fbpx
Сьогодні
Аналізуємо 17:28 01 Лют 2023

Закупівлі в Міноборони, резерв бійців й гібридні тактики рф: події тижня, що визначають майбутнє

Рамштайн, Азов та скандал в Міноборони — події в Україні розвиваються швидко. Прогнози аналітиків відрізняються, як і настрої всередині суспільства. Та все ж деякі події, що відбуваються просто зараз, визначають майбутнє України. Аналізуємо головні новини минулого тижня на внутрішній та зовнішній політичних аренах.

English version here

Внутрішня ситуація

Викривальна публікація видання «Дзеркало тижня» про завищені ціни на продукти контрактів Міністерства оборони на забезпечення харчування підрозділів Збройних сил України та різка критика громадськості, яку ця публікація викликала, допомогла вчергове успішно запобігти корупційним правопорушенням в системі закупівель Міноборони. Видається вірогідним, що рф могла використати свої зв'язки в урядових структурах України для проштовхування цієї корупційної схеми, щоб скомпрометувати Україну в очах західних союзників. Невипадковим також видається той факт, що ціни в контрактах були раптово змінені за кілька тижнів до приїзду делегації аудиторів зі США для перевірки ефективності використання ресурсів, що виділяються на оборону.

Окремі підрозділи Сил спеціальних операцій добровольчого батальйону "Азов" зміцнили фундамент Сухопутних сил ЗС України в новому статусі 3-ої Окремої штурмової бригади. Підвищення і формалізація статусу підрозділів ССО батальйону "Азов" з серйозним бойовим досвідом відбулося на фоні формування Україною сил резерву у підготовці до масштабного контрнаступу цієї весни. Це рішення логічно вписується в стратегічний план перешкодити росії захопити контроль над Донбасом, оскільки новостворена бригада активно залучена в боях під Бахмутом.

Президент України Зеленський ухвалив офіційне рішення про формування додаткових сил резерву для забезпечення частішої ротації особового складу підрозділів, задіяних у боях на всій лінії фронту. Додаткової важливості рішенню додає поточна підготовка до великого весняного контрнаступу ЗСУ у спробі випередити рф у формуванні ударних груп військ перш ніж це встигнуть зробити російські генерали.

Посли G7 провели зустріч із керівництвом НАЗК України, де обговорили пріоритети антикорупційної політики та її законодавчого забезпечення. Посли наголосили на важливості протидії корупції, особливо враховуючи значні обсяги фінансової/військової допомоги що надається Україні під час війни й надаватиметься у післявоєнний період. Також до Києва прибула група посадовців США, включно з представниками урядової Контрольно-рахункової палати, для здійснення нагляду за використанням військової допомоги, що надходить Україні зі США.

Міжнародна ситуація

Президент США Дж. Байден оголосив про суттєве доповнення до останнього пакету військової допомоги Україні — рішення про відправку в Україну 31 основного бойового танка М1А2 "Абрамс". Рішення ухвалили одразу після офіційної заяви Берліна про те, що ФРН не лише не заперечує проти передачі третіми країнами основних бойових танків (ОБТ) німецького виробництва "Леопард-2" Україні, а й сама передасть частину танків із власних резервів.

Управління з контролю за іноземними активами Міністерства фінансів США визнало російську ПВК "Група Вагнера" міжнародною злочинною організацією і запровадило санкції щодо фізичних та юридичних осіб, які пов'язані з цією ПВК і здійснюють підтримку її злочинним діям.

Воєнна/безпекова ситуація

Російські війська продовжують концентрувати сили та вести активні штурмові дії на Східному напрямку, намагаючись відтягти боєздатні сили ЗСУ в регіоні. Паралельно йде формування прообразу штурмових загонів на Запорізькому напрямку: комбінація найманців "Вагнера" та мобілізованих в першому ешелоні й регулярних підрозділів десантників та морпіхів у другому. Імовірно, це робоча схема для формування гібридних ударних груп в плані масштабного наступу генерала Гєрасімова.

Висновки та рекомендації

  1. Викривальна публікація видання "Дзеркало тижня" про завищені ціни на продукти контрактів Міністерства оборони на забезпечення харчування підрозділів Збройних сил України та пов'язаний з нею публічний резонанс, хоч і успішно запобігли реалізації цієї корупційної схеми, привертають серйозну увагу до проблем в системі закупівель Міноборони, корупції загалом і того, як рф може використовувати будь-яку слабкість чи проблеми державних інститутів України для дестабілізації внутрішньої ситуації.
  1. Інтеграція окремих підрозділів Сил спеціальних операцій добровольчого батальйону "Азов" до складу Сухопутних сил ЗС України в новому статусі 3-ої Окремої штурмової бригади не лише посилює боєздатність регулярних сил в контексті підготовки до масштабного контрнаступу, але також може стати ефективною моделлю інтеграції добровольчих підрозділів до складу військових/безпекових державних інституцій, зміцнюючи таким чином сектор безпеки та оборони країни в цілому.
  1. Рішення Президента України Зеленського про формування додаткового резерву для забезпечення частішої ротації особового складу підрозділів, задіяних у боях на всій лінії фронту одночасно є інструментом для приготування до масштабного контрнаступу, а також засобом для уникнення політичних ризиків офіційного оголошення другої хвилі мобілізації. Новосформовані резерви потребують подальшого тісного залагодження з регулярними підрозділами ЗСУ з бойовим досвідом, а також з тими, які пройшли інтенсивне навчання у наших Західних партнерів.
  1. Представники G7 та США вчергове наголосили на важливості боротьби з корупцією для України як у воєнний час, так і в післявоєнний період. Такі кроки здійснюються на фоні збільшення кількості іноземної фінансової/військової допомоги Україні в контексті підготовки до масштабного контрнаступу, а також як нагадування офіційному Києву продовжувати впровадження інших цивільних реформ.
  1. Президент США Дж. Байден оголосив про суттєве доповнення до останнього пакету військової допомоги Україні — рішення про відправку в Україну 31 основного бойового танка М1А2 "Абрамс", яке має на меті також розширення "танкової коаліції" в рамках ініціативи Рамштайн, прискорити постачання ОБТ в Україну, а також досягненні колективного рішення про постачання Україні сучасних бойових літаків як ще одного необхідного для перемоги інструменту.
  1. Визнання Управлінням з контролю за іноземними активами Міністерства фінансів США російської ПВК "Група Вагнера" міжнародною злочинною організацією є, з-поміж іншого, ударом по можливостях рф продовжувати воєнне вторгнення в Україну і саботувати підготовку кремля до масштабного наступу на українські сили впродовж наступних місяців.
  1. Активність російських військ на Східному й Південному напрямках чітко свідчить про підготовку до масштабного наступу, маючи на меті втягування боєздатних підрозділів ЗСУ в затяжні бої та тестування гібридної композиції ударних груп самих російських військ.
1
2829

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Залишити відповідь

Завантажити ще

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: