Кейси

“Вогонь запеклих не пече”: як українська ініціатива повертає звичну вроду постраждалим від війни

Ініціатива з естетичної медицини “Неопалимі” об’єднує клініки по всій країні, щоб безплатно надати можливість постраждалим від війни українцям пройти курс лікування та отримати шанс на нове життя. Місія “Неопалимих” — допомогти кожному українцю відновитися після тяжких наслідків війни. “Рубрика” дізнавалась, як відбувається реабілітація, як працює лазерна терапія та скільком людям зможе допомогти ініціатива.

У чому проблема?
Через війну тисячі українців отримують рубці та шрами

Наталя з сім'єю зустріла повномасштабне вторгнення у Маріуполі. Інтенсивність обстрілів на початку березня не дала родині виїхати. Сім'я залишалась у місті під час блокади. Одного дня сини Наталі залишались у підвалі, а жінка з чоловіком Андрієм піднялись до квартири зібрати речі. Та почався черговий обстріл.

Наталя отримала травми рук та понівечене обличчя. Вона розповідала для "Неопалимих", що "рука не згинається. Багато осколків в руці, на обличчі, в голові, які неможливо буде дістати. Осколками перебиті нерви"

Наталя на одній з процедур лазерної терапії. Фото "Неопалимих"

Андрій зміг вивезти родину до Запоріжжя, де і розпочався процес лікування Наталі. Жінка перенесла чотири надскладні операції, одна з яких тривала 6 годин, працювали 10 лікарів. 

"Мені 38, життя скалічене і як з цим жити далі, я не знаю… Я багато плачу, неможливо не плакати. Я беру себе в руки, тому що є маленький п'ятирічний син, якому я потрібна. Я хочу повернути свою красу, щоб мені було не соромно вийти з ним на вулицю", — розповідає Наталя. 

Зараз вона проходить реабілітацію завдяки ініціативі "Неопалимі". Курс лікування допоможе 38-річній жінці позбутися шрамів. 

"Полум'я, яке наближалося" 

Артем Мельник вступив у добровольчий батальйон у Києві майже одразу після повномасштабного вторгнення. 20-го березня чоловік виконував завдання біля ТЦ "Ретровіль", коли ракета "Кинджал" влучила у будівлю. 

"В цей час я на стоянці сидів в автомобілі, розмовляв телефоном. В метрах 200-250 від ракетного удару. Я не чув жодного свисту чи вибуху, лише побачив вибухову хвилю і полум'я, яке наближалося до мого авто. Далі пам'ятаю уривками.

Мене викинуло з авто. Не знаю скільки часу я пролежав на асфальті. Коли прийшов до тями, то намагався встати. Все було в уламках від ТЦ. Я вставав, падав, знову вставав. Болю не тоді не відчув. Пройшов трохи й тоді мене вже зовсім відключило", — розповідає військовослужбовець.

Артем під час процедури. Фото "Неопалимих"

Чоловік отримав опіки 30-35% шкіри 3-4 ступенів тяжкості, баротравму, струс та зламані ребра. Артем пройшов 8 операцій, а зараз долучився до "Неопалимих" і проходить лікування в одній з клінік, де йому роблять лазерне шліфування та спеціальні ін'єкції. Це покращить якість шкіри та відновить функціональність кінцівок. 

Війна завжди, в першу чергу, приносить руйнівні наслідки людині. Сотні тисяч захисників та захисниць боронять нашу державу від ворога. Ще тисячі допомагають у зоні бойових дій. Навіть дотримуючись правил безпеки, ніхто не застрахований. Через воєнні дії в Україні вже тисячі українців отримати опіки та рубці. Це спричиняє дискомфорт, невпевненість у собі, або й тяжчі наслідки для здоров'я. 

Яке рішення?
"Неопалимі" дають можливість безплатно пройти курс позбавлення від рубців на шкірі 

"Неопалимі" — це нова українська ініціатива з естетичної медицини, яка поставила за мету допомогти якомога більшій кількості українців, що зазнали опіків чи рубців внаслідок воєнних дій. Волонтери ініціативи залучають клініки, які зможуть надати пацієнтові повний курс лікування, забезпечуючи ці клініки препаратами, технічними та матеріальними потребами. Для постраждалих такий курс є повністю безплатним. 

Як це працює?
18 приватних клінік України у 13 областях

Станом на 7 лютого 2023-го, до "Неопалимих" доєднались 18 приватних клінік України у тринадцятьох областях. Волонтери ініціативи об'єднують клініки, забезпечують комунікацію, знаходять людей, які потребують лікування, перенаправляють їх до лікарень. 

"Ми як проєкт «Неопалимі» безпосередньо забезпечуємо клініки усім препаратним забезпеченням. І, власне, робимо усю адміністраційну роботу. Лікування відбувається на місцях у клініках", — розповідає CEO "Неопалимих" Максим Туркевич. 

Максим Туркевич. Фото зі сторінки Максима у Facebook

Батько Максима працює дерматологом. До повномасштабного вторгнення займався естетичною медициною та видаленням рубців. Після вторгнення рф у 2022-ому році родина наново подивилась на потребу людей у такого роду реабілітації.

Стало зрозуміло, що тисячі українців отримують мінно-вибухові чи осколкові поранення, це залишає численні рубці. Тому вирішили заснувати ініціативу, яка допоможе співгромадянам у боротьбі з таким випробуванням. Розробка проєкту почалась у березні-квітні, а у серпні вже була змога взяти перших пацієнтів для лікування.

"Ця галузь взагалі мало вивчена і в Україні, і за кордоном. У нас є кілька провідних спеціалістів, які проводять внутрішні навчання за цим напрямком. Це для того, щоб лікарі в Україні постійно вдосконалювали свої знання. В рамках ініціативи «Неопалимі» зараз розробляють протоколи опіково-рубцевих поранень, які на момент закінчення розробки будуть найкращими у напрямку такого типу уражень у світі. Просто ні з чим подібним ще світ не стикався", — пояснює Максим Туркевич.

Допомогу від "Неопалимих" можуть отримати усі — і цивільні, і військові. Єдиний критерій — поранення через воєнні дії. 

Лікування — від 6 до 12 процедур за допомогою лазерної терапії, але можуть бути й хірургічні втручання 

Саме лікування у цьому напрямку дороге. Вартість однієї процедури може сягати тисячі доларів. А повний курс може включати від 6 до 12 таких процедур. Тому "Неопалимі" залучають іноземних спонсорів та партнерів. Серед них "L'oreal Group", "Totis pharma", "Euro estet group" та інші. 

"Для пацієнта курс лікування може зайняти від 6 до 12 місяців. Тобто між процедурами треба робити перерву, в залежності від кожного випадку це індивідуальна перерва за часом. Тому у середньому це якраз одна процедура на місяць", — пояснює Максим Туркевич. 

Для лікування застосовується лазерна терапія. Максим каже, "це суперагресивна процедура". Це виглядає наступним чином: лазером  випалюється пошкоджена ділянка шкіри, потім у рубець вводять препарати, які додатково його розгладжують зсередини для подальшого більш ефективного видалення лазером. 

Ілля — один з пацієнтів проєкту "Неопалимі". Фото "Неопалимих"

"Робиться ін'єкція полінуклеотидів, і коли це далі спилюється лазером, рубець краще піддається шліфуванню. Не все виправляється лазером, іноді доводиться направляти людину до хірурга. У нас з 18 клінік 16 займаються лазерною терапією, й дві — хірургічною", — розповідає Максим. 

А це точно працює?
Лікування проходять 70 людей, ще можуть взяти кілька сотень

Максим пояснює, що насправді рубець нікуди не дівається. Лазерна або хірургічна терапія допомагає прибрати його зовнішній прояв. Але за допомогою сучасних технологій та спеціалістів вдається прибрати більшу частину пошкоджень на шкірі. Кожен випадок індивідуальний, але результат буде у кожного пацієнта. 

У середині грудня "Неопалимі" почали працювати з Міністерством охорони здоров'я і поки є єдиним подібним проєктом, який став офіційним партнером МОЗ. 

Процедура лазерної терапії. Фото "Неопалимих"

Станом на лютий, приблизно 70 людей вже проходить курс реабілітації за допомогою ініціативи "Неопалимі". Максим Туркевич не називає точну кількість людей, яким вони зможуть допомогти. Адже сам проєкт планує розширятися, залучати більше клінік, спеціалістів та партнерів. Чим більше їх буде, тим більшій кількості українців можна буде допомогти. 

На цьому етапі "Неопалимі" можуть взяти на лікування ще кілька сотень українців. Звернутися можуть усі, кому потрібне відновлення після уражень. 

Щоб стати учасником програми реабілітації від "Неопалимих", треба заповнити анкету на сайті.

Свіжі дописи

  • Кейси

“Захотілося практично допомогти країні”: як підлітки створюють інновації для розмінування України

“Рубрика” розповідає, як молодь доєднується до розмінування українських територій. Читати більше

Friday December 20th, 2024
  • Здоров’я

Подарунки з користю для здоров’я: що придбати рідним на новорічні свята

“Рубрика” разом з лікарками склала список з 12 універсальних подарунків, які допоможуть вашим близьким подбати… Читати більше

Friday December 20th, 2024
  • Кейси

Дмитро Демченко: “Хочу допомагати пораненим, які переносять це важче та впадають у відчай”

Дмитро Демченко родом з Дружківки, що на півночі Донецької області. До Збройних сил України вирішив… Читати більше

Thursday December 19th, 2024
  • Корисне

Які подарунки обрати у ветеранських бізнесів? Корисний гайд з 12 ідей

Вибір різдвяних і новорічних подарунків — це можливість не лише порадувати близьких, а й підтримати… Читати більше

Thursday December 19th, 2024
  • Кейси

Навички для відновлення: як програма Skills4Recovery допомагає українцям реінтегруватись у ринок праці

Війна змусила шість мільйонів українців виїхати з України за кордон, а ще стільки ж стали… Читати більше

Wednesday December 18th, 2024
  • Корисне

Celebrate Ukrainian Christmas: three fun ideas to try

Unwrap the joy of Ukrainian Christmas with Rubryka! Embrace traditions, enjoy festive foods, and create… Читати більше

Tuesday December 17th, 2024

Цей сайт використовує Cookies.