fbpx
Сьогодні
Фото 17:31 03 Кві 2025

У Вінниці на базі молодіжного центру відкрили соціальну кавʼярню: навіщо це рішення?

English version here

Про те, як молодіжним просторам відкрити соціальне підприємство, "Рубрика" поспілкувалась з ініціаторами.

У чому проблема?

Війна в Україні довела: сьогодні дуже важливо підтримувати та допомагати одне одному. Одним з ефективних інструментів такої взаємодопомоги стає соціальне підприємство — воно не лише генерує ресурси для вирішення суспільних проблем, а й об'єднує людей навколо спільних цінностей.

Яке рішення?

У Вінницькому обласному молодіжному центрі "Квадрат" відкрили соціальну кавʼярню "Кава в квадраті". 10% від доходу кавʼярні буде спрямовано на підтримку молодіжних просторів Вінниччини.

Як це працює?

"Кава в квадраті" — більше, ніж просто кав'ярня

Соціальна кав'ярня

Команда молодіжного центру разом з ментором Артемом Горпиничем, власником мережі кавʼярень та ресторанного бізнесу в м.Дніпро, який супроводжував проєкт весь час до відкриття кавʼярні. Фото: Вінницька обласна рада

Вінницький обласний молодіжний центр "Квадрат" — учасник пілотного проєкту серед восьми молодіжних центрів України "Стартуй: соціальне підприємництво". Проєкт спрямований на підвищення фінансової стійкості та професійного рівня молодіжних центрів в Україні. Для цього на їхній базі створюватимуть соціальні підприємства, які не лише працюватимуть із соціальною метою, а й приноситимуть прибуток. Отримані кошти молодіжні центри зможуть використовувати для реалізації своїх ініціатив.

Як розповіла директорка молодіжного центру "Квадрат", депутатка обласної ради Надія Мельник, ідея щодо відкриття соціального підприємства команда виношувала близько двох років. А щоб визначитися остаточно, у соцмережах провели опитування: що саме відвідувачі хотіли б додати у молодіжний простір?

Соціальна кав'ярня

Директорка молодіжного центру "Квадрат", Надія Мельник. Фото: Вінницька обласна рада

Кавʼярня на базі молодіжного центру "Квадрат", розпочала свою роботу у березні. Правління спільної комунальної власності територіальних громад Вінницької області виділило частину приміщення для кав'ярні, а молодіжний центр обладнав місце для коворкінгу. Кавʼярня працює як соціальне підприємство — 10% від доходу направляється на потреби ініціативи "63 Квадрати". Завдяки цьому у 63 громадах Вінничини зможуть закупити необхідні для молодіжних просторів меблі, обладнання чи оргтехніку.

"Молодь має залишатись в Україні, допомагати її розбудовувати, а наша задача як обласного молодіжного центру — її підтримувати, допомагати, розбудовувати у Вінницькій області простори для молоді", — зазначає Надія Мельник. 

А це точно працює?

Соціальна кав'ярня

Соціальна кав'ярня

В соціальній кавʼярні "Кава в квадраті". Фото: Вінницька обласна рада

Соціальна кав'ярня

В соціальній кавʼярні "Кава в квадраті". Фото: Вінницька обласна рада

Як розповідає директорка центру, за місяць роботи "Кави в квадраті" підприємству вдалося заробити більше 100 тисяч гривень. 10%, а це близько 11 тисяч, буде спрямовано на допомогу нещодавно створеному молодіжному простору Тиврівської територіальної громади, який уже 10 квітня відкриє свої двері для молоді. Зокрема для простору на ці кошти планують закупити пуфи та фліпчат.

"Сьогодні ми одні з перших, хто реалізує проєкт підтримки та розвитку соціального підприємництва саме на базі молодіжного центру. Наш досвід як комунального закладу стане прикладом і своєрідною дорожньою картою для інших молодіжних центрів, які впроваджуватимуть соціальне підприємництво у себе", — впевнена Надія Мельник.

Директорка МЦ "Квадрат" додає: "Кава в квадраті" тісно співпрацює з органами місцевої влади і вже отримала пропозицію від Департаменту ветеранської політики щодо навчання ветеранів кавової культури. Також у центрі діляться досвідом зі студентами та проводять воркшопи щодо створення соціальних підприємств на базі навчальних закладів. За час роботи кавʼярні вже 2 територіальні громади доєдналися до заходу щодо створення соціального підприємництва, та пройшли чотирьох-годинний інтенсив, як започаткувати соціальне підприємництво з нуля.

Довідка:

Ініціатива реалізується в рамках проєкту "EU4Youth Phase ІІІ — Strengthening sustainability and social inclusion of young people", що впроваджується ГО "Молодіжна платформа" та ГО "School of me" у партнерстві з Міністерством закордонних справ Литовської Республіки та Central Project Management Agency (CPVA) за підтримки Міністерства молоді та спорту України та фінансової підтримки Європейського Союзу.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Завантажити ще

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: