого чемпіонату Австралії з тенісу пробилися українські тенісистки Еліна Світоліна та Даяна Ястремська.

Окрім того, жіноча збірна України з фехтування на шпагах здобула перемогу над фехтувальницями з Південної Кореї – 41:40 у фіналі етапу Кубка світу в італійському Леньяно. Це перша перемога з 2016 року.

Як повідомлялось, українська стрибунка Ярослава Магучіх опинилася серед 11 номінанток престижної премії "Найкраща легкоатлетка світу-2023", яких визначила Міжнародна федерація легкої атлетики.