fbpx
Сьогодні
09:54 30 Бер 2021

Зеленський разом з низкою світових лідерів закликає країни підписати Міжнародний договір про пандемію

English version here

фото: ОПУ

Президент України Володимир Зеленський разом з низкою лідерів інших країн закликав світову спільноту підписати Міжнародний договір про пандемію.

Про це повідомляє прес-служба Офісу президента України.

Як повідомляє в комюніке щодо договору, оприлюдненому на сайті президента у вівторок, такий документ також дозволить людству підготуватися до пандемій, які очікують нас в майбутньому.

"Жоден уряд чи багатостороннє агентство не можуть впоратися з цією загрозою поодинці. Питання не в тому, чи це буде, а в тому, коли. Разом ми повинні бути більш підготовленими, щоб прогнозувати, запобігати, виявляти, оцінювати та ефективно реагувати на пандемії, забезпечуючи високий рівень координації. Пандемія COVID-19 стала різким і болючим нагадуванням про те, що ніхто не є у безпеці, поки всі не будуть у безпеці", – йдеться в комюніке.

У ньому також наголошується, що його підписанти прагнуть забезпечити загальний і рівноправний доступ до безпечних, ефективних і недорогим вакцинам, ліків і засобів діагностики для боротьби з цією та майбутніми пандеміями, оскільки "імунізація є глобальним суспільним благом, і потрібно буде якомога швидше здійснювати розробку , виробництво і впровадження вакцин ".

"Саме з цією метою була заснована міжнародна програма Access to COVID-19 Tools Accelerator (ACT-A) для сприяння рівному доступу до тестів, лікування й вакцин та підтримки систем охорони здоров'я в усьому світі. ACT-A вже досягла результатів у багатьох аспектах, але рівного доступу досягнути поки не вдалося. Ми можемо зробити більше для забезпечення глобального доступу", – відзначають світові лідери.

Вони підкреслюють, що всім країнам необхідно почати спільну роботу над новим міжнародним договором про готовність до пандемії і реагування на неї.

"Таке відновлене колективне зобов'язання стане важливою віхою у посиленні готовності до пандемії на найвищому політичному рівні. Договір буде заснований на Статуті Всесвітньої організації охорони здоров'я та, із залученням ключових організацій у цій сфері, підтримуватиме принцип «здоров'я для всіх». Наявні інструменти світової охорони здоров'я, особливо Міжнародні медико-санітарні правила, стануть основою такого договору, забезпечуючи міцне й перевірене підґрунтя, яке ми зможемо розбудовувати та вдосконалювати.", – йдеться в документі.

Відзначається, що основною метою договору буде заохочення загальнодержавного підходу і участі всього суспільства, зміцнення національних, регіональних і глобальних можливостей і стійкості до майбутніх пандемій.

Це включає значне розширення міжнародного співробітництва для поліпшення, наприклад, систем оповіщення, обміну даними, досліджень і місцевого, регіонального та глобального виробництва і поширення медичних засобів протидії та заходи щодо забезпечення громадського здоров'я, таких як вакцини, ліки, засоби діагностики та засоби індивідуального захисту.

Документ також повинен включати визнання підходу "Єдине здоров'я", який пов'язує здоров'я людей і тварин з нашою планетою. Крім того, такий документ повинен привести до більшої взаємної підзвітності та спільної відповідальності, прозорості та співпраці в рамках міжнародної системи з її правилами і нормами.

"Для досягнення цієї мети ми будемо працювати з главами держав і урядів у всьому світі і з усіма зацікавленими сторонами, включаючи громадянським суспільством і приватним сектором. Ми впевнені, що наш обов'язок як керівників держав і міжнародних організацій є забезпечення засвоєння світом уроків пандемії COVID-19 ", – йдеться в оприлюдненому комюніке.

Свої підписи під ним залишили президент України Володимир Зеленський, Антоніу Луїс Сантуш да Кошта, Прем'єр-міністр Португалії; Клаус Йоганніс, Президент Румунії; Борис Джонсон, Прем'єр-міністр Великої Британії; Поль Кагаме, Президент Руанди; Ухуру Кеніятта, Президент Кенії; Шарль Мішель, Президент Європейської ради; Мун Чже Ін, Президент Республіки Корея; Себастьян Піньєра, Президент Чилі; Карлос Альварадо Кесада, Президент Коста-Рики; Еді Рама, Прем'єр-міністр Албанії; Сиріл Рамафоса, Президент Південної Африки; Каїс Саїд, Президент Тунісу; Педро Санчес, Прем'єр-міністр Іспанії; Александр Вучич, Президент Сербії; Джоко Відодо, Президент Індонезії; д-р Тедрос Адханом Гебреєсус, генеральний директор Всесвітньої організації охорони здоров'я.

Рубрика:
Політика

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Завантажити ще

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: