fbpx
Сегодня
Спецпроект 11:23 01 Сен 2023

Сон, таблетки и дети из пробирки: пять околомедицинских книг для (не)медиков

Как ваше здоровье? К сожалению, мы часто мало знаем о собственном теле — на что оно способно, когда следует прислушиваться к тревожным сигналам и, конечно, как ему не вредить? "Рубрика" и издательство "Вихола" подготовили подборку книг, которые помогут с поиском ответов.

Кожну зі згаданих у добірці книг ви можете придбати на сайті "Віхоли" зі знижкою 10%, ввівши при оформленні замовлення промокод 10rubryka10, який діятиме з 1 по 17 вересня. 

Андрій Сем'янків (MED GOblin) "Медицина доказова і не дуже"

Книжка лікаря й автора популярного блогу про медицину MED GOblin Андрія Сем'янківа "Медицина доказова і не дуже" — це своєрідний путівник медичними нетрями: від того, як працюють ліки й що ховається за народною медициною, гомеопатією та стовбуровими клітинами, і до конспірології та навичок розпізнавання призначених фуфломіцинів.

Чому бактерії на підлозі лікарні небезпечніші за ті, що живуть у вашій кухні? Як поширюються антивакцинаторські міфи, і навіщо королеві гомеопат?  Чому антибіотики зазвичай можна поєднувати з алкоголем (і до чого тут пиво, гонорея і сифіліс)? Що насправді роблять оксолінова мазь і гематоген та чи варто обклеювати своє тіло тейпами? А також про фітотерапію, інгаляції з вареної картоплі, дієти, уколи, пуповинну кров та інші прогресивні (насправді не дуже) методики розповідає автор книжки, пояснюючи водночас, як критично аналізувати медичну інформацію.

Андрій Сем'янків — лікар та автор блогу про медицину MED GOblin, кандидат медичних наук. Понад 14 років працював в анестезіології та інтенсивній терапії. Крім лікарської практики, Андрій брав участь у міжнародних клінічних дослідженнях, навчав цивільних і військових медиків.

Медицина доказова і не дуже

Олена Луцька, Тетяна Логвиненко "Мамо, тату, не хвилюйтеся!"

Бути мамою, татом, бабусею чи дідусем — це, крім моря позитивних емоцій, ще й постійна тривога. Особливо в питаннях, які стосуються здоров'я дитини. Найбільше лякає, що ми не знаємо, як учинити правильно. Чи є нежить приводом іти до педіатра? А може, антибіотик? Коли починати збивати температуру? А сік цибулі працює? У цій книжці, написаній практикуючою лікаркою-педіатринею та інфекціоністкою Оленою Луцькою спільно з редакторкою Тетяною Логвиненко, ви знайдете симптоми й особливості найпоширеніших дитячих хвороб, рекомендації, як діяти, чого очікувати від лікування, та про які важливі маркери слід повідомляти лікарю передусім.

"Мамо, тату, не хвилюйтеся!" не замінить лікаря, але допоможе краще орієнтуватися в усьому, що відбувається з дитиною, предметніше спілкуватися з лікарем і сміливіше розпитувати його про все, що вас турбує.

Олена Луцька — лікарка-педіатриня, дитяча інфекціоністка.

Тетяна Логвиненко — редакторка, журналістка та копірайтерка.

Мато, тату, не хвилюйтеся

Ольга Малюта "Плідна праця. Хроніки зародження життя у пробірці"

Як відбувається штучне запліднення та звідки в аптеках беруться гормони? Як Ватикан заробляв на лікуванні безпліддя? І чому в драконихи й віслючка зі "Шрека" не може бути дітей? Та найважливіше: що насправді коїться за дверима лабораторії, де відбувається штучне запліднення й до чого варто готуватися людям, які вирішать здолати цей шлях?

Ольга Малюта у своїй книзі "Плідна праця. Хроніки зародження життя у пробірці" не лише детально описує наукове підґрунтя усього процесу, а й ділиться власною історією — від першого трепетного "А створімо ембріони" до їх заморожування в лабораторії. 

Ольга Малюта — ембріологиня. Вона здійснює штучне запліднення й доглядає за ембріонами протягом перших п'яти днів їхнього існування.

Плідна праця

Вікторія Михайлова "Запитайте у фармацевта. Як працюють ліки"

"Це перелік пігулок, які я приймаю щодня. Можете перевірити, чи все тут правильно?" — такі питання не рідкість, це доволі звична фраза, яку регулярно чують фармацевти в аптеках. Капсули й таблетки стали звичною частиною нашого життя, і в багатьох день починається далеко не з кави, а зі жмені пігулок. Чи хороша ідея займатися самолікуванням? Звісно, ні. Але точно варто розуміти, що відбувається з організмом, коли йому пропонують чергову таблетку від головного болю.

У книжці "Запитайте у фармацевта. Як працюють ліки" фармацевтка Вікторія Михайлова розповідає про те, як діють медикаменти на наш організм і як організм реагує на них, що означають всі ці фрази на кшталт "приймати натщесерце" та "за 30 хвилин до їди". Вона говорить про історію і майбутнє фармації, популярні ліки та їх виробництво, фармацевтичні міфи й особливості прийому ліків в умовах надзвичайних ситуацій.

Вікторія Михайлова – директорка  департаменту забезпечення та контролю якості на фармацевтичній фірмі PS Pharma Group (Дюссельдорф/Кельн, Німеччина).

Запитайте у фармацевта

Ольга Маслова, Ніка Бєльська "Коли я нарешті висплюся?"

Коли я нарешті висплюся? Це питання ми ставимо собі роками, переконуючи самих себе в тому, що ось уже незабаром ­(після школи/іспитів/роботи/на старості) налагодимо цей процес. Переконуємо себе так, наче в цьому є щось складне, а у нас — необмежений запас часу. Погані й гарні новини разом: часу в нас мало, але, на щастя, у наших біологічних ритмах немає жодної магії. Сон і біологічний годинник, за яким ми живемо, — хай які складні в роботі механізми, та все ж їх можна налаштувати. Достатньо лише зрозуміти, як усе це працює. Саме ці процеси у книжці "Коли я нарешті висплюся? Як засинати і прокидатися із задоволенням" пояснюють біологині Ольга Маслова та Ніка Бєльська.

Ольга Маслова — кандидатка біологічних наук, засновниця науково-популярної ініціативи Nobilitet, ведуча передачі "Наука як по маслу" на Громадському радіо, співавторка жіночого календаря Solomia Today, консультує інноваційні, наукові та освітні проекти.  

Ніка Бєльська — консультантка зі сну та лайфстайлу здорового довголіття, викладачка йоги та медитації каліфорнійської школи. За освітою — генетикиня зі спеціалізацією на генетиці довгожителів України.

Коли я нарешті висплюся?

Партнерський матеріал.

702

Если вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter.

Добавить комментарий

Сообщить об опечатке

Текст, который будет отправлен нашим редакторам: