fbpx
Сьогодні
Спецпроєкт 11:55 18 Січ 2023

Рейтинг сухих кормів для кішок супер-преміум класу Україна 2022

Власники свійських тварин, які вперше вибирають корм або планують його зміну, намагаються вивчити відгуки, огляди, рейтинги, наприклад, рейтинг сухих кормів для котів супер-преміум класу. При виборі кормів для котів рейтинг є корисним інструментом. Рейтинги кормів для котів в Україні складаються щорічно для різних категорій, класів. Пропонуємо до уваги дбайливих господарів актуальний рейтинг сухих кормів для кішок Україна-2022, до якого включені найкращі корми класу супер-преміум, призначені для стерилізованих та кастрованих тварин.

Як правильно вибрати корм для кішки

Алгоритм вибору складається з кількох кроків.

 1. Визначитись із категорією корму, яка залежить від потреб тварини (для дорослих чи кошенят, базовий чи спеціалізований, зі стандартним чи гіпоалергенним складом, для певних порід, з вишуканим смаком);
 2. Вибрати клас. Корми для котів супер-преміум класу, рейтинг яких представлений у цій статті, вирізняються високою якістю, збалансованим складом. Корми преміальної категорії теж якісні та збалансовані, але виготовляються з дешевших сортів м'яса та зернових, тому доступніші за ціною. А корми економ категорії ветеринарні фахівці не рекомендують використовувати на постійній основі.
 3. Знайти та вивчити відповідний до обраної категорії сухих кормів для кішок рейтинг, а також відгуки про включені до нього раціони.
 4. Вибрати в рейтингу найбільш привабливий корм та в деталях вивчити склад (його можна знайти на офіційному сайті виробника, інтернет-магазину або на звороті упаковки). Важливі моменти – набір інгредієнтів (особливо ретельно його потрібно вивчати, якщо кішка страждає на алергію, харчову непереносимість або перебірлива в їжі), послідовність, в якій вони перераховані (основні інгредієнти на перших місцях у списку), ступінь деталізації складу (чим докладніше, тим краще ).

Чи шкідливий сухий корм для котів

Для харчування кішок підходять і сухі, і вологі корми, їх можна чергувати, а якщо вихованець неохоче їсть гранули, варто підмішати до них вміст пакетика або баночки, щоб підвищити привабливість сухого корму. Сухий корм для котів супер-преміум класу, обраний відповідно до потреб тварини, абсолютно безпечний для здоров'я. Тим, хто раніше годував вихованця виключно консервами, варто вивчити рейтинг сухих кормів для котів, адже вони мають чимало переваг:

 • відрізняються високою концентрацією поживних речовин;
 • збалансовані за вмістом білків, жирів, мікронутрієнтів (вітамінів, мінералів);
 • зручні у використанні, довго не псуються, гранули можна насипати у миску з запасом.

Обов'язково забезпечте кішку, яка отримує сухий корм, чистою свіжою водою, найкраще встановити питний фонтанчик.

Рейтинг сухих кормів для кішок супер-преміум класу Україна 2022

До рейтингу сухих кормів для котів супер-преміум класу включені профілактичні раціони для дорослих кастрованих, стерилізованих вихованців. Основні вимоги до кормів для цієї категорії котів:

 • особливий, низький баланс кальцію, магнію та фосфору для зменшення концентрації мінеральних солей у сечі та профілактики сечокам'яної хвороби;
 • зменшений вміст жирів та знижена загальна калорійність для профілактики ожиріння (після кастрації коти та кішки часто стають малорухливими, а обмін речовин уповільнюється);
 • вітається наявність добавок для здоров'я сечовидільної системи, зміцнення імунітету.

До рейтингу сухих кормів для котів увійшло 4 корми провідних українських та зарубіжних виробників.

Purina Pro Plan Cat Adult Sterilised Turkey, 41/12/5,5/376*. Містить:

 • 20% індички та дегідрований протеїн з курятини;
 • рис, кукурудзу, кукурудзяну та пшеничну клейковину (глютен);
 • риб'ячий та тваринний жири;
 • нерозчинну клітковину (пшеничну та целюлозу);
 • яєчний порошок;
 • вітаміни та мінерали (Ca 1,3%, P 1,1%);
 • формулу OPTIRENAL (аргінін, антиоксиданти – вітаміни А та Е, омега-3 кислота ЕПК) для здоров'я нирок.

Royal Canin Sterilised, 37/12/6, 1/363 *. Особливості складу:

 • дегідрований протеїн птиці;
 • кукурудза, рис, пшениця, кукурудзяна клейковина, ізоляти рослинного білка;
 • тваринний жир, риб'ячий жир, соєва олія;
 • рослинні волокна, бурякова клітковина;
 • пребіотики фруктоолігосахариди (ФОС), дріжджі;
 • вітаміни та мінерали (Ca 1,11%, P 1%, Mg 0,08%).

Optimeal Cat Adult Sterilised Beef & Sorghum, 37/12/4,6/374,7*(62,38% протеїнів тваринного походження). Особливості складу:

 • безкісткова яловичина (фарш зі свіжого м'яса) – 14%, дегідрований протеїн індички та курятини – мінімум по 12%;
 • рис, кукурудзяний білок (глютен), незбиране зерно сорго 8%, кукурудза;
 • курячий жир, олія лосося, олія огірочника;
 • целюлоза, бурякова клітковина, насіння льону;
 • яєчний порошок;
 • пребіотик мананолігосахарид (Actigen), очищені бета-глюкани, журавлина та різні трави, які разом утворюють комплекс для імунітету Immunity Support Mix;
 • вітаміни, мінерали (Ca 0,95%, P 0,85%, Mg 0,8%), амінокислоти L-карнітин, DL-метіонін.

В асортименті виробника нещодавно з'явився новий вологий раціон для стерилізованих кішок «З яловичиною та філе індички у желе», який вдало доповнює сухий корм. Він також відрізняється високим вмістом м'яса та продуктів тваринного походження (83%), збалансованим мінеральним складом, містить ті ж функціональні добавки, що сухий корм (клітковина, амінокислоти, Immunity Support Mix).

Josera Cat Leger, 35/10/5, 8/346,8 *. Особливості складу:

 • дегідрований протеїн птиці, шкварки;
 • цільні зерна кукурудзи, рис;
 • рослинна, бурякова клітковина, насіння подорожника;
 • жир свійської птиці;
 • вітаміни, мінерали (Ca 1,3%, P 1,05%, Mg 0,09%), L-карнітин.

* – вміст білків/жирів/клітковини/калорійність (ккал на 100 г).

Усі включені до рейтингу сухих кормів для котів супер-преміум класу раціони мають спільні риси та індивідуальні особливості:

 • високий вміст м'яса та м'ясних інгредієнтів. Усі корми містять дегідрований протеїн, продукт із високою концентрацією білка. У Optimeal також додають свіжу яловичину (добре перетравлюється, зберігає більше поживних речовин). В якому вигляді міститься індичка в кормі Purina Pro Plan, не вказано. Шкварки в кормі Josera – не найкращий м'ясний інгредієнт, внаслідок глибокої переробки амінокислоти та інші цінні речовини руйнуються;
 • добре збалансоване співвідношення білків та жирів, знижена жирність. У кормі Purina Pro Plan % найвищий білка (41%), корм Josera відрізняється найнижчим вмістом жирів (10%) і загальною калорійністю, але і % білка в ньому нижчий, ніж в інших кормах;
 • всі раціони містять рис, кукурудзу – найпопулярніші в кормах для кішок зернові, джерело вуглеводів. До складу кормів Royal Canin та Purina Pro Plan також входить пшениця/пшеничний глютен (гірше перетравлюється, потенційний алерген), а корм Optimeal містить цільне сорго – злак із низьким глікемічним індексом, що сприяє профілактиці ожиріння;
 • всі корми містять клітковину, необхідну для травлення, переважно розчинну бурякову, Purina Pro Plan – тільки нерозчинну, Optimeal – обидва види (розчинна клітковина нормалізує мікрофлору, а нерозчинна ефективніше стимулює перистальтику). Корм Josera містить насіння подорожника, а Optimeal – льону, обидва інгредієнти є додатковим джерелом як розчинної клітковини, так і жирних кислот;
 • вміст кальцію і фосфору в кормах Purina Pro Plan і Josera високі для категорії Sterilised, в кормі Royal Canin баланс мінералів кращий, а у Optimeal – найкращий, за цим показником корм відповідає професійним ветеринарним дієтам для стерилізованих котів.

Включені в рейтинг сухих кормів для котів не містять штучних технологічних добавок, а набір функціональних добавок, допоміжних інгредієнтів у кожному кормі свій:

 • комплекс Immunity Support Mix (пребіотик Actigen, бета-глюкани, натуральні антиоксиданти) у кормі Optimeal підтримує імунну систему;
 • формула OPTIRENAL (Purina Pro Plan), амінокислота DL-метіонін (Optimeal) корисні для здоров'я нирок, сечовидільної системи;
 • амінокислота L-карнітин (Josera, Optimeal) – потужний жироспалювач, сприяє профілактиці ожиріння;
 • пребіотики МОС (Optimeal) та ФОС (Royal Canin) допомагають підтримувати здорову мікрофлору кишечника.

Склад кормів Optimeal максимально деталізований, непогана деталізація у Purina Pro Plan, а Royal Canin та Josera не вказують % вміст основних інгредієнтів, не конкретизують походження м'ясних продуктів.

Відгуки покупців про сухі корми для котів супер-преміум класу

Крім рейтингу сухих кормів для котів, визначитися з вибором допоможуть відгуки покупців.

Відгук про корм Purina Pro Plan Cat Adult Sterilised Turkey:

«Хороша якість, за цю ціну. Кішка його смакує із задоволенням, хоч вона в нас перебирає всім їстівним».

Відгук про корм  Royal Canin Sterilised:

«Уже чотири роки використовуємо цей корм, нарікань на здоров'я немає і котам подобається»

Відгук про корм Optimeal Cat Adult Sterilised Beef & Sorghum:

«Чудовий корм. Зерна сорго у складі послужать для того, щоб тварина не набирала вагу, а також для можливості запобігти цукровому діабету. Мінерали підтримують слабокислий рівень ph сечі, що добре для профілактики виникнення сечокам'яної хвороби. Кастрованому коту підійшов».

Відгук про корм Josera Cat Leger:

«Кішка любить сухий корм тільки з птиці, а вологий тільки рибний) Тому їй дуже зайшло, на відміну від інших кормів цієї марки. Один із найулюбленіших у неї, але зняла одну зірку за не зовсім ідеальний склад».

Кращі сухі корми для кастрованих котів

Усі корми, які увійшли до рейтингу сухих кормів для котів супер-преміум класу Україна 2022, допоможуть подбати про здоров'я вихованців після кастрації, захистити їх вразливу сечовидільну систему, попередити набір ваги. У кожного корму є свої сильні сторони, є й окремі недоліки, їхній аналіз допоможе визначити, який саме корм найкраще підійде конкретній тварині.

1
97888

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Залишити відповідь

Завантажити ще

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: