fbpx
Сьогодні
Дивись 14:09 18 Лип 2018

Навігатор по муралах: Вінниця

15 вражаючих стінописів, що формують нову арт-культуру міста

Десятий ювілейний випуск нашої рубрики "Навігатор по муралам" ми вирішили присвятити Вінниці – одному з найбільш комфортних та атмосферних міст України.

Тут ви зустрінете величезну кількість архітектурних пам'яток, відомий на всю країну фонтан Roshen, чарівні цюріхські трамвайчики, Вінницькі мури… А в останні чотири роки – ще й неперевершені мурали!

"Рубрика" підготувала для своїх читачів захопливу подорож стінописами Вінниці, які внесли нові фарби та смисли у життя цього міста. Let's go on an adventure!

"СЛОВ'ЯНКА"

Де: багатоповерхівка по провулку М.Амосова, 28-а
Час створення: 2017 рік у рамках VIN ART CITY
Автор: Тетяна Чубар
Зміст: на одній зі стін будинку зображена дівчина слов'янської зовнішності, яка малює дерева пензлем. І ці яблуні "виростають" на іншій стіні будинку

"ПЛІДНІСТЬ"

Де: багатоповерхівка по провулку М.Амосова, 28-а
Час створення: 2017 рік у рамках VIN ART CITY
Автор: Володимир Ходак
Зміст: цей мурал знаходиться на тому ж будинку, що й "Слов'янка" – обидва малюнка перегукуються один з одним і створюють єдину композицію. "Плідність" — це побажання розвитку, нових ідей. Взагалі, усі малюнки присвячені святкуванню Дня Вінниці. І виходить, що це своєрідний подарунок місту та всім жителям від художників, — розповідає куратор резиденції "VIN ART CITY" Олександр Никитюк.

"МІСТО КУЛЬТУРИ"

Де: вул. Келецька, 138
Час створення: 2017 рік у рамках VIN ART CITY
Автор: Олег Ходаков
Зміст: на стіні будинку танцює тендітна балерина. Цим муралом автори хоччуть надихнути не тільки місцевих митців, а й мешканців міста, дати таким чином поштовх до розвитку творчості у вінничан. Цікаво, що "Місто культури" розміщено на виїзді з міста – так у людей, які покидають Вінницю, буде у пам'яті зафіксовано, що вони їдуть з міста культури.

"МІСТО СПОРТУ"

Де: вул. Келецька, 132-а
Час створення: 2017 рік у рамках VIN ART CITY
Автор: Наталя Лісова
Зміст: на муралі велосипедист впевнено долає маршрут, довжиною у дев'ять поверхів. Цей мурал пропагує здоровий образ життя та зайняття спортом.

"СПРЯМОВАНІСТЬ"

Де: вул. Князів Коріатовичів,155
Час створення: 2017 рік
Автор: група митців Олександр Марченко (автор), Володимир Ходак, Ольга Гаєвик, Андрій Барчук (мультимедійний супровід)
Зміст: на стіні зображений білосніжний літак на фоні блакитної води та дівчина на дошці для серфінгу.

"СТАРИЙ АМСТЕРДАМ"

СТАРИЙ АМСТЕРДАМ
Де: вул. Соборна, 22
Час створення: 2016 рік у рамках VIN-ART-CITY
Автор: автором концепції та ескізу стала Ірина Поліщук, а працювали над створенням муралу художники Володимир Ходак і Олександр Марченко
Зміст: за задумом авторів, обшарпаний фасад старої "хрущівки" мали перетворити на імітацію класичних європейських будиночків. Будівлю розділили на кілька різнокольорових секцій, а стилістичну ліпнину намалювали. Вона виглядає дуже реалістичною і здається майже справжньою. Примітно, що мурал був по-різному оцінений місцевими мешканцями, а через півроку після створення піддався повторній критиці через те, що на ньому почала тріскатися і лущитися фарба.

"РІЧКА БУГ"

Де: проспект М. Коцюбинського
Час створення: 2016 рік у рамках VIN-ART-CITY
Автор: Артур Столярук
Зміст: Південний Буг – річка, що тече у серці Вінниці, річка, на якій засновано місто. Стрімкі води Бугу стали свідками зростання та процвітання Вінниці. Саме тому художник обрав річку-символ міста обрав для своєї роботи.

"ЯНГОЛ"

Де: вул. Соборна, 50
Час створення: 2015 рік у рамках VIN-ART-CITY
Автор: художник Aнтон Ходaков
Зміст: на блакитному фоні, що символізує небо, зображений янгол. За словами художника, він охоронятиме Вінницю.

"СОНЯШНИКИ"

Де: Гоголя, 1
Час створення: 2016 рік
Автор: львівський художник Тaрaс Довгaлюк
Зміст: на муралі зображені велетенські соняшники з екзотичними птахами. Яскраві фарби та естетика малюнку підіймає настрій перехожим та гостям міста незалежно від погоди чи пори року.

"СНИ, В ЯКИХ ХОЧЕТЬСЯ ЖИТИ"

Де: вул. Миколи Оводова
Час створення: 2015 рік в рамках проекту "VIN-ART-CITY"
Автор: харківські художниці Марія Бобирєва та Олександра Мельник
Зміст: на малюнку зображена дівчина, яка бачить різні сни під ковдрою, виткані з уривків снів. Героїня картини – збірний образ звичайної городянки, яка сміливо поринає у мрії, спогади, фантазії. На покривалі художниці серед іншого зображені і види Вінниці.

"ЗЕРНИНА ВСЕСВІТУ"

Де: вул. Соборна, 73, на фасаді обласної бібліотеки ім. Тімірязєва
Час створення: 2015 рік у рамках проекту VIN-АRТ-СІТІ
Автор: Олександр Марченко
Зміст: на муралі зображена дівчинка, яка читає книжку, а навколо неї виникають картини її майбутнього, її мрії, які вона здатна буде втілити в життя. На хмарах у небі є фігура хлопчика, який тримає на мотузочці яскраву пташку, світло від якої і утворює всі дива навколо. У малюнок вписані символи Вінниці – вінницька вежа, трамвай та будівля Собору. Варто зазначити, що на цей мурал художника надихнула книжка Антуана де Сент-Екзюпері "Цитадель".

"ДОБРОБУТ"

Де: вул. Соборна, 91
Час створення: 2015 рік у рамках проекту VIN-АRТ-СІТІ
Автор: львівський художник Тaрaс Довгaлюк
Зміст: на стіні зображені двоє лелек, які готуються до посадки. Ця картина – є символомдобробуту, свободи і має український характер завдяки птахам, образ яких в Україні здавна асоціюється з домашнім затишком і благополуччям. Народ вірить, що лелеки приносять щастя і в'ють гнізда тільки там, де живуть хороші люди. На муралі птиці зображені з розпростертими крилами на фоні блакитного неба.

"ВІННИЦЯ – МІСТО МРІЙ"

ВІННИЦЯ - МІСТО МРІЙ ВІННИЦЯ - МІСТО МРІЙ
Де: вул. Театральна, 15
Час створення: 2015 рік у рамках проекту VIN-АRТ-СІТІ
Автор: Тетяна Чубар
Зміст: цей мурал художниця присвятила молодому поколінню Вінниці. Картина виконана в арт-стилі, в яскравих кольорах із використанням геометричних фігур. Автор малюнка хотіла підкреслити важливість діяльності молоді для розвитку міста Вінниці. Ідея мурала полягає у тому, що жителі повинні не тільки поважати минуле, а й робити свій внесок для примноження нового.

"ОКО"

ОКО

Де: вул. Козицького,65 (біля міськради)
Час створення: 2015 рік у рамках проекту VIN-АRТ-СІТІ
Автор: львівський художник Артур Столярчук
Зміст: на муралі зображено Око, яке символізує річку Південний Буг, що є символом міста. Адже річка протікала тут у всі часи й була свідком заснування й розвитку Вінниці. Вона як всевидюще Боже око спостерігає за тим, що відбувається навколо. Картина виконана у блакитних, синіх і зелених тонах.

ДІВЧИНКА ТА ХЛОПЧИК

Де: вул. Театральна, 15, фасад Вінницької телерадіокомпанії
Час створення: 2015 рік (дівчинка), 2016 рік (хлопчик)
Автор: чеські художники Збинєк Лінгарт та Іво Наврат
Зміст: з одного боку стіни зображена маленька дівчинка у місті, яку оточують видатні куточки Вінниці. З іншого – хлопчик, який мріє про космос.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Вибачте, для коментування необхідно увійти.
Завантажити ще

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: