Рекрутинг та заняття для цивільних: у Києві відкрили хаб штурмового батальйону імені "Да Вінчі"

Фото: Суспільне
У столиці запрацював комунікаційний хаб 1-го окремого штурмового батальйону імені Дмитра Коцюбайла ("Да Вінчі"). Простір створений як для військових, так і для цивільних, щоб зменшити дистанцію між армією та суспільством.
Про це повідомляє Суспільне.
Як повідомляє видання, хаб стане місцем для безкоштовних занять, лекцій, тренінгів та консультацій.
Тут навчатимуть базових навичок тактичної медицини, консультуватимуть військових щодо переведення або повернення з СЗЧ, а також проводитимуть рекрутинг до лав 1-ї ОШБ.
Головна мета хабу — зменшити дистанцію між цивільними та військовими, пояснює офіцер бригади Дмитро Савченко.
"Це комунікативний майданчик, де цивільному буде зручно спостерігати за внутрішнім устроєм армії. Вас тут не "бусифікують", ви зможете отримати необхідні знання, які допоможуть вижити в умовах війни", розповів він.

Фото: Суспільне
У хабі можна отримати:
- психологічні консультації для військових, їхніх родин і цивільних (незалежно від участі в батальйоні),
- рекрутингові поради та консультації щодо служби,
- майстер-класи з такмеду,
- тестові польоти на FPV-дронах,
- патріотичні кінопокази.

Фото: Суспільне
Особливе місце у залі займають особисті речі Дмитра Коцюбайла — героя України, командира батальйону, що загинув у березні 2023 року. Тут зберігаються його куртка, шолом з навушниками, погруддя Шухевича і Бандери — ті самі, які стояли в кабінеті "Да Вінчі".

Фото: Суспільне
Новий хаб 1-ї ОШБ — не просто локація. Це місце взаємодії, навчання, пам'яті та опори, де кожен охочий може краще зрозуміти суть служби, підтримати військових або навіть приєднатися до їхньої справи.

У Києві вшанували пам'ять Героя України Дмитра "Да Вінчі" Коцюбайла: другі роковини з дня загибелі
Що відомо про Дмитра "Да Вінчі" Коцюбайла
Дмитро Коцюбайло народився 1 листопада 1995 року в селі Задністрянському, нині Бурштинської громади Івано-Франківської області. Освіту здобував у Бовшівській загальноосвітній школі та вчився на художника в Івано-Франківському професійному будівельному ліцеї.
На війні Дмитро з 18 років, туди потрапив одразу після Революції Гідності.
У 2014 році отримав важке поранення в Пісках Донецької области, після одужання повернувся на фронт. До початку повномасштабного вторгнення був добровольцем, потім вступив у ЗСУ. Вісім років готувався сам та готував інших до "великої" війни.
Далі були Дніпровський та Херсонський напрямки, а згодом Луганська область.
30 листопада 2021 Дмитро Коцюбайло був відзначений званням Героя України за особисту мужність, виявлену у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України. У 2022 році отримав звання молодшого лейтенанта.
"Да Вінчі" загинув 7 березня 2023 року на Бахмутському напрямку. Церемонія прощання із загиблим воїном відбулася у Києві 10 березня 2023 року. Його поховали на Аскольдовій могилі.
21 листопада 2024 року, у День Гідності та Свободи, на Аскольдовій могилі в Києві відбулося урочисте відкриття монументальної скульптури Герою України Дмитру "Да Вінчі" Коцюбайлу.