fbpx
Сьогодні
Київ 17:32 20 Лип 2018

ВДНГ. Що потрібно для зручності?

Всього лише 50-70 метрів шляху без підйомів та спусків

Є об'єктивна реальність. В якій люди, відповідальні за проектування і будівництво об'єктів масового користування, часто забувають про зручність, логічність, доступність максимальній кількості користувачів цього самого простору.

ВДНГ

Ініціатива з облаштування прямого виходу з ст.м. «Виставковий центр» до власне Національного Виставкового центру, шляхом з'єднання вестибюлю станції з існуючим підземним переходом визрівала майже відразу після відкриття згаданої станції. Але заяви залишились заявами, і все лишалось, як є. Некомплексним чи недопродуманим.

ДАНО: будь-якій людині, щоб вийти з метро і потрапити на територію Виставкового центру потрібно:

1. Піднятись з метро, де є ліфт, ескалатор.

2. Крізь галас стихійної торгівлі під запахи пиріжків, кави і шаурми протиснутись до світлофору.

3. Почекати зелене світло і перейти наземний перехід.

ВДНГ

Водночас треба бути обережним, адже були реальні прецеденти, коли нетерплячі водії, не дочекавшись свого зеленого світла, здійснювали наїзди на пішоходів.

4. Спуститись в підземний перехід, де відсутній пандус та умови для батьків з візочками, людей з інвалідністю, з важкими сумками, або просто тих, хто має складнощі при пересуванні.

ВДНГ

5. Пройти підземним переходом. На щастя без торгівлі, бо вузько. Але, на жаль, поки темним підземеллям.

ВДНГ

6. Піднятись в напрямку до Національного Експоцентру України або до житлових будинків. Тут, на щастя, є пологий підйом.

ПРОПОЗИЦІЯ, яку часто озвучували місцеві мешканці, чи ті, хто добирався з інших мікрорайонів до «Виставки» і ламав голову, як правильно вийти на протилежні сторони від метро, проста: зробити пряме, зручне і логічне сполучення вестибюлю станції метро з виходами на Голосіївський проспект, вулиць Глушкова та Васильківська. З цією метою було зареєстровано петицію.

Причому зацікавленими в облаштуванні зручного виходу з метро мають бути не лише мешканці Голосіїво чи Теремків, а й інших спальних районів, які добираються метрополітеном. По одній простій причині – місцеві мешканці можуть пішки, велосипедом чи тролейбусами дістатись до ВДНГ, або до потрібних їм будинків, закладів, університетів, гуртожитків тощо. А, умовно, жителю Подолу, Виноградаря, Лівобережних районів доведеться пройти квест «потрапити з платформи станції до Виставкового центру» (не заздрю тим, хто це робить вперше 😉 ).

Тим, хто апелює до сучасних вимог урбаністики, і має побоювання, що наземні переходи зникнуть, то маю зазначити позицію автора петиції – переходи мають бути збережені як дублюючі. І, наприклад, студент КНУ Шевченка, що рухається від своїх навчальних корпусів/гуртожитків (що за ст.м. «Виставковий центр») відсвяткувати здачу сесії, отримання підвищеної стипендії чи шиканути з друзями в ресторані біля озера, перетне 2 регульовані наземні переходи без потреби виконувати спуск-підйом сходами.

ВДНГ

Синім показано, де можна рухатись по наземному переходу, зеленим – пропозиція з'єднання підземного переходу та вестибюлю станції метро «Виставковий центр»

В форс-мажорних ситуаціях, яких буває лічені випадки на рік, під час найбільш масових заходів на ВДНГ, незручним підземним переходом користуються менше і потік людей йде навпростець найкоротшим шляхом.

ВДНГ

Як на мене, в таких випадках не вистачає волонтерів, координаторів, чи роботи правоохоронців, які б скеровували потоки людей через обхідні переходи або відсікали їх перед переходами. Не завадило б додати навігацію про найближчі переходи.

Наразі стоїть проста задача швидко поширювати інформацію, підписувати петицію, здобувши позначку 10 000+, завдяки чому ми з вами зможемо вдосконалити 1 об'єкт інфраструктури, створивши прецедент для інших подібних ділянок, і змусити проектантів та будівельників міської інфраструктури в подальшому враховувати зручність для людей.

Підписувати ТУТ.

Усім зручних шляхів! 🙂

163
5408

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Вибачте, для коментування необхідно увійти.

2 коментаря

спочатку нові
за рейтингом спочатку нові за хронологією
1
Не эгоистка

Лентяи и тупицы, которым нечем более важным заняться. Нет, я реально за удобство, но как же объективно смешон данный случай. Речь о том, что трудно пройти лишним 100 метров? Серьезно? Лишний раз спуститься в тихий переход, где часто играют талантливые уличные музыканты - проблема для человека. Кате ж вы манипуляторы! Про людей с ограниченными возможностями вспомнили, любезно согласившись, что на выходе перед ВДНХ есть наклонная поверхность, Но для красоты словца про то, что на выходе из метро есть целый лифт вы забыли? Маргиналы хреновы. И какие жилые дома вблизи экспоцентра? Ближайшие жилые дома со стороны экспоцентра очень далеко и рядом с ними есть регулируемые пешеходные переходы. Так что не надо пускать пыль в глаза пустыми фразами якобы о заботе о местных жителях. Их там нет. "Удобство" необходимо только тем, кто ходит гулять/в рестораны/ и в первую очередь тем , кто ходит на музыкальные фестивали (вот по поводу отмены последних в черте города петиция как раз и нужна, ни в одной стране не видано такого неуважения к жильцам микрорайонов, устраивая всюночные фестивали в черте городов), а как раз среди тех, кто ходит на это сборища , петиция и пополурярна, потому что они несясь на концертик боятся опоздать и пройти сверху лишние 100 метров, или возвращаясь с концертика глубоко бухими и на все забивая и боясь не попасть в ступеньки , прут по проезжей части. Так правительство должно интересы этих алконавтов отстаивать? И делать совершенно нецелесообразные ремонтные работы?

П.с. если что - я житель близлежайших к ВДНХ домов , и никогда не испытываю проблем, чтобы пройти дополнительный переход.

2
Петро

Якщо правильно розумію, то вам в фб, вже доступно усе пояснили.

Але тут коротко, і не відміну від вас, опускатись не буду до образ

Вам явно не вистачає розуміння пріоритетів і правил будови сучасного міста і інфраструктури. Це нормально. ВИ з совка, там про це не думали.

Це не лєнтяйство, і якби ви розбирались в поняттях, то розуміли що щонайменше третина населення це маломобільні групи населення, і я, ви, сусіди, друзі або були в такому статусі тимчасово або постійно, або можете стати (раджу погуглити які категорії населення відносяться до таких).

І правильно казати не "Люди з обмеженими можливостями", а маломобільні групи населення, або якщо ви конкретно про людей з інвалідністю, то так їх і називати. Вчіть матчасть ;).

Житлові будинки є як по вул. Васильківській, так і по Голосіївському проспекту, і не вам вказувати як кому ходити, так як люди шукають короткі та зручні шляхи, і місто має будувати інфраструктуру так, що максимально комфортно було максимальній кількості людей.

Якщо ви такий ярий саботер, то ви можете ініціювати свою пропозицію і по фестам і по чомусь іншому. але у таких як ви часто кишка тонка зробити щось більше ніж помичати в коментах статтей, відео чи постів.

А ще раджу прогугляти що таке маргінали, бо у вас воно тут зайве використане 😉

Завантажити ще

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: