fbpx
Сегодня
10:08 20 Апр 2024

Виставку "(Не)помітні історії" про внутрішньо переміщених українців відкрили у Брюсселі

English version here

В будівлі Європейського парламенту «Station Europe» у Брюсселі проходить виставка, що розповідає історії девʼятьох людей з півдня та сходу України. Відвідувачі можуть прочитати розповіді українців, які залишали рідні домівки під обстрілами, пройшли перевірки та знущання окупантів, а дехто навіть полон і тортури, щоб врятувати своє життя. Історії героїв доповнені світлинами найцінніших речей, які їм вдалося взяти вдома перед евакуацією: шапка та шарф, сплетені в тимчасово окупованому рідному місті, прикраса, яку окупанти майже знищили на блокпості, записка від найближчої подруги, яка залишилася на тимчасово окупованій території, та інші.

За даними управління Верховного комісара ООН у справах біженців понад 3,7 млн людей в Україні втратили свій дім через повномасштабне російське вторгнення та були вимушені починати життя в новому місці з нуля. Зі світлинами та історіями внутрішньо переміщених українців на виставці ознайомилися регіональна директорка UNFPA у Східній Європі та Центральній Азії Флоренс Бауер, представник UNFPA в Україні Массімо Діана та Представник України при Європейському Союзі Всеволод Ченцов.

«Для нас важливо представити виставку «(Не)помітні історії» у Брюсселі, європейській столиці, щоб донести світу інформацію, через які жахіття змушені проходити внутрішньо переміщені особи в Україні. Нам відомо про сотні випадків сексуального насильства, зумовленого війною, полон, депортацію, знущання окупантів, через які проходять українці та надзвичайно потребують відновлення свого ментального і фізичного здоровʼя. У співпраці з урядом України UNFPA створив Центри допомоги врятованим, де спеціалісти надають їм безоплатну комплексну соціально-психологічну підтримку й допомагають всім, хто постраждав від війни. — говорить Массімо Діана, представник Фонду ООН у галузі народонаселення в Україні (UNFPA)».

Виставку

Виставка триватиме до 25 квітня включно. Відвідати її може кожен охочий за адресою: Брюссель, Площа Люксембург (Place du Luxembourg), Station Europe, Ukrainian Civil Society Hub.

«Необхідно продовжувати у різний спосіб доносити до світу, що відбувається на території України через російське вторгнення, розповідати про військові злочини, які вчиняють окупанти. Ця виставка — потужний інструмент для того, щоб через історії та спогади розповісти через що щодня проходять українці, щоб закликати європейців підтримувати Україну у нашому прагненні до справедливості та свободи», — зазначає Представник України при Європейському Союзі Всеволод Ченцов.

Серед речей, які зображені на світлинах виставки — синьо-жовта стрічка, з якою герой пройшов полон у Херсоні, ключі від власного будинку героїні, до якого вже зайшли та розграбували росіяни, книга з бібліотеки в Маріуполі, яка допомагала героїні боротися з онкологією тоді, коли в Україні розгорталася повномасштабна війна та інші.

Виставку

"Вже за 3 дні до повномасштабного вторгнення на окраїнах Маріуполя було чутно вибухи. Та у той ранок [24-го лютого 2022 року] я не могла в це повірити, відправила сина до школи. Ми переїхали до доньки в інший район міста, але там було ще страшніше. — каже героїня виставки Валентина (імена всіх героїв змінено з метою безпеки). — Ми ділили 2 буханки хліба на десятьох, через друзів донька намагалася дістати для мене ліки, щоб продовжити хімієтерапію. Одного дня ми прокинулися від того, що на кут будинку впала міна. Коли з сімʼєю вирішили їхати, я вірила, що це на 2-3 дні. А в дорозі я побачила своє місто таким, яким ніколи не могла б його уявити."

Всі герої виставки одержали та продовжують отримувати підтримку в Центрах допомоги врятованим, які працюють в 12 областях України. Відвідуючи виставку, гості можуть просканувати QR-код та перейти на сайт, щоб дізнатися більше про діяльність центрів та як вони можуть підтримати внутрішньо переміщених українців.

Виставку

Если вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter.

Загрузить еще

Сообщить об опечатке

Текст, который будет отправлен нашим редакторам: