Тендер на відбудову "Охматдиту" скасують і проведуть заново, – міністр охорони здоров'я
Про це заявив на брифінгу міністр охорони здоров'я Віктор Ляшко, передає Рубрика, посилаючись на hromadske.
«Я хочу, щоб новий тендер був оголошений якомога швидше. Тому за наступний тиждень ми хочемо створити наглядову раду, яка затвердить критерії учасників, які можуть подаватися», — сказав міністр.
Він розповів, що звернувся до глави Нацполіції з проханням про консультації щодо компанії, яка претендує бути переможцем відбору, проведеного фондом «Охматдит». За словами Ляшка, є застереження, що на балансі компанії немає відповідної кількості техніки, яка дозволить виконувати передбачені роботи.
Так, провівши консультації, було вирішено, що благодійний фонд перераховує гроші, зібрані після 8 липня на рахунки лікарні, безпосередньо на казначейський рахунок.
Ляшко також оголосив про створення ревізійної наглядової ради щодо використання цих коштів та подальшого руху. До неї увійдуть шість найбільших благодійників, які перерахували найбільші суми «Охматдиту», один представник МОЗ і один представник адміністрації лікарні. Вони разом відбиратимуть представників з пацієнтських, антикорупційних та будівельних організацій тощо.
Далі оголошується процедура через платформу Prozzoro. За словами Ляшка, окремо планувалося зібрати найбільших будівельників, щоб обговорити, що робити далі щодо відновлення корпусів, які не підлягають реконструкції.
Що передувало?
Журналісти проєкту «Наші гроші» з'ясували, що тендер на відбудову «Охматдиту» виграла компанія «Буд-технолоджі», яка погодилася виконати роботи за набагато вищою ціною, ніж інші учасники торгів.
Серед 14 компаній, які подали свої пропозиції на тендер, «Буд-технолоджі» була третьою серед тих компаній, які виставили найвищі ціни.
Так, вона висловила готовність виконати роботи за 307 мільйонів гривень. Водночас інші учасники тендера пропонували зробити це значно дешевше — від 42 до 286 мільйонів. Крім того, у пропозиції компанії «Буд-технолоджі» виявили деякі інші проблеми.
Згодом міністр охорони здоровʼя Віктор Ляшко заявив, що правоохоронці додатково перевірять тендер на відбудову «Охматдиту».
Він розповів, що кожного учасника тендеру оцінювали за п'ятьма критеріями: співбесіда, оцінка персоналу, оцінка матеріально-технічної бази, досвід, цінова пропозиція. Деякі компанії усунули через порушення принципу доброчесності, зокрема відкриті кримінальні провадження.
Удар по "Охматдиту"
Зранку 8 липня росіяни, ракетою поцілили в дитячу лікарню "Охматдит". Під час удару там перебували 627 дітей. Очільник МОЗ Віктор Ляшко розповів, що російський удар припав на токсикологічний корпус, де діти отримували діаліз.
Унаслідок атаки по медустанові загинули дві людини, ще 50 поранені. Згодом у лікарні також помер хлопчик, який постраждав від атаки. Одразу ж після удару до лікарні прибували небайдужі, які допомагали розбирати завали, приносили воду та їжу.
Держава вже пообіцяла відбудувати лікарню — уряд спрямував 100 мільйонів гривень на першочергові відновлювальні роботи. Окрім того, небайдужі за 41 годину пожертвували для "Охматдиту" 300 мільйонів гривень.
Варто додати, що відновлювальні роботи планують завершити до зими, а збитки, оцінені у понад 800 мільйонів гривень, буде покрито коштом благодійників та американського приватного сімейного фонду.