fbpx
Сьогодні
ЕкоРішення 18:10 25 Січ 2023

Тротуар з пластику: як відновити вулиці за допомогою відходів

У місті Іллінці Вінницької області придумали, як можна використати таку плівку й оновити з її допомогою вигляд свого міста.
  • Категорія: відходи
  • Проблема: переповнені сміттєзвалища
  • Рішення: Тротуарна плитка з пластику

Екоплитка — тротуарна плитка з перероблених пластикових відходів..

5 перших кроків

  1. Дізнайтесь про досвід створення плитки з пластику в громадах де це виробництво вже усталене.
  2. Розробіть проєкт відкриття подібного виробництва, узгодьте його з громадою.
  3. Знайдіть декілька потенційних джерел фінансування та продумайте стратегію подальшої монетизації.
  4. Закупіть та встановіть необхідне обладнання.
  5. Налаштуйте збір та сортування вторинної сировини.

Детальніше

На жаль, переробці підлягають далеко не всі матеріали. Поліетиленова плівка є одним з найнебезпечніших видів відходів, який до того ж досить складно переробити. У місті Іллінці Вінницької області придумали, як можна використати таку плівку й оновити з її допомогою вигляд свого міста. Сміттєсортувальний комплекс в Іллінцях був побудований 2 роки тому. Юрій, начальник виробництва комунального підприємства, каже, що все починалося з невеликих масштабів. Спочатку в місті ввели роздільний збір PET-пляшок і купили невеликий прес, за допомогою якого стискали зібрані пляшки.

Сьогодні сміттєсортувальний комплекс в Іллінцях виглядає вражаюче. Відходи сюди постачають з усієї громади — це 20 населених пунктів. Біла, кольорова, стретч-плівка і т.д. упорядковані окремо, щоб потім піти на виробництво полімерпіщаної плитки. Зібрану плівку переносять в окремий цех, де її за допомогою спеціального апарату "варять", доводять до стану гранул. Отриману суміш з плівки відсівають, і отримують готовий агломерат. Паралельно з цим готується другий компонент полімерпіщаної плитки — пісок. Його добувають на місцевому кар'єрі, сушать і відсівають, отримуючи майже кварцовий пісок. У цеху з виробництва плитки пісок і агломерат з плівки з'єднують в суміш: 30% плівки, 70% піску. Ця суміш надходить в спеціальну машину, яка розігріває її до 180 градусів і перетворює на гарячу масу. Вона зважується по порціях і закладається у прес, який вже і перетворює її на готові плити. Така плитка — дешевше і якісніше бетонної. Вона не боїться соляних розчинів або перепадів температур, і термін її експлуатації — більший. За 8-годинну зміну тут виробляють до 25 кв.м. плитки. 

Джерело: Рубрика

276

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Залишити відповідь

Про проєкт

Енциклопедія Екорішень

Ми зібрали для тебе інструкції та рекомендації щодо екологічних рішень найрізноманітніших проблем

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: