fbpx
Сегодня
16:29 15 Май 2019

13 идей для Нотр-Дама: проекты реставрации легендарного собора

Предоставить вид бриллианта? Огненный шпиль? Превратить крышу в теплицу или заменить на прожектор? Продолжается международный конкурс на лучший проект восстановления Собора Парижской Богоматери после пожара(укр.)

Трагічна пожежа у знаменитому Соборі Паризької Богоматері сколихнула не лише Францію, але й увесь світ. Лише за кілька днів на відновлення Нотр-Даму зібрали понад 1 млрд євро.

Днями національні збори Франції схвалили проект закону про реставрацію собору Паризької Богоматері, і тепер архітектори з усього світу пропонують дійсно вражаючі проекти «другого життя» Нотр-Даму.

Проект студії «Vincent Callebaut Architectures», Франція

За задумом архітекторів, покрівля даху зможе виробляти електроенергію й тепло. Новий проект допоможе поліпшити пасивну вентиляцію споруди, а буферний простір під шпилем концентруватиме тепло взимку.

«Навряд чи достатньо відродити минуле, ми повинні проектувати самих себе у бажане майбутнє. Таким чином ми представляємо проект, який символізує стійке й екологічне майбутнє. Ми пропонуємо Парижу низку рішень для встановлення кращих симбіотичних відносин між людьми й природою», — кажуть архітектори.

Згідно із концепцією, дерев'яний каркас надбудови буде покритий тривимірними кристалами скла із вуглецю, водню, азоту й кисню. Завдяки цьому покрівля зможе поглинати світло й переробляти його в енергію.

Окрім цього, проект передбачає створення під дахом собору саду «для споглядання й медитації», а також вирощування фруктів та овочів (за задумом — до 25 кг врожаю на квадратний метр на рік). Їх продаватимуть на ринку, який щотижня відбуватиметься на площі перед Нотр-Дамом.

Проект студії «Fuksas», Італія

Fuksas Fuksas

Італійські архітектори Массіміліано і Доріана Фуксас пропонують створити сучасну структуру, яка гармонійно «впишиться» у давню архітектурою

Ідея полягає в тому, щоб створити сучасний дах зі шпилем з кришталю Baccarat, який вночі буде ефектно підсвічуватися.

«Кришталь символізує крихкість історії і духовність, а світло – нематеріальність. Новий елемент стане маяком надії на майбутнє в Парижі», — пояснили архітектори.

Проект студії «Zasutsky Architects», Україна

Українські архітектори вважають, що шпиль, дах і всі втрачені частини собору повинні відродиться, як фенікс із попелу, і пропонують створити їх з прозорого скла.

«Ми співчуваємо Франції в зв'язку з великою пожежею в Нотр Дам де Парі. Наша архітектурна студія хотіла висловити підтримку парижанам таким невеликим ескізним проектом, в якому ми хотіли показати, що шпиль, дах і всі втрачені частини собору повинні відродиться, як фенікс із попелу. У Франції є на це сили, а світ уже надав велику підтримку», — пише Євген Засуцкій.

Проект «AJ6 Studio», Бразилія

Архітектори студії «AJ6 Studio» з Сан-Паоло спробували обіграти зв'язок неба і землі в готичному стилі і додати цікаве освітлення всередині собору.

«Наша пропозиція відновлення собору Нотр-Дам полягає в тому, щоб використовувати один елемент, який матиме найкращий ефект, — вітраж. Зробіть всю кришку вітражем, включаючи вежу, з прозорістю на внутрішній стороні. У готиці є зв'язок землі з небом, а всередині собору природне освітлення розмножується кольорами через фільтр даху з вітражами.

Вночі внутрішнє освітлення перетворюється на грандіозне покриття з ретро-підсвічуванням. Використовується лише один елемент, вітраж. Немає нових архітектурних особливостей, елементів інтервенції (редизайну), ніякого его, ніяких художніх устремлінь Тільки релігія», —  пояснюють ідею архітектори.

Проект студії «Miysis Studio»

Дизайнерська студія Miysis Studio пропонує відновити Нотр-Дам з сучасним скляним дахом, під яким знаходиться невеликий сад, таким чином об'єднуючи історію і майбутнє.

Компанія пропонує відновити в первісному вигляді тільки шпиль собору, розроблений ще в ХІХ столітті. У той же час, оригінальний дах ХІІІ століття хочуть замінити на сучасну структуру з сталевої основи і дерева.

«Ми пропонуємо реконструювати оригінальний шпиль при будівництві нової скляного даху. Ми також хотіли змішати традиційне дерево і нові матеріали, щоб знайти правильний баланс між історією і майбутнім», — пояснив Денис Стівенс, генеральний директор Miysis Studio.

Поряд з реконструйованим шпилем, дах буде побудована так, щоб відповідати розмірам і обсягами початкової конструкції.

Засклений дах, який замінить дерев'яну конструкцію, відому як Ліс, стане садом для відвідувачів.

Проект студії «Vizumatelier», Словаччина

Словацька студія «Vizumatelier» пропонує замінити старий шпиль вежею з прожектором, який направляє потік світла вертикально вгору.

«Це трагедія. Неможливо повернути красу, яка існувала 850 років, але це час, щоб відродити Нотр-Дам. У готичні часи будівельники намагаються досягти неба, і Ле Дюк у втіленні цієї ідеї в ХІХ столітті підійшов ближче за усіх. І тепер це стало можливіше. Легкою короною, що з'єднує небо з землею», — пояснюють ідею дизайнери.

Проект Матьє Леханнера, Франція

Французький дизайнер Матьє Леаннер запропонував провокаційну ідею – замінити шпиль не копією того, що був побудований 150 років тому, а надихнутися недавніми подіями – пожежею.

«Мені подобається думка про те, що можна заморозити момент в історії і він залишиться на століття. Мій проект – монументальні язики полум'я, покриті золотом. Таким чином ми зможемо зафіксувати катастрофу і перетворити її в щось прекрасне, створивши вічне з скороминущого».

Проект архітектора Девіда Деру, Франція

Французький архітектор і художник Давід Деру створив «ідеалістичний проект перебудови Нотр-Дама».

Він запропонував новий погляд на традиційну архітектуру будинку, зберігши при цьому його оригінальну форму.

«Потрібно досягти середнього рівня між визнанням минулого та впровадженням інновацій нашого часу», — сказав архітектор.

Проект студії «Kiss The Architect», Кіпр

Архітектори студії «Kiss The Architect» з з Кіпру пропонують замінити шпиль еклектичною вежею, створеної з арок і куль, які піднімаються навколо гвинтових сходів.

Пропозиція насправді є переробкою іншої концепції студії «A Foolish Folly», розміщеної на вершині собору.

Проект студії «Who cares?!», Австралія

Австрійська компанія Who cares?! представила проект «Пентхаус Квазімодо», названий на честь героя роману Віктора Гюго — горбаня із Нотр-Дама.

Архітектори відійшли від готичного стилю і пропонують побудувати на даху пентхаус зі спа та басейном площею близько 700 квадратних метрів. Зі сходу і заходу його оточуватимуть сади, також на даху запланований вертолітний майданчик.

Проект Олександра Норовня, Росія

Російський дизайнер Олександр Неровня запропонував замість дерев'яного даху зробити скляний, а шпиль витримати в більш звичній стилістиці.

«Ми знаємо, що собор був побудований з ХІІ до ХІV століття. Але ми також знаємо, що деякі зміни в дизайні були зроблені у ХІІІ, ХІV, ХVІІІ і ХІХ століттях. Все змінюється. Нотр Дам ніколи не буде таким же незалежно від того, наскільки добре він відремонтований. Так чому ж ми не використовуємо всі наші знання і архітектурні досягнення, щоб зробити його кращим? Коли люди приходять, щоб побачити собор, вони відчують потужний зв'язок з історією, яка бачить стародавні і сучасні частини разом. Так, мій погляд не може бути кращий, але смаки різні», — пояснив Неровня.

Проект студії «Studio NAB»

Студія NAB представила заміну у вигляді «тепличного даху». Проект, названий «зеленим для всіх» собором, привів до створення теплиці на даху – це включає в себе відновлення біорізноманіття, освіти і солідарності.

Теплиця забезпечить професійну реінтеграцію бідних і позбавлених цивільних прав за допомогою освіти, присвяченій міському сільському господарству, садівництву та пермакультурам, одночасно даючи можливість дітям возз'єднуватися з природою через освітні майстерні.

Бджоли будуть знову введені в собор через центральний вулик, де навчання бджільництву продовжить концепцію продуктивності проекту.

Обпалений дубовий каркас від пожежі можна було б повторно використовувати при створенні плантаторів і споруд, присутніх в теплиці, що є символом прийняття ходу історії при створенні метафори між старим і новим.

«У цій пожежі і в період кризи, який переживають у даний час країна і світ, нам пощастило створити орієнтир, де зберігається і збагачується виключна спадщина, а також враховуються соціальні проблеми в області екології та рівних можливостей. Захист життя, відновлення біорізноманіття, виховання совісті і соціальність – все це символи, вірні цінностям Франції і церкви, які ми могли б захищати і просувати в цьому проекті», — пише Studio NAB.

Проект студії «Conc3rde», Нідерланди

Нідерландська дизайнерська фірма Conc3rde пропонує відтворити знищені фрагменти собору за допомогою 3D-друку.

А для «чорнил» використовувати попіл від згорілих конструкцій.

До речі, саме ця студія «надрукувавла» одну з химер з даху Нотр-Дама.

Если вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter.

Добавить комментарий

Загрузить еще

Сообщить об опечатке

Текст, который будет отправлен нашим редакторам: