fbpx
Сьогодні
Історії 12:33 26 Бер 2020

Підозра на Covid-19 і госпіталізація: реальні випадки пацієнтів

Фото Reuters

Українці, які з підозрою на коронавірус потрапляють до лікарень, починають ділиться враженнями в соціальних мережах. Їхні відгуки та враження, незважаючи на різну географію, схожі, та й не дивно: всі працюють по протоколу МОЗ.

"Рубрика" зібрала чотири історії госпіталізації з різних регіонів українців, які поділилися своїм досвідом у соціальних мережах.

"Все робиться, але через ср*ку": як фронтмен групи "Друга ріка" потрапив до лікарні Білої Церкви

Один з перших відгуків на реагування лікарів на госпіталізацію з'явився у фронтмена групи "Друга ріка" Валерія Харчишина. При появі симптомів він звернувся у страхову компанію, де йому порадили зателефонувати в швидку. Музикант пише, що госпіталізація і обстеження є вимушеним фактором.

"В анамнезі були сухий кашель, задишка, температура, високий тиск, контакти з потенційно зараженими в італійській лікарні, відвідані аеропорти в Мілані, Римі, Турині, Празі та подорож за кермом з Ломбардії в Лігурії з зупинками в людних місцях", – пише артист.

Харчишин не уточнив, звідки його забрали, але попередив, що всіх їз передмістя Києва відправлять не в найближчу лікарню, а наприклад, в Білу Церкву. Аргументацією для його госпіталізації в БЦ стало те, що там лікарня номер 3 закупила тести.

"Коли я почав відмовлятися від подорожі в БЦ, порадили цього не робити, зате якщо вже так, запропонували підписати відмову від госпіталізації і залишатися вдома необстеженим, під розписку про дотримання домашнього карантину всіма членами сім'ї до встановлення шляхів проходження тесту…", – уточнює Харчишин.

Тестів в лікарні не виявилося на момент надходження, пізніше аналізи відправили до Києва.

"Я тільки хотів запитати – хто ти, блядь, то розумник логістичних наук ОДА??? Який кліщ вкусив тебе і уповноважив на таке рішення? Для чого відвозити людей в непідготовлену лікарню з підозрою на екзотичну інфекцію, щоб потім відвозити матеріали тестів туди, звідки вони фізично приїхали?", – обурюється співак.

Варто зазначити, що діагноз пневмонія підтвердився, а два тести на коронавірус виявилися негативними. Зараз Харчишин доліковується в приватній клініці, пише пости з гумором і просить зберігати оптимізм.

Сезон 1-й, серія 2-га, день 6-й. "Жовта церква" Після отримання мною другого тесту (ПЛР), що…

Posted by Valeriy Kharchyshyn on Wednesday, March 18, 2020

Госпіталізація або самоізоляція: куди зник хлопець з Одеси?

24 березня в ЗМІ з'явилася інформація про те, що заражений коронавірусом 24-річний хлопець з Одеси, прилетівши з США, не самоізолювався.

одесса максим коронавирус

Пізніше він зв'язався з місцевим виданням "Думська" і розповів про те, що сталося. Хлопець 13 березня прилетів до Києва, де його зустрів родич і відвіз на машині в Одесу. Відомо, що це займає від 6 годин на машині. По дорозі хлопець відчув симптоми хвороби і самостійно відправився в лікарню, де зробив експрес-тест, який не підтвердив діагноз коронавірус.

"Там у мене взяли змиви на коронавірус, двічі виміряли температуру, яка була 36,7, послухали легені фонендоскопом і сказали, що хрипів немає. Мені призначили лікування і запропонували вибрати між самоізоляцією та госпіталізацією. Я вибрав самоізоляцію і дотримувався її на всі 100%", – говорить одесит і повідомляє, що він самоізолювався в гостьовому будинку того самого родича, який привіз його.

14 березня вони з родичем захотіли здати експрес-тест, але його не було в місті, 18 березня з'явилися і показали негативні результати. Але 25 березня прийшов результат з Києва про позитивний результат.

"Протягом 12 днів у мене жодного разу не піднімалася температура, тим не менше я продовжував дотримуватися режиму самоізоляції. З огляду на і розуміючи серйозність ситуації, я здам ще один тест і продовжу самоізоляцію до отримання його результатів", – повідомляє хлопець.

Олександрівська лікарня: як журналістка "Лівого берега" транслювала онлайн всі події

Парламентська кореспондентка "Лівого берега" Анна Стешенко з підозрою на коронавірус потрапила по швидкій в Олександрівську лікарню Києва, і показала весь процес зсередини. Журналістка все знімала і показувала онлайн, з чого випливає, що тест після надходження їй зробили не відразу.

"На годиннику майже 21-00. Госпіталізована я була вранці. Але до сих пір не взяли головний аналіз – мазок ПЦР, щоб відправити його в лабораторію. Давайте прикинемо. Завтра, припустимо, беруть. Два-три дні – лабораторія. І жодного противірусного лікування всі ці дні. Корона за цей час успішно потрапляє в легені і у вас уже пневмонія", – повідомила Анна Стешенко, а пізніше розповіла, що після скандалу їй таки взяли мазок.

Всех в столице с подозрением на коронавирус или тех, кто был в контакте с больными, госпитализируют. Важно! Тест ещё не…

Posted by Анна Стешенко on Monday, March 23, 2020

В результаті у журналістки результат тесту виявився негативним і пневмонії у неї немає. Її виписали, але призначили антибіотики.

"Пост на підтримку наших лікарів. За останній день лікарі звинуватили мене в поширенні інформації про ситуацію з підготовленістю Олександрівської лікарні, перебоями з аналізами і т.д. Але це моя робота – доносити оперативно людям про те, що реально відбувається", – повідомила в результаті журналістка і зазначила, що умови для лікарів авральні.

Музикант Катерина Гончаренко: прилетіла до мами в Запоріжжя, а потрапила в лікарню

Катерина Гончаренко прилетіла з Балі і тиждень провела в Києві. Пізніше вирішила поїхати до мами в гості в Запоріжжя, де 15 березня у Катерини захворіло горло.

Музыкант Катерина Гончаренко

"У понеділок я злягла з температурою 38,5. У мене боліли кістки і голова… На четвертий день, з ранку, у мене знову була температура 38, і я спробувала викликати швидку, позначивши, що була в Індонезії, і моя температура тримається вже 4 день. У швидкій мені сказали, що вони не приїдуть, і мені потрібно йти на прийом до сімейного лікаря. Що я і зробила. Я оперативно записалася і вже через пару годин сиділа в кабінеті. Розповівши всю ситуацію, лікар подзвонила завідуючій поліклініки… Мені поставили ГРВІ та відправили на рентген з позначкою "підозра на пневмонію". Поки я купувала в аптеці спирт і вату, мені передзвонила лікар і сказала, що знімок робити не потрібно. Вони промоніторили ситуацію в Індонезії, і там є випадки зараження короною. Мене попросили самоізолюватись і виписали таблетки від кашлю. Взяли дані людей, з якими я контактував. І сказали спостерігати і чекати. Відмінний план", – описує свою ситуацію Катерина.

Вісім днів у Катерини трималася температура 37,2 і вона контактувала з лікарем 2 рази на день. Також повідомлялося, що на той момент тестів в Запоріжжі не було.

"Я не можу повністю стверджувати, що у мене саме коронавірус, а не грип, але я про це, як ви розумієте, і не зможу дізнатися. Тому все залежить від імунітету. Залишайтеся вдома! Навіть якщо ви просто захворієте звичайним ГРВІ, вам можуть відмовити в допомозі!", – підсумовує Катерина.

Ситуацію добре ілюструє фото. Ймовірно, що цей факт виправданий, адже якщо заражений коронавірусом прийде в лікарню, то доведеться ізолювати всю лікарню, як відбувається зараз в Тернопільській області, де лікарі не відпускають додому.

Госпиталізація: як на папері

Сьогодні, 25 березня, Кабінет Міністрів України посилив обмежувальні заходи, спрямовані на боротьбу з епідемією коронавируса. На цьому наполіг міністр охорони здоров'я Ілля Ємець. Тепер пацієнтів з симптомами COVID-19 можуть госпіталізувати примусово, в разі якщо вони відмовляються від госпіталізації.

"Постанова передбачає, що заклади охорони здоров'я мають право на обов'язкове медичне обстеження осіб, які мають симптоми COVID-19 або перебували в контакті з особами, яким встановлено діагноз COVID-19, якщо ці особи відмовляються від обстеження в добровільному порядку, а також на обов'язкову госпіталізацію таких осіб", – йдеться на сайті Міністерства охорони здоров'я.

Крім того, медичні установи отримали право "призначати карантин особам, яким встановлено діагноз COVID-19 і які ухиляються від лікування в добровільному порядку".

Згідно з наказом Міністерства охорони здоров'я номер 663 визначено протокол медичної допомоги при коронавирусной інфекції. Спочатку пацієнт з приблизними симптомами звертається до швидкої допомоги, де у нього уточнюють анамнез. Якщо пацієнт з гострим респіраторним захворюванням, незалежно від необхідності госпіталізації, за 14 днів до появи симптомів відповідає принаймні одному з наступних епідемічних критеріїв:

  • мав тісний контакт з підтвердженим або ймовірним випадком COVID- 19
  • відвідував або проживав в країні / регіоні з місцевою передачею вірусу в громаді *відповідно до ситуаційних звітів ВООЗ

Такому пацієнту викликають бригаду швидкої допомоги, яка госпіталізує пацієнта в лікарню, де йому проводять обов'язкові заходи з лікування ГРВІ, також повідомляється про надходження такого пацієнта, потім уже робляться тести на грип А і В і на SARS-CoV-2 (пізніше на COVID- 19). Також в разі госпіталізації проводиться активне спостереження за контактними особами.

88508

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Вибачте, для коментування необхідно увійти.
Завантажити ще

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: