fbpx
Сегодня
Спецпроект 12:46 30 Июн 2023

О демонах, войне и самой светлой дружбе: девять книг, которые вы прочтете за день

Мы не всегда имеем возможность читать так много, как хотели бы — работа, учеба, обязанности… За неимением времени не всегда хочется начинать толстяки на 400 страниц, которые потом неделями будут лежать недочитанные. "Рубрика" и издательство "Vivat" собрали книги, которые вполне возможно прочесть за день, а если очень постараться, то и за вечер. Нон-фикшн, художественная литература от украинских и зарубежных авторов — что вам по вкусу?

"Фриланс здорової людини", Тетяна Гонченко
Кількість сторінок: 240 

Лаконічна і дуже корисна книжка від журналістки, блогерки та фрилансерки Тетяни Гонченко. Вона почала працювати на фрилансі й не пошкодувала — має вдосталь часу і на роботу, і на професійний розвиток, і на приватне життя. Тетяна поговорила з двома десятками фрилансерів та замовників і сформулювала основні правила роботи та ведення комунікацій.  

У її книжці "Фриланс здорової людини" відповіді на важливі для кожного фрилансера питання. Як порахувати прайс на свої тексти? Як не потонути в прокрастинації? Як вести переговори із замовниками й не провалювати дедлайни? Як зробити так, щоби замовники обрали саме вас? Добірка історій, лайфхаків та підказок для тих, хто давно мріяв звільнитися (та знайти час на читання).

фриланс здоровї людини

"Розмова із самим собою за чашкою кави. П'ять хвилин на день, з яких розпочнеться щасливе життя", Крістен Гелмстеттер
Кількість сторінок: 208

Зізнайтеся, ви часто говорите з собою? А знаєте, як це робити правильно, так, щоб підвищити самооцінку і почуватися щасливішими? Переважно люди дорікають собі, безкінечно прокручують моменти помилок, сварять себе та є чи не найгіршими критиками. Це можна і потрібно міняти. І шлях до таких змін може початися з ранкової розмови з самим собою за чашкою кави. 

Письменниця і мандрівниця Крістен Галмстеттер пропонує попрацювати, для того, щоб перепрошити ваш мозок. Адже лише від вас залежить, що він буде підкріплювати: негатив чи позитив. Авторка спирається на власний досвід і ділиться покроковою інструкцією того, як правильно проводити ранкові розмови із собою. Тож заварюйте каву й налаштовуйтеся на позитивну хвилю, щоб прожити щасливіше життя. 

розмова з самим собою за чашкою кави

"Словник війни"
Кількість сторінок: 224

"Словник війни", укладений поетом і перекладачем Остапом Сливинським, це неймовірно гарна і влучна книжка, в якій ілюстрації відіграють таку ж роль, як і тексти. А тексти, зізнаємося, доволі болючі. Вони про те, що слова, звичні нам з дитинства, під час війни змінили свої значення, набули нових сенсів, розкришилися. Ця книжка починалася з фрагментів історій, почутих і пережитих, а стала способом зафіксувати досвід важких втрат і безповоротності, болю й віри в перемогу. 

Остап Сливинський зібрав свідчення багатьох людей, в тому числі і його колег-письменників, а також волонтерів, медиків, переселенців, воїнів. "Словник війни" промовляє їхніми голосами до читачів, які готові зануритися в цю непросту тематику. 

"Бабах на всю голову", Віталій Запека
Кількість сторінок: 192

У збірці воєнної прози "Бабах на всю голову" від письменника та військового Віталія Запеки — і перші чоловічі сльози, і справжнє кохання, і бувальщини та натуралістичні нариси з окопів Донеччини, і оповідь про перші дні повномасштабного вторгнення. Автор дуже щиро досліджує, як у непростих обставинах українці зберігають людяність, розповідає про досвід російсько-української війни та про нашу безмежну жагу до життя і свободи. Ця книжка здатна розрадити тих, кого травмувала війна, і додати сил усім, хто наближає нашу перемогу.

Можливо, вона буде комусь як сіль на рану. Але мало хто пише про війну і людей на війні так проникливо і так правдиво, як Віталій Запека. 

Бабах на всю голову

"Від учора. Світло в кінці операційної", Данило Сафронов
Кількість сторінок: 256

Війна і в 38 історіях від лікаря і письменника Данила Сафронова. Втім, це війна за людське життя. Цих оповідок вистачило б на кілька сезонів популярного телешоу про будні лікарів — так що будемо вважати, що це наш, український доктор Хаус

Операційні, морги, місця злочинів, кухні хрущівок, берег моря, лінія фронту чи підвіконня з краєвидом на весняну грозу — комусь звичні, комусь не дуже локації, куди приводить нас автор. На тлі справжніх людських драм, горя, безвиході й медичних вироків дуже виразно постає життєствердна сповідь одного хірурга, сповнена любові до людей і своєї справи й делікатно присмачена лірикою і здоровим почуттям гумору. 

світло в кінці операційної

"ЗВРК", Галина Ткачук
Кількість сторінок: 176

Незважаючи на те, що на новинці від Галини Ткачук "ЗВРК" стоїть вікова позначка "9+", вона подарує чудовий і захопливий вечір і дорослим читачам. Це дотепна, захоплююча і дуже містична історія про Київ і не лише. Адже чи знали ви, що у Києва є паралельний вимір – Зміїв, яке заснував Змій після того, як Кий заснував своє славне місто? І там все зовсім не так, як у звичному нам місті. Мешканці Зміїва, який живе за своїми химерними законами — узбережники, степовики та болотяні чорти. І трьом семикласникам випали неймовірні пригоди — знайомство з дніпровими створіннями, дивними містянами та перша магія, за допомогою якої діти створили ЗВРК. 

Історія точно матиме продовження, тож поспішіть зануритися в першу серію неймовірної пригоди. 

ЗВРК

"Демон Проспера. Потойбічник", К. Дж. Паркер
Кількість сторінок: 192

Книжка К. Дж. Паркера — це дві повісті про світ, що аж кишить демонами! Світ, що підпорядковується непохитним правилам. Світ, у якому безіменний екзорцист править своє діло, хоч і не бездоганно. Він та один демон постійно протистоять та дошкуляють один одному. І дві повісті — шанс подивитися на історію очима обох сторін, які можуть помірятися не лише майстерністю, але й харизматичністю. 

Радимо цю гостру та іронічну історію читачам, які люблять полоскотати собі нерви, любителям чорного гумору та шанувальникам "Добрих предвісників". Хоч проблематика у історії від К. Дж. Паркера дещо інша, настрій книжки їм точно сподобається. 

Демон Проспера. Потойбічник

"Історія Артура Трулава", Елізабет Берґ
Кількість сторінок: 208

У історії, яку розповідає Елізабет Берґ, немає демонів, натомість є трохи суму і дуже багато любові та підтримки. Головний герой, Мозес, щодня обідає з дружиною, розповідає їй про останні новинки, питається поради. Робить він це на цвинтарі, адже його кохана вже давно померла. Та чоловік не може з тим змиритися і, здається, тоне у своїй самотності

Втім, саме на цвинтарі, він зустрічає юну дівчину Медді Гарріс. Їй самотньо всюди, але не на кладовищі — тут спокійно та можна забути про власні проблеми, а їх у дівчини чимало. Медді росте без матері, у неї непрості стосунки з батьком, майже немає друзів, а у скрутний момент її кинув хлопець. Двоє людей, таких різних, на перший погляд, знаходять одне одного і ця зустріч стає початком великої та світлої дружби. 

Історія Артура Трулава

"Бунгало", Сара Джіо
Кількість сторінок: 256

Сповнена світла і історія від Сари Джіо. "Бунгало" переносить читачів у 1942 рік. Доля Енн Келловей уже чітко окреслена — вона заручена з Джерардом Ґодфрі й упевнена, що буде щасливою. Але за кілька тижнів до весілля Енн вирішує разом зі своєю подругою дитинства Кітті піти на фронт медсестрою. І там, на Бора-Бора, вона зустрічає солдата Вестрі Ґріна. Їхня дружба переростає в справжнє кохання. У покинутому бунгало, яке тубільці вважали за прокляте місце, закохані створюють власний маленький світ посеред кривавих баталій. Війна закінчиться, і цим двом доведеться повернутися до колишнього життя й зробити вибір — якщо їм ніщо не завадить бути разом.

Через багато років уже бабусі Енн надходить лист від незнайомки, який повертає її в ті часи. Та чи матиме ця історія щасливий кінець?

бунгало

Партнерський матеріал.

Рубрика:
Полезности
1
1248

Если вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter.

Добавить комментарий

Такой e-mail уже зарегистрирован. Воспользуйтесь формой входа или введите другой.

Вы ввели некорректные логин или пароль

Извините, для комментирования необходимо войти.

1 комментарий

сначала новые
по рейтингу сначала новые по хронологии
1
Книги Українською

Читаймо книги рідною мовою 📚Booksukraine.com 🇺🇦

Сообщить об опечатке

Текст, который будет отправлен нашим редакторам: