Мін'юст впроваджує мобільний застосунок для доступу громадян України за кордоном до правової допомоги

Міністерство юстиції має намір запровадити мобільний застосунок для надання юридичних консультацій та доступу українцям за кордоном до правової допомоги.
Про це повідомила пресслужба Мін'юсту, передає Рубрика.
"Мін'юст активно працює над цифровою трансформацією правової системи. Окрема увага приділяється модернізації програмного забезпечення єдиних та державних реєстрів, держателем яких є Мін'юст.
А також цифровізації процесів переведення публічних послуг в електронну форму та масштабному оцифруванню паперових архівів ДРАЦС, що дозволить значно спростити юридичні процедури та підвищити прозорість", – йдеться у повідомленні.
За словами державного експерта експертної групи з цифрових трансформацій та юридичного дизайну Директорату цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації Мін'юсту Євгенії Ковалевської, одним із ключових напрямів є модернізація системи безоплатної правничої допомоги.
"Ми впроваджуємо єдиний мобільний застосунок, що об'єднає всі сервіси у зручний інструмент для громадян. Цей застосунок дозволить отримувати юридичні консультації за допомогою штучного інтелекту, подавати документи онлайн через інтеграцію з платформою "Дія", а також забезпечить доступ до правової допомоги для українців за кордоном", – наголосила Ковалевська.
Нагадаємо, адміністрація американського президента Дональда Трампа має намір скасувати тимчасовий правовий статус близько 240 тисяч українців, які залишили Україну внаслідок повномасштабного вторгнення рф.
Тимчасовий захист для українських біженців в інших країнах
Нагадаємо, що тимчасовий механізм захисту для українців, що шукали прихистку від повномасштабної війни на території Євросоюзу, запрацював в багатьох країнах 4 березня 2022 року.
31 грудня стало відомо, що Велика Британія надала притулок понад 300 тисячам українців, які через повномасштабне вторгнення росії змушені були залишити свою країну.
Також 21 грудня Палата депутатів, нижня палата парламенту Чехії схвалила в третьому читанні збір законів Lex Ukraine VII, які дозволяють продовжити тимчасовий захист шукачів притулку з України ще на рік.
А у Сполучених Штатах Америки на початку січня ухвалили рішення про продовження статусу тимчасового захисту (Temporary Protected Status, TPS) для громадян України ще на 18 місяців.
Варто додати, що 25 червня Рада Європейського Союзу ухвалила рішення про продовження тимчасового захисту до 4 березня 2026 року для понад 4 мільйонів українців, які знайшли прихисток в ЄС від російської агресії.
Відомо що у низці європейських країн українцям виплачуватимуть до 5300 євро за дострокове повернення додому.