Перед цими пасочками вам не встояти
Фото kitschencat.com
Великдень — одне з найбільш очікуваних свят для всіх християн. У християнському розумінні слово "Пасха" позначає перехід від смерті до життя, від земного до вічного. За сорок днів до настання свята віряни дотримуються суворого посту, а потім відзначають воскресіння Христове і перемогу життя над смертю.
Одним з обов'язкових атрибутів Великодня є щедрий і багатий стіл, на якому почетне місце завжди надається головному символу цього свята — смачний, запашний та надзвичайно красивій випічці — пасочці, яка представляє собою високий здобний хліб, оформлений білою глазур'ю і різними прикрасами.
Більшість віруючих вважають за краще випікати пасхальний хліб у Чистий четвер Страсного Тижня. Зробити це можна і в суботу. Велика субота — крайній термін для приготування пасок і крашанок, адже у Велику Неділю вже з самої ночі прийнято йти до церкви, щоб відвідати святкове богослужіння та освятити пасхальний кошик.
Але цього року політики та відповідальні священики закликають віруючих не виходити з дому на Великдень, адже великі скупчення людей вкрай негативно впливають на кількість захворілих на коронавірус.
Схоже, що ці розумні заклики надали свої плоди, більшість православних українців прислухалися до порад і змінили своє рішення. Якщо на початку березня лише 21% українців відзначали, що не піде до церкви, то через місяць таких уже 85%.
Що ж, цього року, щоб залишатися здоровим, потрібно провести Свято вдома.
Пасхальні богослужіння можна подивитися по телевізору у прямому етері або по інтернету.
Більше того, багато священиків, розуміючи складність епідеміологічної ситуації, йдуть до кожного дому онлайн. Наприклад, Протоієрей Олександр Дедюхін, настоятель Свято-Миколаївського храму м. Полтави буде проводити освячування пасхальних ласощів на своїй сторінці у Facebook, а ще до того отець Олександр запропонував всім бажаючим замовити та отримати поштою приготовлені та освячені в його храмі пасочки та крашанки.
Освячені паски можна придбати і в деяких магазинах.
"Чернігівський хлібокомбінат №2" продаватиме освячені паски. Для цього на підприємство запросили священиків / Фото: cheline.com.ua
Але, звісно, найсмачніша паска — це зроблена своїми руками.
Якщо ви ніколи раніше не пекли пасок, не бійтеся, ми підібрали для вас (і навіть самі спробували приготувати паски за ними) прості і смачні рецепти, з якими у вас обов'язково все вийде.
Нам знадобиться:
Для тіста:
Для глазурі:
Приготування:
З цього тіста також виходять смачні рулети з маком. Макову начинку можна придбати готову в магазині, або ж зробити самому.
Макова начинка.
Приготування:
А що робити тим, хто дотримується безглютенової дієти, є веганом або вживає низькокалорійну їжу? Адже майже всі інгредієнти традиційних пасок в цих випадках неприйнятні, а пасочкою поласувати все ж таки хочеться.
Для таких людей ми пропонуємо такий рецепт.
Щоб приготувати безглютенову паску, нам потрібно:
Приготування:
Глазур без яєць:
Дуже проста і швидка в приготуванні, кисло-солодка на смак, веганська.
Приготування:
Ось такі веганські паски вийшли у нас:
Навколо яблучної паски солодкі яйця — також для веганів та вегетаріанців.
Цікаво? Тоді ловить рецепт:
Нам знадобиться:
Приготування:
Бажаємо всім гарних Великодніх свят! Смачної паски! 🍩
Celebrate the arrival of spring with Ukraine Butter Week! Learn more about this Ukrainian spring… Читати більше
Об’єднати фермерство та виробництво електроенергії — можливо. Що українським аграріям варто взяти до уваги та… Читати більше
“Рубрика” розповідає, що справді працює проти грипу та яка є профілактика. Читати більше
“Рубрика” розповідає, як організувати форум-виставу у своїй громаді і який реальний вплив можуть мати такі… Читати більше
У матеріалі “Рубрики” ви знайдете дієві техніки, ігри та рекомендації, що допоможуть перетворити страх на… Читати більше
“Рубрика” поспілкувалася з дерматологинею, щоб знайти всі відповіді. Читати більше
Цей сайт використовує Cookies.