fbpx
Сьогодні
Колонка 18:55 27 Січ 2022

Введення обов'язкових касових апаратів загрожує малому бізнесу

Законопроект №6376, яким передбачено відтермінування на рік обов’язкового застосування РРО (ПРРО), потрібно прийняти якнайшвидше.

English version here

Протягом останніх років ведеться боротьба з ухиленням від сплати податків та  "тіньовою" економікою. Місія, здавалось би, шляхетна, одак під важкий удар потрапив малий бізнес, який і так в Україні на межі зникнення, а особливо в часи коронакризи. 

За 2021 рік кількість ФОПів зросла на 83 257 або на 4%. Зараз їх майже 2 млн (1 983 269). Це найкращий результат за останні 5 років. Для порівняння, у 2020 році зростання становило 22 455 фопів або 1,2%.

Динаміка зростання підприємницької діяльності прослідковується, але є певні виклики, з якими не може впоратися малий і середній бізнес в Україні. У часи економічної нестабільності, всіх інформаційних атак щодо можливого нового вторгнення РФ, спалахом пандемії коронавірусу та карантинами, значна частина малих підприємців не витримуючи конкуренції, або через відсутність рентабельності – зачиняються.  І, здавалося, держава повинна всіляко допомагати бізнесу, бо зараз така допомога їхній чи не єдиний спосіб залишатися на плаву. 

Втім, починаючи із січня цього року держава зобов'язала підприємців проводити всі безготівкові розрахунки та операції з еквайрингу з використанням касових апаратів або програмного РРО. (РРО – це обладнання, яке зберігає та передає інформацію до податкової служби про всі операції з продажу товарів, надання робіт і послуг). Переходити на РРО з 1 січня повинні були усі ФОПи 2 — 4 груп, які працюють на спрощеній системі оподаткування й отримують оплату готівкою або банківською карткою. Сюди потрапляє весь ресторанний бізнес, готелі, салони краси, СТО, туристичні агентства та ритейл, включно з інтернет-магазинами.

Головною метою введення касових апаратів стала ініціатива відокремити ФОПів від великого бізнесу, який зловживає спрощеною системою оподаткування. Самі ж ФОПи таку ідею не підтримують. У ГО «Save ФОП» вважають, що внаслідок цього виникнуть додаткові складнощі та витрати, що ляжуть на плечі підприємців. 

Результати обраного Україною шляху тотальної фіскалізації будуть помітні вже незабаром. Тільки за перші два тижні січня форуми та Facebook-спільноти українських підприємців переповнюються повідомленнями про те, що ФОПи йдуть в "чорний нал", відмовляються співпрацювати з державою, яка не здатна їх почути й зробити крок назустріч, або і зовсім закриваються.

Внаслідок масових протестів, які сколихнули столицю, все ж відбулися певні "поблажки". 23 грудня 2021 року КМУ звільнив підприємців, що здійснюють роздрібну торгівлю в сільській місцевості від обов'язкового застосування РРО. Згідно з рішенням Уряду від обов'язкового застосування РРО звільняються суб'єкти господарювання, які здійснюють роздрібну торгівлю на території села товарами (крім підакцизних товарів), при умові не перевищення граничного розміру річного обсягу розрахункових операцій (167 розмірів мінімальної заробітної плати). Однак, на моє переконання, цього замало. Адже наразі важливо, аби працювало якомога більше малого і середнього бізнесу. 

Тому вважаю, що парламент не повинен відкладати в довгий ящик прийняття законопроєкту №6376 щодо відтермінування на рік обов'язкового застосування РРО (ПРРО). 

Як депутат-мажоритарник, я постійно перебуваю на окрузі й знаю не з чуток ситуацію в регіонах. На сьогодні податкова інспекція не зробила елементарних роз'яснень, немає підготовлених фахівців, немає жодної підготовленої електронної послуги. Тому перекладати все на плечі підприємців, як мінімум несправедливо. 

Тому має бути перехідний період, наприклад, до кінця поточного року. І за цей час податкова повинна справитися зі своєю роботою, Мінцифри має дійсно зробити цю послугу прозорою і доступною, щоб кожен підприємець міг легко, як відкрити свою діяльність, так і налаштувати послугу РРО.

Таким чином, парламент може показати, що в умовах пандемії ковіду та постійної збройної агресії РФ, ми розуміємо наскільки потрібні малі підприємці та турбота про них!

286078

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Вибачте, для коментування необхідно увійти.

14 коментарів

спочатку нові
за рейтингом спочатку нові за хронологією
1

Какая своевременная статья! Говоря о малом бизнесе стоит упомянуть и микробизнес, где предприниматели выступают как самозанятые физлица. Тем самым освобождая государство от выплат по безработице. Интересно почему не подсчитали эти платежи, которые государство не выплачивает людям, которые на свой страх и риск тянут свой микробизнес в тяжелейших условиях сегодняшней реальности. Хотите прозрачных условий обеспечим их на государственном уровне! При головам обороте в 200-300 тыс грн, смешно говорить о черном доходе. Этих денег, вряд ли хватит на один день отпуска наших уважаемых депутатов. Может я не права?

2
ОДе те ПІ

Обо'язкове запровадження касових апаратів малим бізнесам загрожує ...самим касовим апаратам. Бо вони почнуть РАПТОМ ламатися, псуватися, виходити з ладу.

3
Игорь

Рро - это не про налоги. Налоги фопы и так платят в полном объеме. Рро - это лобби производителей этих рро или программ для программных рро. Налоговая и так прекрасно знает где реальный ФОП ,а где крупный бизнес работает через фопов. Просто видимо крыша хороша и подойти не могут. Так давайте гнобить реальный малый бизнес! Опять таки расчеты картами и эквайринг -это чистый безнал, он попадает прямо на расчетный счёт фопа и учитывается там, зачем в этом случае рро? Гетманцев обманывает когда говорит, что в Европе везде стоят рро - нет такого. В Европе везде стоят терминалы для приема карт, а рротолько в крупных магазинах и супермаркетах. Установка рро чревата огромными временными затратами для фопа. Ему не остаётся времени на работу, нужно нанимать доп. Человека, что теряет смысл бизнеса. Малый бизнес в Европе НЕ применяет рро если даже близко не может подойти к лимиту. Лимит для 2й группы 5млн и многие фопы зарабатывают в год 1млн и меньше - зачем им рро? Все эти вещи налоговая прекрасно знает и видит, отделить крупный бизнес от мелкого не составляет труда,. Нужно захотеть. Я уж молчу про офшоры, которые никто закрывать не собирается.

4
Олекс

Шановний народний депутат .. Розберіться будь ласка в цьому питанні. Зверніться за роз'ясненням проблеми до голови Руху СейвФоп... Не цікавить відтермінування, цікавить лише відміна обов'язкового рро для спрощенців. І негайно, за рік вже невідомо що буде з підприємцями, і що буде з депутатами... Тіньову економіку Ви так не поборете, а дрібних легальних підприємців - знищете. Залишаться лише нелегальні і великий бізнес.

5
Виталий

Так що, Янукович вам кісткою в горлі став? Він що, підприємців гнобив? Робіть висновки...

6

Це дуже великий напряг який тільки заважає розвиватися. Діамантпол і найкращим варіантом є допомога держави безкоштовними кредитами на 10 років. Тоді збільшиться ріст Фопів

7

Пане Дмитро. Ви хоча б читали цей текст, під яким поставили Ваше прізвище?
Мені було б соромно. Дешевий популізм і введення в оману людейю

8

И правильно ввели РРО! Никаких отсрочек! Нечего уклоняться от налогов! Пусть все платят. И не расслабляются.

9
Галина

А мы и платим, и за наши деньги нас же и гнобят. А некоторым нужно никогда включать мозг, прежде чем изрыгать гадость, В конечном итоге заплатит потребитель, а заработает банк (олигарх) с каждой вашей покупки и чиновник на канары, а мы только на прокорм. Реалии жизни.

10

Скорее всего со своего кармана заплатит только конечный потребитель

11

Налоги мы готовы платить , только вот в этот перечень не внесли взятки . Приходит налоговая и говорит - Мне надо что-то но найти , давайте договоримся на такую сумму штрафа и вот на такую сумму взятки , или они блокируют работу предпринимателя. На взятки тоже ставить PRO ?

12
Дмитро

Щоб тебе, убоге, і твого недоумкуватого шахрая- президента утримувати?

13
Турист

Що правильно ввели.. Більшість малих ФОП завжди платили податки в повному обсязі... Бо інших варіантів у н х не було... Ти хоч спробу місяць не оплати, одразу штраф... Про що ви говорити... А РРО - це реальна лаже... Особисто хоті отримати інформацію з цього приводу в ДПІ, а там відповіли, що спаціалістів по даному питанню у них немає, сказали звертатися до "фірм" котрі на платній основі встановлюють та обслуговують РРО і ПРРО... Так таке... Просто знову хтось, хто ближче до кормушки, вирішив зароби гроші на простих людях... А толку для держави 000...

14
Надежда

Для начала пусть все депутаты во главе с президентом себе установят кассовые аппараты.Пусть покажут всем пример

Завантажити ще

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: