fbpx
Сьогодні
Спецпроєкт 14:34 24 Бер 2023

Біографії, що надихають: шість книг про тих, хто досягнув успіху

Ми часто захоплюємось знаменитостями: відомими політиками, історичними персонами, акторами, винахідниками та творцями великого бізнесу. Історії їх злетів і відкриттів чарують, привертають увагу, дивують та викликають бажання на них рівнятися. “Рубрика” разом із видавництвом “Фабула” зібрали добірку біографій, що надихають. Ці книжки проллють світло на таємничий світ творців науки, мистецтва та бізнесу за яким стоять зовсім непересічні особистості.

"Пікассо: живопис, що шокував світ" Майлза Дж. Юнгера

Цю книжку по праву вважають найкращою та найповнішою біографією митця. "Пікассо: живопис, що шокував світ" від самого початку розповідає про вісімнадцятирічного художника-початківця з Барселони, який поїхав підкорювати Париж. Врешті-решт Пабло це вдалося і він став найвпливовішим митцем 20-го століття. Навколо засновника кубізму постійно знаходилась богемна група літераторів, художників та скульпторів. Та до визнання Пікассо пройшов тяжкий шлях, повний злиднів, поневірянь і пошуків натхнення.

"Невгамовність була властива Пікассо від народження, але його кінетична енергія з часом набула іншої форми. Замолоду він нишпорив усім Парижем пішки, черпаючи натхнення в екзальтації велелюдного, жвавого міста, хоча тоді він не міг собі дозволити навіть відремонтувати продірявлене взуття. Прогулянки були для нього формою пізнання світу, засобом дізнатися про віяння, що рухають долі та життя".

Пікассо

"Клеопатра. Життя" Стейсі Шифф

Образ Клеопатри упродовж тисячоліть надихав сотні митців. Кажуть, її палац сяяв оніксом і золотом, а ще був переповнений політичними й сексуальними інтригами. Вона увійшла в історію розпусною звабницею та супутницею двох видатних римлян — Юлія Цезаря і Марка Антонія. У книзі "Клеопатра. Життя" Стейсі Шифф нагадує, що між справжньою Клеопатрою та образом, що сформувався в історії та культурі, — глибока прірва. Авторка спростовує міфи, якими овіяна постать Клеопатри, та розкриває її, як проникливого, хитрого і  компетентного монарха що знає, як досягти успіху в середземноморському світі жорстокої політики

"Римляни, які зберегли для нас історію Клеопатри, запевняють нас у її розпусних звичках, у її жіночому лукавстві, у невтримній амбіції та сексуальній розбещеності, та мало хто розписував настільки ж докладно її красу. І це не через брак епітетів. Витончені жінки самі залишають слід в історії".

Клеопатра

"Стен Лі. Життя як комікс" Ліела Лейбовіца

Талановитий і завзятий художник Стен Лі подарував світові багатьох відомих супергероїв Marvel Comics. Його влив на сучасну попкультуру колосальний, а фільми з його персонажами знайомі кожному та й досі б'ють усі рекорди касових зборів. Тож у цій книжці "Стен Лі. Життя як комікс" прихильники творчості Стена Лі зможуть насолодитися експертним поєднанням біографії та аналізу творчості митця. У книжці Ліел Лейбовіц розповідає про дитинство і творчість Стена, про те, як герої Marvel з'являлися на світ і з кого вони були списані.

"Лі був особливо затятим прихильником змішування сюжетів і героїв. Він поєднував в одну команду Людину-Павука й Фантастичну четвірку або ж звів Паркера віч-на-віч із Доктором Думом. На його переконання, це був дуже ефективний спосіб відокремити бренд Marvel від конкурентів компанії і водночас корисний сюжетний прийом, завдяки якому герої та їхній всесвіт видалися ще реальнішими".

Стен Лі життя як комікс

"Дружина короля вечірки" Літи Ґрей Чаплін

"Дружина короля вечірки" — це історія дівчини, яку пізніше почали називати Літою Ґрей Чаплін, єдиної з усіх дружин Чарлі Чапліна, котра опублікувала свої спогади про життя з ним. Її мемуари являють собою екстраординарну голлівудську історію людини, яка була там від самого початку

Коли акторці було п'ятнадцять, Чаплін призначив її на головну жіночу роль у "Золотій лихоманці" та змінив її ім'я на Літа Ґрей, а в шістнадцять змусив дівчину залишити кіносцену, адже та була вагітна його дитиною. Чапліни прожили у шлюбі два роки. Літа подала на розлучення, коли дізналася, що той зраджує їй з її найкращою подругою. Це було одне з перших розлучень, яке отримало публічний розголос. Адвокатська скарга, де було викладено причини розлучення, складалася з сорока двох сторінок і містила скандальні факти приватного життя Чарлі Чапліна. Після розлучення Літа отримала нечувано велику суму компенсації. Вона єдина з дружин Чапліна наважилась опублікувати свою голлівудську історію про життя із видатним Чарлі Чапліном.

"Якось на початку нашого шлюбу Чарлі зайшов до мене у спальню серед ночі, розбудив мене і почав виголошувати вже звичну тираду, що тривала майже до самого ранку. Він звинувачував мене в усіх своїх проблемах. Чарлі мав унікальну властивість: він щиро вірив, що в усіх його невдачах винен хто завгодно, тільки не він сам, особисто ж він є ангельськи чистим і безгрішним".

Дружина короля вечірки

"Снігова куля: Воррен Баффет і справа життя" Еліс Шрьодер

"Снігова куля: Воррен Баффет і справа життя" — це біографія найвідомішого у світі інвестора та одного з найбагатших людей світу. Навіть ті, кого анітрохи не цікавить бізнес, будуть заінтриговані цим змалюванням особистості. Шрьодер протягом кількох років інтерв'ювала Баффета, і ось результат: маса подробиць, які надає Еліс, її яскраві та прості описи людей і місць та плавна розповідь про особистість Баффета робить цю книжку захопливою. Шрьодер написала психологічний портрет Баффета так само чітко, як фінансовий. Мусимо визнати, що їй це вдалося. Найбільш легендарний інвестор в історії не картинка, а реальна людина, яка і понині дуже варта захоплення.

"Більшості журналістів подобався Баффет, який зі шкури пнувся, щоби сподобатися всім. До того ж, він їх інтригував. Він мав громадський імідж простої людини, і здавався щирим. Проте, він жив складним життям… Він літав країною у G-IV, часто відвідував заходи знаменитостей і мав багато відомих друзів, проте говорив, що вподобав Омаху, гамбургери та ощадливість".

Снігова куля

"Геній. Річард Фейнман: життя та наука" Джеймса Гліка

Про фізика Річарда Фейнмана є багато книжок, та саме ця стала його найбільш повною біографією. Книжка Гліка "Геній. Річард Фейнман: життя та наука" стане натхненням для всіх, хто прагне до самореалізації. Автор знайшов баланс між приватним життям героя та його діяльністю у сфері теоретичної фізики, причому й те, й інше він описує жваво, яскраво, дещо іронічно, але завжди глибоко й точно. 

"Архітектор квантових теорій, зухвалий молодий лідер групи творців атомної бомби, винахідник універсальної діаграми Фейнмана, майстерний гравець на бонго та вишуканий казкар, Річард Філіпс Фейнман був природженим іконоборцем й одним із найвпливовіших фізиків сучасності.

У 1940-х роках на базі частково розроблених хвильового та корпускулярного підходів він створив зрозумілий інструмент, яким міг користуватися будь-який інший фізик. Він мав здатність блискавично заглиблюватися у будь-яку проблему, що ставила перед дослідниками природа. Спільнота фізиків, досить організована й щільно пов'язана з традиціями культури, так само, як і будь-яка інша спільнота, потребує героїв. І його ім'я було оточено в ній особливим ореолом. Поруч із ім'ям «Фейнман» часто-густо використовувалося слово «геній»."

Геній Річард Фейнман

Партнерський матеріал.

Рубрика:
Корисності
833

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Залишити відповідь

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: