Через майстер-класи і фестивалі: як креативні рішення допомагають соціалізації дітей, що потребують соціальної підтримки
Днями у столиці відомі телеведучі провели майстер-клас для дітей із кулінарного гуртка з селища Володарка Київської області. Про це повідомляє пресслужба громадської спілки "Освіторія".
Про це інформує Рубрика.
У чому проблема?
До заходу долучилися школярі із Київського обласного ліцею, де навчаються, зокрема, діти, що потребують соціальної підтримки. Серед них є учні, які переїхали до Володарки з тимчасово окупованих регіонів, з території бойових дій.
Кулінарний гурток у селищі на Київщині організувала та забезпечує громадська спілка "Освіторія" в межах проєкту "Перша професія".
Яке рішення?
Ведучі "Сніданку з 1+1" Руслан Сенічкін і Людмила Барбір провели майстер-клас для дітей із кулінарного гуртка з селища Володарка Київської області, гуртківців проєкту "Перша Професія".
"Освіторія" співпрацює з багатьма закладами освіти в Україні у межах проєкту, відкриваючи для дітей подібні гуртки, професійні студії, де школярі опановують навички прикладних професій – кулінарна майстерність, крій та шиття, перукарство, столярна майстерність та багато інших. Крім того, організовує для гуртківців корисні активності та майстер-класи поза межами навчального закладу.
"Для дітей, що опинилися в складних життєвих обставинах, це дуже важливо. Зокрема, для їхньої подальшої соціалізації в суспільстві та реалізації можливостей", – зауважує Інна Іванова, керівниця проєкту "Перша Професія".
Як це працює?
Під час кулінарного майстер-класу діти вчилися готувати корисні овочеві оладки з капусти, моркви і селери та молочні коктейлі. Але метою залучення школярів до кулінарного майстер-класу було не тільки засвоєння нового рецепту. Команда «Освіторії» прагнула допомогти гуртківцям здобути цінний досвід самостійної комунікації з талановитими фахівцями своєї справи, яких діти до того бачили лише онлайн.
"Діти круті! Пишаюся, що саме вони і є наше молоде покоління, яке будуватиме новітню Україну. Вони були зацікавлені, хотіли більше дізнатися про телевізійний процес і зсередини подивитися на те, як все влаштовано. Ставили нам багато запитань. Думаю, їм навіть вдалося відчути себе ведучими, бо вони самостійно керували процесом та найголовніше — експериментували, не боячись робити помилки. Вийшла дуже смачна зустріч", — підкреслив Руслан Сенічкін, ведучий "Сніданку з 1+1".
Інна Іванова також згадує, як місяць тому учениці з Кмитівської спеціалізованої школи-інтернату (Житомирська область), які займаються в гуртку "крій та шиття" в межах "Першої професії", долучилися до благодійного різдвяного "Куражу" – продавали гостям власноруч зроблені подарункові "Ляльки-добра" та інші крафтові ялинкові прикраси.
Метою участі учениць у святковому ярмарку були не продажі. Команда "Освіторії" прагнула подарувати дітям "особливий подарунок на Різдво" – урок соціалізації в атмосфері відкритості до різноманітності та безбар'єрності, яка завжди є на "Куражі".
І ще раніше для учнів із кулінарного гуртка з Борзнянського ліцею, що на Чернігівщині, для дітей-сиріт, позбавлених батьківського піклування, з багатодітних сімей і малозабезпечених кулінарний майстер-клас провела команда відомого кухаря Євгена Клопотенка.
Довідка
Зазначимо, що проєкт "Перша професія" діє понад 10 років.
У 2024 році у межах "Першої професії" працює 25 гуртків у 13 навчальних закладах 7 областей України.
Команда 1+1 media підтримує "Першу професію" у межах благодійного проєкту "Здійсни мрію", який перезапустила у 2023 році, прагнучи розповідати про дітей, які наближають нашу перемогу та допомагати малечі, в якої повномасштабна війна відібрала право на дитинство.