11:39 28 Сер 2021

Ще два "золота" на Паралімпіаді: плавці Богодайко та Крипак принесли Україні перемогу в Токіо

Україна здобула четверте та п'яте паралімпійське "золото" на Іграх у Токіо.

Про це передає Суспільне.

Володарем четвертої золотої медалі став Євгеній Богодайко на дистанції 100 метрів брасом (клас – S6).

Богодайко підходив до змагань у якості одного із найдосвідченіших плавців у складі збірної України. На його рахунку було п'ять золотих нагород Паралімпіади, причому у 2012 та 2016 роках він ставав чемпіоном саме на дистанції 100 метрів брасом.

Перед фіналом змагань у Токіо Богодайко підходив не з найшвидшим кваліфікаційним часом. Випереджали його колумбієць Кріспін Корзо, якому українець поступився на останньому чемпіонаті світу, а також австралійцеві Меттью Леві та китайцю Хонг Янгу.

Стартові 50 метрів підтверджували розклад фаворитів у запливі. Колумбієць його очолив, австралієць Леві був другим, а ось Богодайко йшов третім.

Проте у драматичному фініші Богодайко випередив Кріспіна Корзо. Українцеві вистачило 0.06 секунд для того, щоб стати паралімпійським чемпіоном та взяти реванш у колумбійця за поразку на чемпіонаті світу.

Богодайко

Згодом знову золоту медаль із новим світовим паралімпійським рекордом на дистанції 100 метрів вільним стилем здобув українець Максим Крипак (клас – S10).

Крипак перед фіналом 100-метрівки встиг здобути медаль Паралімпійських Ігор. Крипак виграв "срібло" на дистанції 50 метрів вільним стилем, поступившись лише австралійцеві Ровену Крозерсу.

У фіналі 100 метрів вільним стилем Крипак також мав у суперниках Крозерса. Однак цього разу фаворитом на золоту медаль був саме український плавець – час у кваліфікації Крипака був швидшим – 51.57 секунд.

Проте у фіналі українець не лише перевершив час у кваліфікації та здобув "золото". Але й ще проплив дистанцію з новим світовим паралімпійським рекордом! На фініші час Крипака склав 50.64 секунди – попереднє досягнення бразильця Андре Бразіла, встановлене у цьому класі в серпні 2010-го українець перевершив на 0.23 секунди.