Для людей з порушеннями зору адаптували перелік укриттів Києва: у чому рішення
На Офіційному порталі столиці опублікували перелік укриттів, який доступний для людей з порушеннями зору.
Про це повідомила уповноважена Київської міської ради з прав осіб з інвалідністю Леся Петрівська, пише Рубрика з посиланням на пресслужбу КМДА.
У чому проблема?
Війна – це великий виклик для всіх людей. В той же час, для людей з порушенням зору це справжня катастрофа, адже оперативно знайти укриття та добратись до нього під час повітряної тривоги стає неможливим завданням.
Яке рішення?
Саме для цієї категорії населення було адаптовано перелік укриттів Києва. Його опублікували на Офіційному порталі столиці.
Міжнародний день білої тростини важливий для українців, які мають порушення зору, - Зеленська
Як це працює?
"Інформація має бути доступною кожному та кожній. І саме інтернет – першоджерело її пошуку. Тому від того, наскільки доступний вебсайт чи застосунок, залежить, чи всі громадяни отримують інформацію в повному обсязі та зможуть задовольнити власні потреби. Ми маємо розвивати інклюзивне онлайн-середовище, де кожен може користуватись усією інформацією в мережі", – зауважила Петрівська.
Вона підкреслила, що такий формат дозволяє людям з повною втратою зору за допомогою спеціальних програм знайти, де найближча до них захисна споруда.
Таблиця з адресами опублікована на Офіційному порталі Києва доступна за посиланням.
Довідка
Уповноважена Київської міської ради з прав осіб з інвалідністю Леся Петрівська також розповіла, що дотичних до міських процесів фахівців важливо ознайомлювати з рекомендаціями, як зробити доступними для всіх міський простір та онлайн-середовище.
Так, наприкінці 2023 року для профільних фахівців провели вебінар за темою: "Безбарʼєрність цифрових міських послуг". Під час онлайн-заходу учасники також обговорили подальші кроки з адаптації міських сайтів і застосунків до потреб осіб з інвалідністю різних функціональних порушень.
Як повідомляла Рубрика, у застосунку "Київ Цифровий" оновили мапу укриттів, додавши до неї пункти обігріву, де можна:
- зарядити гаджети в період блекаутів,
- під'єднатись до інтернету,
- зігрітися.
Сервіс має назву "Мапа стійкості".
Щоб користуватися сервісом поза мережею, достатньо один раз зайти в застосунок, коли є інтернет.
Мапа автоматично завантажиться у фоновому режимі. У налаштуваннях профілю в розділі "Мапи" користувачі можуть переглянути, який обсяг на пристрої займають мапи та видалити їх за потреби.
Нагадаємо, Уряд ухвалив постанову, що зобов'язує держоргани зробити всі сайти доступними відповідно до міжнародних стандартів. Тобто контент на інформаційних ресурсах стане доступніший для людей з порушеннями зору, слуху чи моторики.
Раніше повідомлялось, що із проханням забезпечити інклюзивну відбудову України представники десяти громадських організацій звернулися до центральних та місцевих органів влади, а також представників місцевого самоврядування.
Нагадаємо, рівненський театр став безбар'єрним і показує вистави для незрячих і людей з порушенням зору.
Окрім того, Рубрика писала, що Lego запустять продаж конструктора із шрифтом Брайля, щоб допомогти дітям із порушеннями зору навчитися читати сенсорний алфавіт.